Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Bič/mamuze - razmišljanja

Go down 
+17
wendy
Equinox
Klamzy
suki
Curly
ivce
potkova
Lilika
Denc
Mia
Sunshine
BeRtA
Maura
Magdalena
atta
Nikec
my_love
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 16 pro 2008 - 22:19

Upravo to. Pa po tome bi sportski konji trebali biti bolje ujahani, trebalo bi se s njima više raditi i naučiti ih da reagiraju na svaki, pa i najmanji znak jahača, bez dodatnih pomagala. Bar ja to tak vidim. Al ko što rekoh, nemam konkretno ništ protiv bičeva i mamuza.

A mojeg odgovora i dalje nema.. Rolling Eyes

Btw Sunček, sve je bolje od učenja, kužiš. Laughing
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 7:44

suki je napisao/la:
al opet se nemoze usporedjivat rekreativni konj/ljubimac i neki sportski konj profesionalac, naravno da ce se iz njega izvlacit maximum i mora savrseno reagirat na sve komande i one naj manje.
a stvar kod rekreativnog konja, ides po terenima, netreba nista pretjerano znat, dovoljno da krene i stane otprilike kad ti zazelis.
Slažem se ovde sa Curly.I btw naj se piše zajedno sa imenicom/pridevom.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
potkova
2. year of riding
2. year of riding
potkova


Female
Broj postova : 350
Age : 27
Location : u štali kod kobile
Registration date : 11.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 12:55

evo za one koji su čekali odgovor .
volim na konju biti sigurna a kleopatra voli ponekad bijezat od prepone pa koristim i jedno i drugo i oboje u maloj kolicini u isto vrijeme . znaci pecnem bičem (slikovito rečeno) i malo kliznem npr. desnom mamuzom u skoku da konj napravi kvalitetniji, okrugli skok i da se vrati u pravi galop na tlo malo dam mamuze. jer se kleopatra ne kuži baš na listove.

nadam se da vam je jasno ?
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 14:00

Curly je napisao/la:
Upravo to. Pa po tome bi sportski konji trebali biti bolje ujahani, trebalo bi se s njima više raditi i naučiti ih da reagiraju na svaki, pa i najmanji znak jahača, bez dodatnih pomagala. Bar ja to tak vidim. Al ko što rekoh, nemam konkretno ništ protiv bičeva i mamuza.

A mojeg odgovora i dalje nema.. Rolling Eyes

Btw Sunček, sve je bolje od učenja, kužiš. Laughing

mislis da konj cjeli zivot ostaje jednako osjetljiv na osnovne podrazaje ? pogotovo ako mjenja jahace , ako su to neiskusni jahaci jos gore, jednostavno otupi. jesi dobila svoj odg , koji nevidim razlog zasto ga cekas.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 14:40

znači, zaključak bi bil...da bičevi i mamuze nisu problem, ako ih koristi neko ko zna kak treba...?!...

al ono udaranje bičem po guzici (tak da mene boli dok to vidim)....to mi stvarno neide u glavu... Neutral
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 17:17

suki je napisao/la:
al opet se nemoze usporedjivat rekreativni konj/ljubimac i neki sportski konj profesionalac, naravno da ce se iz njega izvlacit maximum i mora savrseno reagirat na sve komande i one naj manje.
a stvar kod rekreativnog konja, ides po terenima, netreba nista pretjerano znat, dovoljno da krene i stane otprilike kad ti zazelis.

Ne bih se složila. Mislim da je jako bitno da konj stane prije nego što se zabije u drvo a ne da stane otprilike. Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 86067
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 17:20

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 355429
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 17:54

suki je napisao/la:
Curly je napisao/la:
Upravo to. Pa po tome bi sportski konji trebali biti bolje ujahani, trebalo bi se s njima više raditi i naučiti ih da reagiraju na svaki, pa i najmanji znak jahača, bez dodatnih pomagala. Bar ja to tak vidim. Al ko što rekoh, nemam konkretno ništ protiv bičeva i mamuza.

A mojeg odgovora i dalje nema.. Rolling Eyes

Btw Sunček, sve je bolje od učenja, kužiš. Laughing

mislis da konj cjeli zivot ostaje jednako osjetljiv na osnovne podrazaje ? pogotovo ako mjenja jahace , ako su to neiskusni jahaci jos gore, jednostavno otupi. jesi dobila svoj odg , koji nevidim razlog zasto ga cekas.

Odgovor sam čekala zato jer me zanimalo, i ne vidim iskreno zakaj bi se to tebe ticalo.

Aj mi objasni zakaj bi neki profić koji se bavi sportom svog konja dal nekom neiskusnom da ga jaše, pa da mu konj "otupi"? Mislim, jel ti vidiš uopće kaj pišeš?
Svakim postom tvrdiš nekaj drugo. Po tome bi se za konje u školi jahanja trebali redovito koristit bičevi i mamuze, jer oni stalno mijenjaju jahače koji nisu iskusni, pa bi znači oni trebali otupit. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 17:56

pa oces rec da su u skolama jahanja konji super, i netrebaju bicevi i mamuze?
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 18:06

Nikad, nijednom nisam vidla jahača u školi jahanja s mamuzama, s bičem jako rijetko. Pa početnici još ne znaju ni pravilno se držat na konju, sad bi im ti odma stavila mamuze pa da konja izranjavaju i izbodu? Shocked
[Vrh] Go down
Klamzy
1. year of riding
1. year of riding
Klamzy


Broj postova : 241
Registration date : 07.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 18:07

suki je napisao/la:
a stvar kod rekreativnog konja, ides po terenima, netreba nista pretjerano znat, dovoljno da krene i stane otprilike kad ti zazelis.

hahaha
a ti si zadnji put bila na terenu prije .... ??
na magarcu?

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 900458nv3Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 900458nv3Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 900458nv3

nemoj se ljutit, al morala sam

Rekreativni konj netreba znat radit piruete, al malo puno pretjerujes, svaki konj treba znat puno vise od: kreni, stani. Za mene je puno veci izazov teren nego dresura, i mislim da je jednako tesko istrenirat dobrog dresurnog/preponskog i terenskog konja.
I jos je veci izazov trenirat bez biča i mamuza Wink
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 18:18

clap

Bravo Mokica
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptysri 17 pro 2008 - 18:42

To Klamzy!!
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 19:45

a znam, sad bude ispalo da zkj to stavljam..il svašta...Wink...al neznam, našla sam to na youtubeu...i eto...podijelila s vama...

https://www.youtube.com/watch?v=dMlMrzgniK8&feature=related
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 19:55

jadan konj bubili Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 809601
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 20:10

pa nije strasno Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 68583
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 20:50

tebi mozda nije,meni je..
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 20:58

Al kakve veze ima sa bičem i mamuzama.?Konj je stao, mala ga je tresnula petama umjesto da se okrene i strgala si je nos.
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:00

bicom ga je tresnula Wink
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:08

Vidim da je djeci bilo malo dosadno pa su išle skakati...aha,bi vidla jer bi to napravila da je bio trener s njom?! Pa jbt nemreš ga po glavi lupit... Rolling Eyes da to napravila mom konju ovak na treningu ili nešto odma bi ju sterala...marš u novu štalu pa tam tuci konje kolko te volja...
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:11

koje glupace...
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:34

BeRtA je napisao/la:
tebi mozda nije,meni je..

pa ti se bavis sportom koliko vidim i sto bi ti da ti konj stane? dala mu secera i pitala dali zeli preskocit ili cete zaobic.
meni je to licimjerno Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 68583
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:41

e baš to...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:42

nebi,al ga ziher nebi tak izlupala..jer em ja nebi htjela,em mi trener nebi dopustio..tak da..
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:57

pretpostavljam da imas iskustva u skakanju i sta ja znam cemu

i dali kad ti konj stane i nece ic , sta napravis? svi su bar jednom vdijeli treninge necije i svi naprave istu ili slicnu stvar ko cura s videa, ak imaju mamuze nabockaju ga posteno a s bicem opale preko guzice. i ako jasis tudjeg konja nemozes bas radit kako to zelis nego kako ta osoba kaze a ti ako pustis da konj stane drugi put ce isto. bar ja tako mislim. drugi?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Bič/mamuze - razmišljanja
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Oprema-
Forum(o)Bir: