Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"

Go down 
+6
wendy
Sunshine
goldilocks
Equinox
Emma
Denc
10 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypon 15 stu 2010 - 21:39

Tema je namenjena tome da podelimo pozitivna mišljenja i stavove,da podelimo ono što je nas danas uveselilo...da širimo ljubav.Tema je zapravo pozitivno mišljenje,ali nasov glasi drugačije zbog principa življenja "samo za danas(just for today)".Svakoga dana biće postavljena jedna tema i nešto o njoj,a između toga može biti bilo šta: lep citat,pesma koja te je uveselila danas,knjiga ,događaj,priča,video.. Bilo šta!

"U životu možemo ostvariti sve što želimo ako dovoljnom broju ljudi pomognemo da oni ostvare što žele"

15 novembar
Zahvalnost


"Zahvalnost je molitva za obilje dobrote. Ona privlaći obilje i velikodušnost. Mislim da su riječi: " Hvala ti" dvije najljepše riječi u svakom jeziku. "



Nezahvalnost proizilazi iz manjka poniznosti,nesposobnosti da prihvatimo situaciju.Ipak,ja znam da sve što se dešava dešava se sa razlogom.Svaki delić mog života dat mi je sa određenom namenom;Svi delići zajedno su ono što mene čini;Ono na šta svakoga dana još nadograđujem.Ono proživljeno me čini boljom,jačom,iskusnijom osobom.
Svakoga dana ja se budim sa novom datom prilikom!Ja imam LJUBAV.Ja imam ŽIVOT.Živeli mi u jednosobnom stanu ili u velelpnoj vili,imali mi bogato napunjen frižder,ili hleb i mleko za večeru: MI ŽIVIMO!I zato,bitno je,bitno je reći HVALA za svaki dan..Biti u balansu sa sobom.Voleti i poštovati sebe.Biti zahvalan u duši.Živeti danas,sad, ovom trenutku!

Često svoju zahvalnost baziramo na tome gledajući koliko drugi imaju,a koliko ja.Ne.Potrebno je uvideti koliko ustvari ja mnogo imam.No,ja ću imati još više ako to sa drugima podelim.Svako od nas ima razlog biti sretan.Često je tu negde,ispod površine,potrebno je samo pogledati malo bolje..Ja imam svoj mir.Imam zahvalnost.Imam stabilnost.Ja volim i poštujem sebe,što mi daje moguđnost da volim i druge..Ja pružam,ja dobijam,ja volim.Ja jesam sretna!
I ovaj dan mogu svakog trenutka učiniti boljim,samo jednom pozitivnom misli ili osmehom.Setite se:
"Sreća može biti pronađena i u najmračnijim vremenima,samo ako se neko seti da upali svetlo."
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Razmena ljubavi   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptyuto 16 stu 2010 - 11:33

16 novembar
Razmena ljubavi

"Budućnost ljubavi jest istinska ljubav - veličanstvena, divna ljubav koja ne nanosi bol, već radost; ljubav koja nije mala, već golema; ljubav koja je više od osobne te postaje duhovna. To je odredište našega putovanja - to je naš istinski cilj."

Pružena i primljena ljubav su suština samoga života.Ona je univerzalni imenilac koji nas povezuje sa onima oko nas.To je tok energije između dvoje ljudi koji nam omogućava da živimo.Ja dajem ljubav jer mi je ona tako nesebično pružena.Otvaraju mi se novi horizonti dok učim kako da volim.

Desi se da zaboravimo da volimo.Izgubimo tu nit koja nas povezuje sa svetom,i nad nama u nedostatku poniznosti nadvlada egoizam.Onu ljubav koju stalno dobijamo,više ne vidimo.Počinjemo da je smatramo nečim sasvim uobičajnim i čak obaveznim.A ne vidimo da ni jedna ljubav i ni jedna sreća nije obična.Zaboravimo fantastičnost njene pojave.Zaboravljamo od koje je ona važnosti u našem životu!Zaboravimo lepotu PRUŽANJA.Taj trenutak sebi ne možemo dopustiti;Samo jednom lepom misli mi možemo promeniti svoj tok dana.
Često mislimo kako trebamo prvo dobiti da bi dali.No,tek kad uvidimo da davanjem dobijamo otkrićemo pravi smisao ljubavi.Ne treba nam povod,razlog,analiziranje,preispitivanje...Jedino što trebam je osetiti koliko mnogo imam,kako bih to mogla da podelim.
Danas shvatam da je ono što kažu istina: "Jedino davanjem možemo sačuvati ono što imamo".
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysri 17 stu 2010 - 20:43

17 novembar
Strpljenje



"Nijedno zlo nije ravno mržnji i nijedno duhovno znanje nije ravno strpljenju. Zato moramo svoje strpljenje da produbljujemo na različite načine, uz mukotrpan rad"



Strpljenje je vrhunski oblik kvaliteta jedne osobe,jednog života.Ono zahteva stalno zalivanje,dorađivanje,popravljanje...vežbu.Kada se jednom umirimo strpljenjem,i naš cilj je mnogo više od pukog ostvarenja želje.


Svima nam je poznat onaj fenomen:"Hoću ono što želim i hoću to odmah!"Vremenom to se razvije u jednosmerni način razmišljanja.Dozvolimo da nas trenutna želja preokupira i postane bitnija od svega ostalog.Dopuštamo emociji da nas poseduje..Problem je u tome što ne možemo uvek da dobijemo ono što hoćemo kada to hoćemo.Ali ono što možemo jeste da se uzdignemo IZNAD želje.Strpljenje nije ništa drugo do pobediti duh odustajanja.I usput,desi se to da naučimo da uživamo u čekanju.Osetimo da nas preplavi veliko zadovoljstvo:najveći od svih plodova duha-STRPLJENJE.

Međutim,svima nam se desi ono:"Ulažem,ali ne dobijam".Sejem,zalivam i obrađujem,ali plod nikako da uberem.Onda se želja i ogorčenost u meni nagomilavaju.Emocija ovlada nadamnom.Ja gubim strpljenje koje sam ranije pažljivo čuvao.
Ono što ću uraditi je zastati na trenutak.Na trenutak,ja ću se odmoriti od svoje želje.Prepustiću je.Sagledaću stvari koje imam,i još jednom se zahvaliti na njima.Podsetiću se da ja živim za sadašnjost i za današnji dan.Podsetiću se da ja takođe iza sebe imam mnogo uspeha.Podsetiću se da imam razloga za osmehnuti se danas.Razlog za obuzdati želju i nastaviti da se trudim i ulažem.Znam,isplatiće se.Jer,samo na trenutak,ja ću se setiti dobre stare-"Strpljen-spašen!"
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysri 17 stu 2010 - 23:30

Pocecu ovaj post kratkom pricom.
[You must be registered and logged in to see this link.]

________________________________________________________________________
"Ustvari, velika je to varka. Bas kao sto je i svet sa one strane svoga oka.
Onome koga posmatras u ogledalu s nadom. Ti si nada koju on gleda iz svog sveta. Ne veruj nicemu sto se moze primetiti samo sa jedne strane vida."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Odnesi me bolje nekud, Daleko, Gde je jesen već zalutala neprimetno i meko
Do članaka u prozeble barice. "
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Krišom od ove prirode,
neprekidan, mnogostruk,
krišom od ovog razuma,
samo tako si upotrebljiv."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"U novembru su oblaci kao buktinje rudeli
I vetar kisama umio sivo popodne ogolelo
A putevi se duzili i raskrsca su zudela
Za nesto kratko u susretu sto se toliko volelo."
[You must be registered and logged in to see this image.]

_____________________________________________________________________

"Vremenom ćeš navići na rastajanje. Naučićeš da se sećaš. A sećanje je isto kao i susret. I pomalo ćeš navići da voliš mnoga bića u uspomeni. Kao što deo sebe daješ prijateljima, tako će i oni tebi davati najbolje od sebe. Na kraju ćeš videti da si ti pomalo svi koje si nekad volela.
Jednom ćeš morati da daš sve i da te ne boli. Naučićeš da sanjaš. Da lečiš dodirom. Da zadaješ mali, da bi ublažila veliki bol."

"Vidiš, sine moj, ljepota žene nije u odjeci koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na koji se češlja. Ljepota žene mora se vidjeti u njezinim očima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav."
_____________________________________________________________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zelim vam svima mirnu i ugodnu noc.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptyčet 18 stu 2010 - 10:00

:O wow!!!
sav trud koji si ulozila u ovo je tako ... opipljiv! n_n
dakle imam i ja za danas nekaj Smile

18.11.2010. ^^
Dakle ja sam danas jos uvijek sokirana koliko je zapravo ljudi odlucilo 'ne biti prekul da stavi na profil sliku disney lika' :O Smile i to me tako jako razveselilo,... tako sam zgustala surfanje po homepageu (po prvi put ja mislim!) i sami linkovi od disney pjesama (ili bilo koje druge, ali iz crtica su uglavnom) i citati iz crtica i to me tako ispunilo! Cijelo jutro mi je to ispunilo (: i bas nisam to ocekivala, toliki odaziv ljudi na tu igru! ^^ Ali dobro, sad sam jos uvijek pod dojmom i bas sam ispunjena onim samopouzdanjem da svi imamo nesto zajednicko; kisik i crtice ^^
Idem sad ja nabacat slikica i linkova i citata na koje sam naisla Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pumba- "I ate like a pig."
Timon- "Pumba you are a pig."
Pumba- "Oh."



The flower that blooms in adversity is the most rare and beautiful of all. - Mulan


"Samo plivaj, plivaj, plivaj!" - Nemo, Dora ^^

Mufasa- You see simba. Everything you see exists together in a delicate balance. As king you need to understand that balance and respect all animals, from the crawling ant to the leaping antelope. :')

[You must be registered and logged in to see this image.]
"The past can hurt. But the way I see it, you can either run from it, or learn from it." - The Lion King Very Happy

"Pocahontas, look at me. I'd rather die tomorrow than live a hundred years without knowing you."

[You must be registered and logged in to see this image.]
You think the only people who are people, are the people who look and think like you. But if you walk the footsteps of a stranger, you'll learn things you never knew you never knew." - Pocahontas

I'm not worthless -- and I don't have fleas. - Aladdin DA!!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Look for the bare necessities - Baloo (The Jungle Book) Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]
To die would be an awefully big adventure - Peter Pan

[You must be registered and logged in to see this image.]
The world is my backyard - Thomas O'Malley (The Aristocats)

[You must be registered and logged in to see this image.]
What do you do when things go wrong? Oh! You sing a song! - Snow White



[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
žan-bob!! [You must be registered and logged in to see this link.] awaw :3

[You must be registered and logged in to see this link.]
"baaaljto ćekaaaj!" :'D

[You must be registered and logged in to see this image.]


“Imagine a city where graffiti wasn’t illegal, a city where everybody draw whatever they liked. Where every street was awash with a million colours and little phrases. Where standing at a bus stop was never boring. A city that felt like a party where everyone was invited, not just the estate agents and barons of big business. Imagine a city like that and stop leaning against the wall - it’s wet.”


dobro mislim da je dosta za danas xD Very Happy


Edited by Denc
(Prevelike slike zamenjene linkom)
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypet 19 stu 2010 - 2:07

18 novembar
Nada



"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol."


Nada je proizvod naših najdubljih osećanja i misli,želja,strahova.Ona je sama kontura duha;Ona drži strpljenje,volju,trud,želju.To je jednostavno svaka naša pozitivna misao preoblikovana u emociju.Stoga ma koliko uzaledno nekada izgledalo nadati se,to nikada nije tako.

Često se vodimo misli "Ako se ne nadam previše,nemam ni šta da izgubim."Koliko je samo ta misao bola nanela čovečanstvu!Jer,vidite,bez nade je sve uzaludno.Ona je to što nas gura da ne posrnemo.U tome je fantastičnost verovanja.Ta mala magija koja nas podseti da problem ne sme da vlada nama,već mi njime.
Podseti nas da zaista ništa nije toliko važno da nas natera da padnemo,a ne ustanemo.
Najbolje od svega je što na putu do cilja,dok se nadamo,mi uživamo.Čekanje nekad ume biti lepše i od samog ostvarenja.Ona i smiruje nas u našem problemu,jer se na nju čvrsto nadoveže strpljenje.Tako ne uživamo samo u plodnoj žetvi,već i u setvi i održavanju i u gradu koji nam je pola useva uništio.
Dok,onaj koji nema nade i pred uspeh i pred poraz postaviće se isto,ravnodušno.Nije li to od svih razočarenja najveće nemati u sebi emocije ? Pa, kako onda nada može da nešto od nas uzima,kad samo toliko velikodušno daje.I ja znam da moja nova misao glasi: "Što se više nadam,ja više dobijam."


Ipak,porazi i neuspesi u nizu lako isteraju iz nas nadu. Mi prestanemo da se nadamo.I tek tako,dozvolimo da se ta vera izvuče iz nas.I budemo povređeni.I izigrani,i ljuti.Ubrzo nestaje strpljenje.Nestaje volja.I mi se vraćamo staroj agoniji,stidno poraženi posle samo jedne izgubljene bitke.Kada bi čak i našli načina da za ovo okrivimo nadanje,smisla u tome i dalje nema.Jer,to je isto kao i zauvek odreći se hrane zbog jednog pokvarenog obroka.A baš,baš to je nada!To je hrana za naš duh.
I tako,bez da zastanemo i na trenutak,mi zaboravljamo zašto smo se oduvek i nadali.Zaboravljamo starhove umirene nadom.Sladak ukus verovanja i pozitivnosti.Zaboravljamo koliko je lepše i lakše bilo uz nju koračati.Ali zaboravljamo i da je nada u prirodi ljudskoga života.I baš zato,neki najmanji deo nas uvek ima zrno nade,iako mi to poričemo.I zato,zapamtiću jedno:
"Dok živiš, dolikuje ti da se nadaš!"
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypet 19 stu 2010 - 8:25

"Mlecni put je do kolena, kao prosuta
slama. Ne moras da se penjes: zvezde rastu u zbunju.
Samo se uputis ravno,pa vrezama od zlata i posle desetak
koraka vec hodas po nebesima."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Neko je negde rekao i hvala mu:Da bi se istinski volelo, treba odrasti do deteta”
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Čaroban je taj svet od izmišljene jave."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Ne lici li sve ovo na slobodu?"
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Zavoli trag mog osmeha
na rubu èaše, na cigareti, i blatnjav
hod duž ulica koje sigurno nekuda vode."
[You must be registered and logged in to see this image.]


Zelim vam svima ugodan dan.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 20 stu 2010 - 23:27

(Zbog vrlo malo slobodnog vremena nisam postovala juce,ali ovo je za taj dan)


19 novembar
Pozitivan stav

"Sretna osoba nije osoba pod određenim skupom okolnosti.To je osoba sa određenim skupom stavova."



Kroz svaki dan shvatam:sreća je stav.Život je onakav kakvim ga mi učinimo.Sve ustvari ovisi samo od nas i naših misli.
Pozitivan stav nam omogućuje da obično postane neobično,ružno lepo,bol prilika da ojačamo.To su naočare kojima gledamo na svet.Moramo osigurati da naše "naočare" uvek ostanu čiste,nezamagljene da bi i svet videli jasno.Ako naši stavovi nisu dobro fokusirani, ceo svet deluje iskrivljen.

Naši stavovi se izražavaju u našim delima.To je način na koji reagujemo na situacije.Svako od nas stalno ima priliku ne biti sretan.Ni jedna situacija nije dovoljno odgovarajuća,niti jedan dan dovoljno dobar da bi ga proglasili savršenim.Nekada jednostavno nemamo razloge da budemo sretni.Nekada nemamo volje otrgnuti se iz melanholije.Nekada nam je sasvim svejedno.I nije nam dobro.I svet je loš.I život je loš.I smisla nema.
Ono što osećamo je ustvari samo samosažaljenje.U situacijama tražimo izliku da budemo depresivni,melanholični,uljuljkani u tugu.Tražimo opravdanje.A ne vidimo ustvari,koliko je naše ponašanje blesavo.Mi sami sebe činimo nesretnima.Sa pozitivnim stavom,ne trebam tražiti smisao-ja smisao imam.Razlog za sreću je svuda:svaki dan je neverovatan!Svaki dan je neobičan,prožet sa puno malih stvari koje često ne prepoznamo,a nalaze se svuda.Ne treba nam čudo da nas podstakne.Treba nam sposobnost da vidimo da su čuda svuda oko nas.


Ponekada,uspemo držati korak sa sobom,imati mir,biti zahvalni,osetiti sreću.Ali još uvek ne znamo pravilan način da se suočimo sa drugima.Tuđi postupci nas izbacuju iz koloseka,tako fino ustaljenog i usmerenog ka jednom cilju.Jer i stav zahteva vežbu u primenjivanju.Desi nam se da mnogo dajemo i ulažemo,a vraća nam se loše.Jednom,dva puta,više puta,to polako budi neki maleni bes,osećaj izigranosti.A moramo shvatiti da na tome trebamo biti samo zahvalni!Jer testiranje našeg strpljenja je dobro!Na taj način mi vežbamo svoj stav,strpljenje,iskrenost prema sebi,doraslost problemu.Nepravda se nekada mora prećutati i okrenuti na pravdu prema sebi.Tu na delo nastupaju naši stavovi.Stav koji kaže:To je DOBRO.Stav koji kaže:Hvala.Stav koji kaže:danas ću poraditi na sebi.Samo danas ću pokušati da održim svoj pozitivan stav,bez obzira na situacije oko mene.Jer,stavovi su važniji od činjenica!Setite se : "Slabost stavova je slabost karaktera!"
______________________________________________________________________
U duhu današnjeg posta:
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Samo za danas   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptyned 21 stu 2010 - 1:11

20 novembar
Samo za danas


"Živeti samo danas oslobađa nas tereta prošlosti
i straha od budućnosti."





Živeti u sadašnjosti!Jer to je jedini period na koji možemo direktno uticati.Živeti za trenutak:jer to je ono što je SADA!Svaki dan je nova prilika.Svakim danom se menjamo,svaki dan učimo i saznajemo novo.Svaki dan je dan za sebe,i naš cilj je živeti u sadašnjosti- dan po dan,trenutak po trenutak.Maštanje o tome koliko je divno bilo – ili bi moglo da bude – može da nas udalji od delovanja u stvarnom svetu.Ako žalimo zbog prošlosti, iskupljujemo se živeći drugačije danas; ako se užasavamo budućnosti, nastojimo da danas živimo odgovorno.



Ponekada je teško ostati u sadašnjosti i fokusirati se na uživanje u trenutku.
Svuda oko nas su situacije koje nas podsećaju na našu prošlost.Jednostavno želimo da odemo i da je promenimo.Toliko je toga što bi možda izmenili,možda popravili,prećutali,rekli i jednostavno postupili drugačije.Možda bi to izbrisalo sve probleme sadašnjosti.
U isto vreme,stalno nas nešto podstiče da sanjarimo o budućnosti.Stvaramo velike planove na dugačke staze.Obavezujemo sebe sa svime što trebamo uraditi i napraviti da bi se naš cilj ostvario.Stvaramo nepotrebni pritisak.


Vrlo lako izgubimo dodir sa sadašnjosti,i nesvesno živimo među našim planovima i sećanjima,zatvoreni za neke radosti koje bi nas možda snašle u sadašnjosti.I zato,umesto da se uljuljkavamo u spostvenu agoniju,moramo naći snagu da se iz nje probudimo.Jer ne smemo dozvoliti da sami sebi ukrademo sadašnjost.Ona je nešto čudesno i neverovatno,ona je to za šta ivimo.Naš život je strašno dragocen.Ne sme biti protraćen lepim ili ružnim sećanjima.


Sa druge strane,život često izgleda prekomplikovano za razumeti.Pomišljamo da ipak ne možemo da se nosimo sa svim situacijama i problemima i da je to uzaludno i pokušavati.Ovakve misli hrane same sebe i ubrzo ćemo se naći paralizovani izmišljenom predstavom o složenosti života.Na sreću, ne moramo sve da popravimo odjednom. Rešavanje jednog problema izgleda moguće i zato ih rešavamo jedan po jedan. Pobrinemo se za svaki trenutak kada on dođe, a onda se opet pobrinemo za sledeći kada dođe red na njega.
Mi sebi možemo pojednostaviti stvari tako što ćemo živeti u trenutku.Danas je danas,juče je već prošlo,a sutra će tek da bude.Živeti polako,korak po korak.Jedna misao i jedan cilj za jedan dan.Samo danas,ja ću se setiti ove misli: "Život je uspeh momenata.Živeti svaki momenat jeste uspeti."
____________________________________________________________________
U duhu današnjeg posta:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Zadnja promjena: Denc; ned 21 stu 2010 - 15:27; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Žena   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptyned 21 stu 2010 - 3:31

Nadam se da priča neće biti pogrešno protumačena.Poenta je očita i naglašena.

1.
Bog je načinio ženu šestoga dana,
radeći prekovremeno. Videvši to,anđeo ga je upitao:
“Zašto trošiš tako puno vremena na nju?”
I Bog odgovori:
“Jesi li vidio što sam joj joj sve dao, specifikaciju prema kojoj ju oblikujem?"
“Mora znati prati, ali ne smije biti od plastike. Treba imati više od 200 pokretnih zglobova, svi moraju imati mogućnost za promjenu, i pri tom da svaka dijeta funkcionira, i još da ima krilo za barem četvero djece…
Mora imati poljubac, koji može izliječiti sve, od ozlijeđenog koljena do slomljenog srca.”

Anđeo se začudio svim tim vještinama.
-“Sa samo dvije ruke… Nemoguće!“
I ovo je samo standardni model ?!
“To je puno posla za jedan dan…
odmori se, pa je sutra dovrši“.
-"Ne želim odgađati", reče Stvoritelj.

"Tako sam blizu da završim ovo biće,
što je mom srcu drago. "

"Kad se razboli, sama se izbori za ozdravljenje, i može raditi 18 sati dnevno. "
Anđeo se približio i dotaknuo ženu.
-“Bože, tako je mekana.”
-“Jest, mekana je”, reče Bog, ali napravio sam je da ima i snagu.
-“Nećeš vjerovati što sve može izdržati.”
-“Može li misliti?" upita Anđeo.
Bog odgovori
-“Ne samo da može misliti,
može i surađivati i dogovarati se."
Anđelu privuče pažnju nešto na ženinu licu…
-“Bože, izgleda da ovaj model ima jedan propust. Nisam li ti rekao da previše toga stavljaš na nju.”
-“Nije to nikakav propust…to je suza”,
ispravi ga Bog.
-“Čemu to?," upita Anđeo.
-“Suza je njezin način da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoća,
njen bol i njen ponos.”

Ovo je ostavilo jak utisak na Anđela;
-“Na sve si mislio. Žena je sjajno biće!!”
"To je istina!
Žena ima zadivljujuću snagu.
Podnosi teškoće, nosi tugu, ali zna
i za sreću i ljubav i ima svoje mišljenje
."


"Ona se smije - kad želi vrištati;
pjeva - kad želi plakati.
Plače kad je sretna
i smješka se kad je nervozna.

Bori se za ono u što vjeruje.
Ona je protiv nepravde.
Ne priznaje “ne” kao odgovor, ako postoji drugi i bolji način za rješenje.
Sve od sebe daje za obitelj.
Ona k liječniku prati prijateljicu koja se boji.
I žena voli bez granice...
Ona plače kad joj djeca dožive nešto novo u životu, i raduju se dobroti svojih prijatelja.
Ona se raduje kad čuje za neko rođenje ili vjenčanje.
Srce se njezino slomi kad čuje
za smrt neke drage osobe.
Ona tuguje za izgubljenim voljenim osobama, ali je jaka i kada više nema ničega za što bi se borila.
Žena zna da jedan poljubac
i zagrljaj može izliječiti slomljeno srce.


Ipak, žena ima jednu grešku:


Ona zaboravlja koliko vrijedi."

2.
"Bog odgovori: "Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga svijeta, a opet dovoljno njezina da mogu pružati utjehu.
Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njezine djece.
Dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu i da se brine za svoju obitelj u doba bolesti, nevolje bez prigovora.
Dao sam joj osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve, cak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo.
Dao sam joj snagu da nosi svoga muza kroz njegove pogreške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao sam joj mudrosti da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio svoju ženu, ali povremeno testira njezinu snagu i odlučnost da postojano bude uz njega.
I napokon, dao sam joj suzu da je isplače. To je samo njezino na korištenje kad god joj zatreba.
Vidiš, sine moj, ljepota žene nije u odjeci koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na koji se češlja. Ljepota žene mora se vidjeti u njezinim očima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav."
______________________________________________________________________
"Žene, u očima vašim sja ulomak jednog ljepšeg neba koje je sjalo nad srećnijim stvorovima no što smo mi i za neke strahovite kataklizme prslo u parčad."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Sta znaci talasava linija vaseg tijela? I ta nijema, bijela, raspjevana ljepota koju nemirno lovimo kao djeca leptira, a ona nam, naizmjence, ili zadaje bol ili pretvara u gorcinu?"
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Žene, ja ne znam kome ste vi bile blaga kiša jutarnja, ali u naš život ulazite kao pljusci nošeni vihorima. Preko vaših bijelih tjelesa pjeni se bučno život naš, zaustavlja se u virove i pada strmoglavce."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Ostaj nedostižna, nema i daleka –
Jer je san o sreći više nego sreća.
Budi bespovratna kao mladost; neka
Tvoja sen i eho budu sve što seća."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Žena se pred nevoljama povije.Muškarac se slomi."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Žensko srce se ne mijenja tokom vremena, niti se preobražava s godišnjim dobima; žensko srce dugo krvolipti, ali ne umire; žensko srce je nalik na stepu koju čovjek uzima kao prostor za svoje ratovanje i klanje – po njoj čupa drveće i spaljuje travu, stijenje joj boji krvlju, zemlju ispunjava kostima i lobanjama, ali ona ostaje mirna i spokojna, ostaje sigurna, proljeće u njoj ostaje proljeće, a jesen je i dalje jesen, sve do kraja vremena."
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypon 22 stu 2010 - 12:10

"I svaki put kad te slome,
pa moras nov san da stvaras,
ne sanjaj ga u mraku
Dotrci blize zori."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Izbroj u sebi do deset
i to u vecnost pretvori.
I sve sto zmureci smislis
ostace zauvek tako."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Vrlo je važno setiti se da u svakome od nas ima po malo magije."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Sad shvatam:
nismo došli zadovoljni ko trave
što rastu da se zgaze kroz cvrkutave zore.
Mi smo zvezde
što ludo u mrak se stmoglave
i zbog jednog bljeska ne žale da izgore."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Možda ju je najtačnije definisala ona moja dugorepa, brbljiva, sveznajuća i prozračna ptica: najvažnije na svetu to je umeti videti vetar i čuti sneg kako pada; umeti dotaći prstom sumrak na prvom uglu i osetiti na usni sanjivi ukus mesečine."
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypon 22 stu 2010 - 20:34

ajme denc, svaka ti cast na trudu i volji, prekrasno je :´)
ne komentiram cesto, ali procitam, i uvijek me potakne na razmisljanje to sto napises Smile
keep up the good work :*
[Vrh] Go down
goldilocks
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 4
Location : Nedodjija
Registration date : 26.11.2010

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypet 26 stu 2010 - 23:23

PRIJATELJSTVO




Na putu izgradjivanja sopstvene licnosti, mi kao drustvena bica ne mozemo I ne smemo sami da se borimo sa vetrenjacama. Cak I kada smo najveseliji I najzadovoljniji , potreban nam je neko sa kim cemo podeliti te carobne trenutke, jer sreca je veca sto se vise deli. Potreban nam je prijatelj! A pravi prijatelji se jednostavno dese.
On je neko sa kim nam je prijatno da cutimo, sa kim vodimo beskrajne razgovore pogledima. Neko, ko zeli da te razume pre nego sto to I ucini. On ume da bude jak za tebe, kada ti to zaboravis. To je neko , ko ti neumorno uspravlja pognutu glavu prema suncu, cak I kada je pomraceno, I ko ceka sa tobom da prodje pomracenje.
On ume da pronadje pravu rec onda kada postanes gluv za ceo svet,. Hrani te toplim recima kada si sit od pesimizma. Ali ti ne namece svoje stavove i ne zeli da te promeni, jer te voli onakvog kakav ti zaista jesi, cak i umornog od neostvarenih snova. Pred njim ne nosis masku, jer te prepozna i na pozornici, ispod debelog sloja sminke... Za njega svet nije karneval, jer ne voli pretvaranja.. On zna kada lazes, jer vidi kroz tvoje oci. Premda, moze da bude razlicit od tebe,smeje se I place na tvoj nacin.
Ne postojimo na ovom svetu da bismo bili povredjivani ili odbaceni, niti postojimo da bismo se razlikovali, vec da bismo te razlike podelili sa nekim, jer "Da bi verovao u svoj vlastiti put, nema potrebe da dokazuješ kako je tuđi pogrešan." To znaci da cak I kada krenete razlicitim putevima, on ti povremeno mahne sa svog I klimajuci glavom daje ti znak podrske da hrabro nastavis svojim.
Cak I ovaj svet, koji nekad ume da bude surov I nepravedan, moze da bude bogatiji za jedno pravo prijateljstvo, mozemo da ga ucinimo lepsim samo ako se potrudimo . Ne smemo se plasiti rizika da damo sebe, jer cemo samo onda I dobiti. Neka to bude iskreno I neiskvareno, jer samo onda je cisto I samo onda daje prave rezultate. U suprotnom, izgubicemo se u sopstvenoj usamljenosti , neispunjenosti I otudjenosti, I bicemo uskraceni za jednu od najvaznijih vrednosti u zivotu.
"Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni." Potrudimo se da ne budemo jedni od tih koji su gori, ako mi prvi ne zapocnemo, ko ce onda zapoceti? Potrudimo se da pravo prijateljstvo vise ne bude luksuz niti utopija, jer za njega nije bitno jesi li bogat ili siromasan, u njemu mogu svi da uzivaju. Potrebno je samo malo vere, snage, poverenja. Potrebne su vrline koje cemo zajedno izgraditi negovati i koje ce se uzdici na jedan visi nivo. Zamisliti kolika bi bila sreca kada bi je svi sa nekim podelili, a tek koliko bi se smanjila tuga, ako bi je svakim danom sa nekim prepolovili. Ako se nadjemo izgubljeni u mracnom tunelu, tragajuci za svetlom, ko ce izvaditi sibicu iz dzepa, ? Ko, ako ne prijatelj, jer te dovoljno poznaje i zna da ne nosis sibice sa sobom ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Nemoj hodati iza mene; možda te neću znati voditi.
Nemoj hodati ispred mene; možda te neću znati slijediti.
Prosto hodaj pored mene i budi mi prijatelj."

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Naučio sam da čovjek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kada treba da mu pomogne da se uspravi."


"Prijatelj je onaj koji zna sve o tebi a i dalje te voli. "


[You must be registered and logged in to see this image.]

"Znaj da nisi sama na ovoj zemlji. Ti si neodvojivi dio covjecanstva. Tvoja radost zraci na druge i mene, tvoja bol me rastuzuje, tvoje stvaralastvo me bogati, tvoje disanje sudjeluje u pulsu svemira. Ima te! U meni, jer tvoju dusu posebno osjecam, cije povjerenje urasta u moje. Onu koju volim vise od svakodnevnog razgovora u prolazu. U razgovoru s tobom ja se oblikujem, gradimo nove svjetove, ljepote duha.U tvom pogledu zelim vidjeti onu zvijezdu koju zajedno zelimo dosegnuti stvarajuci..."

[You must be registered and logged in to see this image.]


"Uloga prijatelja je da bude uz vas kad gresite.Kad ste u pravu,svi ce biti pored vas."


[You must be registered and logged in to see this image.]



"...I vazno je ovo,
vaznije od najpreceg:

kad se toliko lepote
u sebi cuva i ima,
umeti,
da niko ne sazna,
bar komadic tog neceg
umotati u snove
i dosanjati svima.

Tako ce vek tvoj biti
manje samotan,
zao,
sa manje briga,
ruznoce,
i placa,
i straha
i tuge.

I svaki put kad budes
komadic sebe dao
i svoje snove svetu
po vetrovima slao,

licice jutro na tebe
vise nego na druge."
[You must be registered and logged in to see this image.]

Edit: Denc
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 0:38

( Vrlo vrlo zauzeta ovih dana.Nadonadicu sve. Smile )


21 novembar
Unutrašnji mir

"Ne postoji put do mira.Mir je put."



Mi ne tragamo za životom ispunjenim uživanjem,tragamo za pronalaženjem svog unutrašnjeg mira.To je naš konačni životnji cilj.Jer ako imamo mir,imamo sve.
Unutrašnji mir, osećaj usmerenosti i emotivna sigurnost ne dolaze iz materijalnih stvari, nego iz nas samih.Samo od nas zavisi kada ćemo odlučiti da ono što imamo negde u sebi prevedemo u našu svakodnevnu realnost.


Ponekad,iako ostvarimo svoj mir,on se ruši kao kula od peska.Teško je držati ritam sa svetom koji se okreće toliko luđački brzo.Svakim danom dnevne vesti nas podsećaju na nasilje,probleme,i pogrešan stav ljudi oko nas.Ostane pomalo teško održati svoj dan dobrim,pozitivnim i u miru,kada smo svesni da se oko nas ljudi ubijaju,pljačkaju,svađaju,mrze.Kako biti miran,i zadovoljan u haosu oko sebe koji te tera na suprotno?Kako održati sebe mirnim na nepravde koje se dešavaju direktno ili indirektno nama?Šta sa onim zrnom u sebi koji govori da nešto tu nije ispravno,koji polako budi nezadovoljstvo?
Svakodnevne situacije olako u nama probude bes.Moramo prihvatiti da su ljudi često arogantni,bahati,zlonamerni,nervozni,neljubazni i često zaljubljeni u sebe.Samo sa par pogrešnih reči oni uspeju da nam pokvare trenutak,i izazovu mali bes u nama.To mnogo češće uspeva osobama koje najviše volimo,jer nas oni najlakše i povrede.Dešava nam se da uradimo sve kako treba,uložimo trud i ljubav,a za uzvrat dobijemo pridiku,negodovanje ili prigovaranje.Dešava nam se da ljudi obraćaju pažnju na male greške koje smo načinili,a zaboravljaju veliki broj dobrih stvari.I na kraju,konstantno nam se dešava da se osobe odnose prema nama suprotno od onoga kako bi trebalo,ili kako smo zaslužili.
To zna da izazove osećaj nepravde.Osećaj koji budi bes i pogrešno razmišljanje u nama.Ono što se prvo moramo setiti je da smo u ovoj priči mi ipak najbitniji.Najbitniji je naš spostveni,stabilan mir!Par pogrešnih reči nisu vredne ni našeg nerviranja,a još manje besa.Dakle,zastanimo na trenutak.Odbacimo sve ove događaje i oprostimo onima koji su nas uvredili.U redu je osetiti bes,ali ga nije u redu zadžati i iskazati.Moramo ga samo prepustiti.Par sekundi za sebe.Otpuštamo bes.Setimo se svoje zahvalnosti i strpljenja.Setimo se šta imamo,i koliko smo zaista sretni.Koliko nam život mnogo daje.Kratak predah.Osećaj ispunjenosti.Sada smo konačno spremni da situaciju okrenemo u sopstvenu korist,oprostimo i vidimo koliko je ustvari dobro uzdići se iznad situacije,održati svoj mir.
Ponekad to nije dovoljno,jer konstantno imamo potrebu da na uvredu odgovorimo uvredom,spustimo svog sagovornika na zemlju.Ipak,moramo smoći veličinu da odgovorimo ljubazno.Naše mišljenje ostaće nedorečeno;Naš sagovornik ostaće u ubeđenju da je on "pobedio".A ko ovde ustvari stvarno pobeđuje?I šta je ustvari pobeda?Trenutno,ili dugo zadovoljstvo?Spustiti se na nivo nekoga ispod nas,ili potvrditi sebi svoje strpljenje i savršeni mir ?
Druga stvar koju moramo uraditi je biti iskreni prema sebi.Nije u prirodi čoveka da bude savršen,ali je u njegovoj prirodi da tome teži.Tako,i nama se nekada desi,ili se dešavalo,da se istresemo na osobi koja to ni malo nije zaslužila.Možda smo taj dan bili puni negativne energije koju nismo mogli da kontrolišemo,ili istresli davno potisnut bes.Isto tako,moramo se setiti da možda ni našem sagovorniku nije trenutak.Ne zameriti mu to.Možda se žena na šalteru izderala na nas uzdiući se jer je nezadovoljna onim što je postigla i okupirana svojim problemima.Možda je naš brat,prijatelj ili roditelj iskalio svoj bes na nama toliko oštro jer se sam tog dana nije osećao dobro,već usmaljeno ili povređeno od strane nekog drugog.
Ključ leži u tome da situaciju sagledamo iz svakog ugla.I iz svakog ugla poenta će biti ista:okrenuti situaciju u svoju korist.


Kada odlučimo dobro i istrajemo u tome,u redu je osećati se zadovoljnim sa sobom.U redu je pohvaliti se tome,ali i zahvaliti nečem Višem na tome.

Svet možemo promeniti ako prvo počnemo sa sobom.Ako želimo čistu ulicu,počnimo time da očistimo detaljno ispred svojih vrata.Komšije će se možda postideti,i napraviti isto.Zato,pre svake svoje brune rekacije prvo ću sagledati situaciju na par trenutaka,progutati ponoos i napraviti ono što procenim da je najbolje.Samo danas,setiću se: "Kada pronađemo mir u sebi,postanemo tip osobe koja može širiti mir drugima."
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 2:34

22. novembar
Biti svoj


"Naša prava vrednost je biti svoj."


Treba imati hrabrosti da konačno budemo ono što jesmo.To je naša prava vrednost.Naša originalnost.Jedinstvenost,koliko god bila nesavršena i drugačija.Kad konačno pripadamo sebi,tek tada možemo i voleti sebe,i voleti druge.



Često smo pokušavali biti ono što se od nas očekuje.Možda smo bili odgajani verujući da smo u redu ako smo zaslužili dobre ocene u školi, spremili svoju sobu ili se oblačili na određen način.U našoj prirodi bilo je da želimo da pripadamo i da budemo voljeni.Tako smo,često trošili mnogo vremena pokušavajući da se uklopimo,i u tome nikada nismo u potpunosti uspevali.Nismo videli ustvari,da je naša prava vrednost za druge biti svoj.Jer,kakav bi svet bio da smo svi slični?Bili bismo kao one dosadne sive zgrade poređane u dugim ulicama,jednolične i utpoljene u monotoniju.A takvim ulicama je dosadno čak i hodati.


Biti svoj,naime,ne znači prihvatiti da su stvari takve kakve jesu.Ne možemo prihvatiti činjenicu da smo,recimo,lenji i jednostavno nastaviti živeti sa time,pod izlikom da ljudi nisu savršeni.Nisu.Ali čovek po svojoj prirodi uvek teži višem i boljem.Biti svoj znači prihvatiti ono što zaista jesmo.To su naša osećanja,želje,strahovi,snovi,misli i način razmišljanja,znanje i iskustvo koje imamo.Biti svoj znači živeti u skladu sa sobom.Jer,u svakom od nas ima malo čarolije koje nas čine savršeno nesavršenim.Čine nas ljudima.
Biti svoj znači i održati iskru koja nas tera da svoje loše osobine menjamo.Naš život se u potpunosti vrti oko nas.Čudno je kako jedna naša mala odluka menja sve.To je ta čarolija.Sve je samo u nama!I imamo moć da od svega napravimo nešto jedinstveno i predivno,samo ako želimo.Imamo moć da stvaramo sreću,radost,ljubav.Zar to nije poput magije? Ili bar trenutak najbliži magiji od svega što do sada imamo.

Kada stavljamo maske,naša magija se gubi.Postajemo nečija loša kopija.Ljudi nas,možda,takve i vole.No vredi li nam lažna ljubav?Čemu poljubac kada ne ljubi tvoje lice,već samo tvoju masku?Osetiš li ga?


Ponekada ni ne primećujemo to kako automatski zaključamo svoje mišljenje negde unutra,i poistovetimo se sa okolinom.Verovatno od straha da budemo drugačiji,ili jednostavno,želeći da se prilagodimo i izbegnemo eventualne konflikte mišljenja.Ali,toliko je lepo biti izvan granica prosečnosti!Biti drugačiji!Jedinstven!Individua koja će izraziti svoje mišljenje,uz poštovanje tuđih.Jer isto tako,jednako važno je poštovati one od nas različite,i njihove ličnosti.Moramo poštovati druge,da bi konačno mogli i poštovati sebe.Ni jedno mišljenje nije sasvim pogrešno.Mi smo različiti,a samim tim i naša mišljenja.


Sve dok ne prihvatimo sebe i ne zazuzmemo se za sebe,makar bili u kolektivu,pričali,ponašali se isto kao i drugi,mi ćemo se uvek osećati odbačenim.Jer,na kraju ostajemo sami sa sobom i bacamo maske pored kreveta,gde nas čekaju spremne za sledeći dan.I ostajemo sami sa svojim mislima.Ponekad čak i lažemo sebi,ubedimo sebe da nismo jedni od tih.A znamo svi, bilo bi toliko lakše,jedan dan je ostaviti maske kod kuće.
Samo danas,ja ću se voditi misli : "Kad konačno prihvatim samoga sebe,tek tada će me i drugi moći prihvatiti."


_____________________________________________________________________
U posti golidlock linkovi za slike su zamenjeni slikama koje se automatski otvaraju na forumu.Sve slike su istog reda,promenjen je samo link.

Dency
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
goldilocks
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 4
Location : Nedodjija
Registration date : 26.11.2010

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 3:07

Hvala Smile
[Vrh] Go down
goldilocks
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 4
Location : Nedodjija
Registration date : 26.11.2010

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 3:08

Ne kosta nista - Sendi Ezrin



Povremeno biti ljubazan - ha!
Ne kosta nista.
Rekla sam muzu da ga volim.
Ne kosta nista.
Kad sam sinu pakovala uzinu,
stavila sam ceduljicu na kojoj
pise koliko je poseban.
Ne kosta nista.
Postaru sam dala kutiju keksa.
Ne kosta nista.
Pustila sam nekog preko reda
u samoposluzi.
Ne kosta nista.
Pozvala sam brata da mu kazem
da mi nedostaje.
I ja njemu nedostajem.
Poslala sam gradonacelniku
pismo i pohvalila ga da dobro
obavlja svoj posao.
Ne kosta nista.
Odnela sam cvece u staracki
dom.
Ne kosta nista.
Skuvala sam pilecu corbu
bolesnoj prijateljici.
Ne kosta nista.
Igrala sam drustvenu igru
sa svojom kcerkom.
Ne kosta nista.
Zahvalia sam coveku koji mi je
u samousluzi spakovao
kupljene stvari.
Lice mu se ozarilo.
Dala sam svom pomocniku
placen slobodan dan.
Kostalo je samo malo.
Igrala sam se loptom
sa svojm psom.
Bilo je prijatno.
Otisla sam na masazu.
Bilo je divno.
Povremeno biti ljubazan - hmm,
mozda cu se cele godine
tako ponasati.
Ne kosta nista.
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 3:28

23 novembar
Voleti sebe

"Moraš voleti sebe pre nego li počneš voleti druge.Kada privatiš sebe i budeš u potpunosti svoj,sama tvoja prisutnost činiće i druge sretnima."


Kako možemo voleti druge,ako ne volimo sebe?Kako možemo da dajemo ljubav od sebe,ako ne volimo sebe? I na kraju,kako možemo imati svoj unutrašnji mir i pozitivan stav,kada sami sebi nismo dovoljni ?Onaj ko se loše oseca u svojoj koži jedino misli na svoje lične probleme, što isključuju altruizam iz svakog zivota. Nasuprot, kad smo u miru sa samim sobom, možemo otvoriti srce za druge da bismo im najiskrenije pomogli.


Svi smo mi samo ljudi.Ljudi sa toliko mana i grešaka.Pošavši od samog izgleda,koji je toliko drugačiji i toliko nesavršen,pa do najrazičitiji unutrašnjosti koje stalno oblikujemo i poboljšavamo,i naših umova koji se stalno razvijaju i uče,zaključujemo da svi imamo i dobrih i loših osobina.

Često se sami sebi ne sviđamo.Počinje sa frizurom i izgledom tela,i prelazi u krajnosti,u kojima se osećamo neugodno što smo mi.Nije nas samo sramota našega tela,već i naših pokreta,želja,misli,dela.Sramota nas je našeg postojanja.Tada ne samo da se zatvaramo za ljubav drugi,već ni sami ne možemo da volimo.Ljubav prema sebi se toliko brzo zaboravlja,a toliko je važna.To je nešto čija je vrednost toliko umanjena.A ko će nas voleti,ako nećemo sami sebe.I koga ćemo voleti,ako nećemo sebe samoga.Od toga se počinje.Važno je da se podsetimo, da možemo primiti samo onoliko ljubavi koliko pružamo sami sebi.


Ne umemo da shvatimo koliko smo čudesna bića.Svako od nas prožet je sa mnogo kvaliteta i pozitivnih osobina.Mi dajemo.Volimo.Pružamo.Iskreni smo bar prema jednoj osobi,i makar jednoj osobi dnevno pomognemo svojim razgovorom.Javimo se i ljubazno nasmejemo komšiji na ulazu i porazgovaramo sa radnicom u prodavnici,nesvesni da je baš to možda makar malo ulepšalo njihov dan,ili makar taj trenutak.Pomažemo svojim prijateljima.Poštujemo ljude oko sebe i uvažavao njihova mišljenja.Nije li to dovoljno? A čekaj,to nije ni delić!Postoji još toliko stvari koje smo mi.

Sve one osobine koje cenimo kod prijatelja moramo ceniti i kod sebe.Svaki naš uspe je velik.Čak i svaki naš pokušaj je korak napred.Mi kroz život konstantno napredujemo,nije li to pohvalno?Podležni smo promenama,ali na kraju,ma kroz koje sve faze prolazili,iz života izađemo kao mnogo bolje osobe.Nikada nećemo biti kao neko drugi,pa se ne bismo trebali sa drugima ni upoređivati.Svako može nešto što onaj drugi ne može,dok onaj drugi može nešto drugo.Na nama je da zavolimo stvari koje imamo i možemo.Mi smo jedinstveni.Svako od nas je u potpunosti neponovljiv,i nema dva ista čoveka na svetu.I svako ima različite sposobnosti i specifičnosti,nešto novo da ponudi.Nije li to još jedan razlog da ih volimo?A svako od nas ima i različite slabosti.I njih je važno prihvatiti.Mi smo ništa drugo do ljudi,setite se.Imamo pravo biti nesavršeni.Imamo pravo grešiti.I ispravljati greške.

Ukoliko zračimo samopouzdanjem, privlačićemo osobe koje će nas ceniti, ali ako smo nezadovoljni sobom, naletećemo na ljude koji će nas stalno kritikovati, tvrde psiholozi.Zato,samo danas,učinite nešto lepo za sebe!Samo za danas,misao kojoj verujem :
"Da nikada nismo voleli sebe,ne bi bili u obavezi da volimo išta drugo.Tako,ta ljubav prema sebi je osnova svih drugih ljubavi."
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 3:59

"Kada sam zaista počeo voljeti sebe shvatio sam da su bol i emocionalna patnja samo upozorenja koja mi govore da trenutno živim suprotno od svoje istine. Danas znam da se to zove BITI VJERODOSTOJAN.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe, shvatio sam koliko može biti uvrijedljivo kada pokušavam da natjeram nekoga da radi ono što ja hoću, iako znam da trenutak nije pravi i da ta osoba nije spremna za to, pa čak i onda kada sam ta osoba JA. Danas, ja to zovem POŠTOVANJE.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe, prestao sam žudjeti za nekim drugačijim životom i mogao sam vidjeti da je sve što me je okruživalo ustvari bilo poziv da rastem i da se razvijam. Danas, ja to zovem ZRELOST.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe, shvatio sam da sam pod bilo kojim okolnostima uvijek na pravom mjestu, u pravo vrijeme i da se sve događa u tačno pravom trenutku. Tako da sam mogao biti miran. Danas to zovem SAMOPOUZDANJE.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe, prestao sam samom sebi krasti svoje vrijeme, i prestao sam praviti grandiozne projekte za budućnost. Danas radim samo ono što mi donosi radost i sreću. Radim stvari koje volim da radim i koje vesele moje srce i činim to na svoj vlastiti način i u svom vlastitom ritmu. Danas znam da se to zove JEDNOSTVANOST.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe oslobodio sam se svega što nije bilo zdravo za mene: od hrane, ljudi, stvari, situacija i svega ostalog što me je vuklo ka dnu a dalje od mene samoga. U početku sam to zvao „zdravi egoizam“, ali danas znam da je to LJUBAV PREMA SAMOME SEBI.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe prestao sam željeti da sam uvijek u pravu, tako sam manje griješio. Danas sam shvatio da se to zove SKROMNOST.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe, odrekao sam se navike da živim i dalje u prošlosti i da se brinem za svoju budućnost. Sada pak živim samo za ovaj trenutak u kojem se SVE dešava. Tako živim svakog dana i zovem to ISPUNJENJE.

Kada sam zaista počeo voljeti sebe spoznao sam da me moj um može poremetiti i da se od nekih svojih misli mogu razboljeti. Ali čim sam počeo da koristim svoje srce, moj um je dobio dragocjenog saveznika. Danas ovu vezu zovem MUDROST SRCA.

Nema potrebe da se plašimo svađa, suočavanja niti bilo kakvih problema, jer i zvijezde se ponekad sudare pa i iz sudara nastane neki novi svijet. Danas, ja znam: TO SE ZOVE ŽIVOT."

______________________________________________________________________
"Tvoja misao je drvo duboko ukorijenjeno u tle tradicije čije grane rastu u snazi neprekidnosti.
Moja misao je oblak koji se kreće u prostoru. Ona se preobraća u kapljice koje, kada padnu, obrazuju potok koji pjeva svojim putem do mora. Zatim, on se diže kao para prema nebu.Ti imaš svoju misao i ja imam moju.
Tvoja misao ti dopušta da vjeruješ u nejednaku borbu jakih protiv slabih i da prefinjeni podvaljuju prostim ljudima.
Moja misao rađa u meni želju da kopam zemlju sa svojom motikom, da žanjem sa mojim srpom, da svoj dom gradim od kamena i maltera, da svoju odjeću tkam od vunenih i lanenih niti."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Sad sam shvatio: to je prijateljstvo, ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari, to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste, to ne može, jer zavisi od nas. Ne mogu da mu kažem: budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, biću ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako, u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban, što nisam zamjerio ničemu ma šta da je rekao ili učinio, i što mi je sve njegovo postalo važno."
[You must be registered and logged in to see this image.]
Suviše boli kada se grubo
otkine cvet koji tek nice
Kada na samom pocetku price
vreme zatreperi
i stane baš kada bleda
još prazna zora
mesecevo srebro ucuti
i kada zamre let povetarca
što dahom sluti uzdahe nove,
nasmejane
[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptysub 27 stu 2010 - 18:55

Denc, svaka čast, prekrasno je. Smile
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypon 29 stu 2010 - 12:13

"Posle detinjstva šta se sve menja? Opet se ređaju snovi i snovi između zvezda i kamenja, jastuk kroz život i dalje plovi. Samo je nešto teža glava- manje se sanja, više se spava..."

[You must be registered and logged in to see this image.]
" Naše su oči tada pomešale boje, pa isto vidimo svet ovaj ludi i tršavi. I još dugo će na usni da ti postoje tragovi neki daleki, meki, lepršavi."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Jer i ja imam čaroliju, najvažniju na svetu - to je: videti nečije lice i čuti nečiji govor
i dodirnuti rukom nečiju ruku i kosu..."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji."
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Neće me stići smrt. Brži sam za jedan bes i prkos. Brži sam od nje za jedno moranje i ljubav."
[You must be registered and logged in to see this image.]



Zelim vam svima zahvalan,sretan i pozitivan dan.

(P.S. Hvala Sunac)
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypon 29 stu 2010 - 19:26

Danas sam bas skroz nostalgicna. I inace sam takva, uzasno...senzibilna, ne znam kak bi to drugacije opisala. Danas me nesto puklo pa sam se isla malo prisjecati djetinjstva, i rasplakala sam se kolko mi to uzasno fali, kad sam mogla trcati okolo, vristati iz sveg glasa i nitko me ne bi cudno gledao. da sad to napravim, mislili bi da sam shizofrenicna. Fale mi oni brojni crtici, price i knjige koje su mi obiljezile djetinjstvo i uz koje sam odrastala...i pomalo se izgradjivala kao osoba. fale mi barbike i konji i psi s kojima sam se imala zivaca igrati po cijele dane, radila sam im kuce i stale, izmisljala cijele zivotne price..bila sam jako bujnu mastu. Imam je i danas, negdje je skrivena duboko i samo ceka kad ce izaci.
Fale mi ti dani kad sam se cijeli dan igrala vani, vozila na biciklu, zabavljala se...imam osjecaj da me skola unistava, stvarno. Depresivna sam, visim na jebenom netu cijeli dan i svejedno nista ne stignem napraviti za skolu. Nemate pojma koliko jako bi htjela izaci van na ulicu i igrati se skrivaca sa prijateljicama. Ali vise nikoga nema. Svi su odrasli, otisli svatko svojim putem.
Kad danas gledam ove klince, bas se rastuzim. Mi (da, zvucim ko stara baba i znam da smo bili mala djeca prije samo nekoliko godina, ali toliko se toga promijenilo..) smo imali potpuno drugacije djetinjstvo. Njima danas (ne svima, vecini) je cilj imat najbolji mobitel, nosit marke, jebat se s deckom u sedmom razredu i bit zauvijek nesretna zbog ljubavi..jer je to tako jebeno cool i odraslo.
Ja sam dijete, i uvijek cu to i ostati.

Trabunjam, a trebala bi ucit kemiju.
Ucit cu sutra.


Sjecate se ovoga? [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


Forget them, Wendy. Forget them all. Come with me where you'll never, never have to worry about grown up things again.
[You must be registered and logged in to see this link.]


“If ever there is tomorrow when we're not together.. there is something you must always remember. you are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. but the most important thing is, even if we're apart.. i'll always be with you.”

Promise me you'll never forget me because if I thought you would I'd never leave.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Da, i ja sam to radila. :´)
[You must be registered and logged in to see this link.]

Tamagochi! [You must be registered and logged in to see this image.] Umro je, na moje veliko cudjenje, jer ja sam ga redovito hranila. (tad jos nisam znala da "redovito" podrazumijeva par puta dveno, a ne tjedno Razz)
[You must be registered and logged in to see this link.]

I Furby, koji mi i danas stoji na polici. Tata mi ga je kupio kad smo bili u njemackoj, ljeto prije nego sam krenula u skolu. Znao me na smrt prestrasit kad bi poceo pricat i cvilit usred noci...ocito sam se i o njemu dobro brinula. xD
[You must be registered and logged in to see this link.]

Obozaval sam ovo, a i vi ste, priznajte. Razz
[You must be registered and logged in to see this link.]
:´)



*okej okej, zaustavi se!*
Uhh dobro je. Imam ja jos slika, al znam da ce se ove otvarat 100 godina i da vas to zivcira, pa cu stavit sutra. Very Happy
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptypon 29 stu 2010 - 21:18

I want more.
More pictures.
More nostalgic posts.
More people to join and read this.
Skroz te razumijem, Pepa. Ja često imam takve faze, svoje 'žute minute'. Imam ih mnogo, raznolikih i često.
Samo što nemam volje to pretočiti u smislene rečenice koje bi mogao čitati ostatak svijeta. Zato ste vi tu "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" 404390..


[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptyuto 30 stu 2010 - 14:08

Ajd, drago mi je da me bar netko kuzi Laughing Smile


[You must be registered and logged in to see this link.]

Tim Raketa već juri ko kometa.
Predajte se odmah jer naša je planeta!
Meni to ne smeta!
[You must be registered and logged in to see this link.]

Want to know a secret? / Promise not to tell? / We are standing by a wishing well / Make a wish into the well / that's all you have to do / And if you hear it echoing / Your wish will soon come true.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]:Charlie, will I ever see you again?
[You must be registered and logged in to see this link.]:Sure you will, kid. You know goodbyes aren't forever.
[You must be registered and logged in to see this link.]:Then goodbye, Charlie. I love you.
[You must be registered and logged in to see this link.]:Yep... I love you too.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]:He's gonna hurt us, Timon! You've got to do something!
[You must be registered and logged in to see this link.]:What do you want me to do? Dress in drag and do the hula?
[You must be registered and logged in to see this link.]:I don't think that would work in this kind of situation, Timon.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Now remember, I do my best work when I'm being worshipped as a god.
Woah, momma.
[You must be registered and logged in to see this link.]


“I've heard that it's possible to grow up - I've just never met anyone who's actually done it. Without parents to defy, we break the rules we make for ourselves. We throw tantrums when things don't go our way, we whisper secrets with our best friends in the dark, we look for comfort where we can find it, and we hope - against all logic, against all experience. Like children, we never give up hope...”


[You must be registered and logged in to see this link.]

“Once upon a time there was a girl I knew, who lived across the street. Brown hair, brown eyes. When she smiled, I smiled. When she cried, I cried. Every single thing that ever happened to me that mattered, in some way had to do with her. That day Winnie and I promised each other that no matter what, that we'd always be together. It was a promise full of passion and truth and wisdom. It was the kind of promise that can only come from the hearts of the very young.”


[You must be registered and logged in to see this link.]

“Growing up is never easy. You hold on to things that were. You wonder what's to come. But that night, I think we knew it was time to let go of what had been, and look ahead to what would be. Other days. New days. Days to come. The thing is, we didn't have to hate each other for getting older. We just had to forgive ourselves... for growing up.”


[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
goldilocks
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 4
Location : Nedodjija
Registration date : 26.11.2010

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Emptyuto 30 stu 2010 - 21:13

zanimljivo za pogledati: [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" Empty

[Vrh] Go down
 
"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: