Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Nagovaranje za kupnju konja

Go down 
+25
iv@:)
call me
Kika
wendy
goodghost
Ai La
Ivana:)
Sunshine
Curly
suki
maja_horses
atta
Mia
Equinox
BeRtA
carmen...
ivce
Magdalena
Lilika
Maura
Nikec
my_love
Melita
Denc
Emma
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyčet 27 stu 2008 - 14:08

BeRtA je napisao/la:
aha..mislim,ako vec nakon tolko malo iskustva, kupujes konja,kupi nekog starijeg 12-15 godina..da te on uci,jer sa mladim konjima treba radit..a ti posto si neiskusna jos,to nemozes radit..nemoj krivo shvatit,ovo je dobronamjeran savjet Very Happy..sretno!

a ti bi mogla dobit konja? mladog?

mozda ta cura ima uz sebe iskusnog jahaca koji ce ju vodit dalje uz tog konja, tako da nevidim problema da se ti brines. meditacija
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyčet 27 stu 2008 - 14:23

Suki, ne znam dal se to danas tak slučajno potrefilo ili ti namjerno tražiš razloge da Berti spuštaš.. Ako se radi o ovom drugom, ja bi te molila da prestaneš. Wink

Uostalom, opće je poznato da se mladim, friškim, neiskusnim jahačima preporuča kupiti starijeg konja koji je miran i dobro istreniran da bi uz njega dalje mogli učiti.. Berta je to samo ponovila ko dobronamjeran savjet, niko ne veli da je Maja mora slušat. Ja se slažem da je moguća kombinacija mladog jahača i mladog konja, ali pod uvjetom da je cura spremna uložiti puno truda i volje da bi nekaj zajedno postigli. Ne, ne pričam to bezveze, jer sam već jednom svjedočila situaciji u kojoj je cura ubrzo nakon završetka škole jahanja dobila konja koji je bil mlad i neiskusan, isto ko i ona. Konj je ujahan, cura je bila prisutna za vrijeme cijelog procesa ujahivanja, učila kaj se radi i zakaj, pa ipak dok je došlo vrijeme da počne sama jahat konja se ustrtarila svaki put dok je konjića primila žuta minuta, recimo to tak, i na kraju sam ga ja jahala i radila s njim (naravno uz stalnu prisutnost, pomoć i upute trenera), a cura je sjedila sa strane i cvilila kak se ona više ne usudi na njega.
Zato se u neku ruku i slažem s ovim kaj je rekla Berta, možda je bolje za početak kupit starijeg, iskusnijeg i mirnijeg konja da se na njemu stekne dodatno samopouzdanje i da se dalje uči, a vremena za mlađe konje bude kasnije. Al onda opet, to je samo savjet, a Maja i svi ostali nek kupuju onakve konje za kakve misle da su spremni.
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyčet 27 stu 2008 - 14:24

suki je napisao/la:
BeRtA je napisao/la:
aha..mislim,ako vec nakon tolko malo iskustva, kupujes konja,kupi nekog starijeg 12-15 godina..da te on uci,jer sa mladim konjima treba radit..a ti posto si neiskusna jos,to nemozes radit..nemoj krivo shvatit,ovo je dobronamjeran savjet Very Happy..sretno!

a ti bi mogla dobit konja? mladog?

mozda ta cura ima uz sebe iskusnog jahaca koji ce ju vodit dalje uz tog konja, tako da nevidim problema da se ti brines. meditacija

ne brinem se,samo dajem savjet..i kao drugo,da ja bi mogla.. al ipak nebi sama ,nego uz pomoc trenera.. Wink
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyčet 27 stu 2008 - 19:20

al tata mi zna jahat konje tak da...a mozda uzmemo i starijeg...sve ovisi o odabiru mog tate..
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyčet 27 stu 2008 - 19:22

aha..ok onda.. Wink..
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptysub 3 sij 2009 - 22:45

Jučer.
Moli me mama da joj dam laptop da može na net, nije joj se dalo palit ovaj drugi komp (normalno kad je moj lap puno ljepši, a i bolje radi Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 86067), i mene puklo da joj idem pokazat slike od Mirze. Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 625526 I još joj govorim "Gle ga mama kak je prekrasan. A znaš, prodaje se". Laughing I onda smo nekak završile na stranici od Pegasusa i gledale oglase.. Komentiramo mi tak konje i mama odjednom izjavi: "No pa bumo ti kupili konja za diplomu." Ja onak gledam zbunjeno.. Zove ona i tatu u sobu. "Kaj, bumo joj konja kupili dok diplomira?" Stari veli kao da može, zakaj ne. A ja opala na dupe jednostavno.
Već sam danas s dečkom raspravljala kak bumo kod njega u dvorištu držali konja i tak to.. Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 86067

Hm, okej, realno gledano diplomirat mogu najranije za 6 godina, al nek. Kul je razmišljat o tome kaj me čeka onda. Laughing
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptysub 3 sij 2009 - 22:52

ehh....jako lijepo....Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 404390....jest da je 6 godina jako puno, al ak to zbilja hoćeš, onda se potrudi, prvenstveno mislim na učenje, da prođeš sve ispite, i da ne moraš ponavljat godinu...i budeš vidla, brzo bude to došlo....Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 477762...
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptysub 3 sij 2009 - 22:59

Ajde super, baš mi je drago Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 61795 Very Happy Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 596529
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptysub 3 sij 2009 - 23:01

weee Very Happy..pa kaj ti faks ne traje 4 godine?
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptysub 3 sij 2009 - 23:05

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 891197 Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 61795 Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 61795 Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 596529
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptysub 3 sij 2009 - 23:07

Nijet Berta, 6 godina..
A dobro kaj sad, ionak se namjeravam potrudit završit to na vrijeme, da baš ne ponavljam godinu i to, ne isplati mi se baš. Ja bi rado faks završila dok sam još mlada. Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 625526
Bar imam vremena informirat se o svemu kaj mi treba da bi se mogla dobro brinut za vlastitog konja. Laughing
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 16:14

Ajde super...baš mi je drago... Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 61795
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 16:29

Čitam nabrzinu i skoro zatvorim forum i onako pikne me u oko Mirza Laughing Laughing
ja onak vraćaj brže bolje, jel ga kupuju Laughing Laughing
Hehe sretno nikad ne znaš, čuda se događaju možda te Mirza pričeka Wink
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 18:53

Jel još tko nagovara mamicu i taticu da mu kupe konja ? Very Happy
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:04

Bravo Curly.

Ja ne, jer znam da bi bilo glupo.
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:06

Kaj bi bilo glupo?
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:06

A šta ću s njim, ionak za niš nemam vremena.
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:18

A dobro, onda je fakat glupo.
Ja iskreno ni nebi htela konja prije nego diplomiram (ili se čak zaposlim), jer jedva imam vremena jesti i spavati, a kamoli da preuzmem na sebe odgovornost za još jedno živo biće..
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:33

Ja bi konja silno, ali ne znam kako ću
Sada sam tu gdje jesam, idem u školu popodne Rolling Eyes , i to mi je užasno glupo jer ne stignem ništ napravit.
Kada odem do kluba(15min), kada si očistim konja (15-30min), kada ja odjašim(45min-1h), kad spremim konja i napravim još neke sitnice(min 20min), odem doma otuširam se začas prođe vrijeme i u školu Rolling Eyes
Sada kada idem popodne ne idem preko tjedna na jahanje, eventualno preko vikenda, a sada već ne jašim 2mj pa ni tada..
Bojim se kako će to biti kada odem na faks, što će biti sa tim konjem, biti će sam, dolazit ću samo vikendom(ako i tada) i stvarno ne znam isplati mi se sada uopće kupovati drugog konja Neutral


Zadnja promjena: ivce; ned 4 sij 2009 - 20:08; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:34

Curly je napisao/la:
A dobro, onda je fakat glupo.
Ja iskreno ni nebi htela konja prije nego diplomiram (ili se čak zaposlim), jer jedva imam vremena jesti i spavati, a kamoli da preuzmem na sebe odgovornost za još jedno živo biće..

X
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:36

A što je najzanimljivije moji su za konja, a sad ja tu njih zaj** Laughing
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:43

A šta će ti, ako ne možeš biti s njim.
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:46

Aa znam, sve je to meni jasno, ali opet sve me to vuče, mislim kobila će bit na pansionu, tak da ono ona će imat šta za jest i sve, puštat će ju van i to sve..
Znaš Sunči drugačije je kad nikada nisi imao sad svog konja, a drugačije je kad ga imaš i doslovce se od konja odvojiš totalno..
Ne znam budemo vidjeli, zasad bi još i mogla to nekak sve iskombinirat, ali onda prodavat za 2god
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 19:51

Mia je napisao/la:
Jel još tko nagovara mamicu i taticu da mu kupe konja ? Very Happy

Ja,iskreno,ne znam kako na kraj sa svojima Laughing
Pa kupi,pa prodaj,pa ostavi,pa kupi još,pa ovo,pa ono.. Laughing
I na kraju ništa ne znam...Dora je kak i znate na prodaju,ali ne ide nikud sigurno dok se ne oždrijebi...A možda ni tada..tko zna.. A tata izmišlja kako on sebi hoće ostaviti ovo ždrijebe od Melca,mama kako bi ona haflingera najradije Laughing Ali hvala Bogu,obadvoje su razumni pa ne vole konjički sport i mama me i odgovorila od prepona nekim dijelom jer misli da je opasan,a i vidi kakvog mučenja tamo ima..Ma svasta...x))
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Emptyned 4 sij 2009 - 20:16

Ma naš šta...napravi si ti malu štalicu od 5-6 konja svima udovolji i to ti je to... Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Nagovaranje za kupnju konja
[Vrh] 
Stranica 4 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kupovina konja
» Kupujem konja ^^
» Psiha konja
» Spremni za konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: