Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Bič/mamuze - razmišljanja

Go down 
+17
wendy
Equinox
Klamzy
suki
Curly
ivce
potkova
Lilika
Denc
Mia
Sunshine
BeRtA
Maura
Magdalena
atta
Nikec
my_love
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 21:58

nda...sici ces s konja i reci mu da to nesmije radit?
oke,moras ga kaznit,ali ne po glavi,jer niti meni trenericanebi dopustila da konja sviknem po glavi.oke po sapima ali ne po glavi.ne ga sad sviknut da potece krv,nego ga pecnut da zna da to nesmije radit.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:01

potpisujem suki....

ili npr. u školama jahanja...a nagledala sam se takvih stvari... konj se zboh nećega uznemiri ili je već umoran od rada, odmah " opali ga s korbačem...stisni...bubni s listovim.." . I tako su mnogi treneri krivi što pogrešno uče djecu...
Ja nisam po 3 mjeseca jahala jer sam odbijala konja nalemat korbačem...eh...
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:03

Nikec je napisao/la:
potpisujem suki....

ili npr. u školama jahanja...a nagledala sam se takvih stvari... konj se zboh nećega uznemiri ili je već umoran od rada, odmah " opali ga s korbačem...stisni...bubni s listovim.." . I tako su mnogi treneri krivi što pogrešno uče djecu...
Ja nisam po 3 mjeseca jahala jer sam odbijala konja nalemat korbačem...eh...

e tocno to

samo se cuje stisni, jos, ajmo, daj ga. Sad
nece treneri dat da se po glavi lupaju konji (bar nebi trebali)al da ga lupas i bockas dok ne preskoci prepreku to hoce. Sad
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:04

BeRtA je napisao/la:
nebi,al ga ziher nebi tak izlupala..jer em ja nebi htjela,em mi trener nebi dopustio..tak da..

a sto ako moras? Sad
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:07

Nikec je napisao/la:
potpisujem suki....

ili npr. u školama jahanja...a nagledala sam se takvih stvari... konj se zboh nećega uznemiri ili je već umoran od rada, odmah " opali ga s korbačem...stisni...bubni s listovim.." . I tako su mnogi treneri krivi što pogrešno uče djecu...


takvih ima kolko očeš... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:07

meni trenerica nikad nebi dopustila da konja lupim bicem po glavi.
ali mi kaze da pojacam list.malo jaci signal a ne da ga lupam listom.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:08

da, ali najgorije je sto nema. prepreka...konj dobar za poželjet...a dijete se npr, tek uči jahati galop...I naparvno,ne zna sjedištam potjerati konja... A trener,umjesto da ispravi to i nauči dijete normalno i pravilno jahati, viče "Samo ga udari, zato imaš korbač..." ma strašno...
Ili npr. oni "profi" jahači. Hmmm...na turnirima...prije ili poslije njih, konj dobije lijepu porciju batina..a zašto? zato jer ga gazda nema pojma naučiti lijepom ponašanju i ne zna drugo "riješenje! osim batima...
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:10

ja kad sam ucila galpo.potjerat konja sjedistem,ja nisam ni ponjusila bic.trenerica mi je rekla da moram naucit to radit sjedistem i listom.i sad mi neda da to radim bicem nego mi kaze:malo se vise potrudi,mozda onda konj ode u galpo.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:14

ok,nitko nije niti rekao da si ti tako jahala...ja govorim što sam vidjela.
Korbač ne bi trebalo niti davati djeci u školama jahanja...
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:15

tako je!
a on je tamo zapravo glavno sredstvo za pokrenut konja! Sad
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:15

nismo se razumile.

ja sam rekla kako je mene trenerica ucila jahat galop na osnovu tvog posta.
ti si rekla kako neki uce a ja sam rekla kako sam ja naucila.bez korbaca nego sa sjedistem. Wink
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:16

suki je napisao/la:
BeRtA je napisao/la:
nebi,al ga ziher nebi tak izlupala..jer em ja nebi htjela,em mi trener nebi dopustio..tak da..

a sto ako moras? Sad

da moram,onda bi ono kao i Maura,ziher nebi po glavi,neg po sapima..
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:18

suki je napisao/la:
BeRtA je napisao/la:
tebi mozda nije,meni je..

pa ti se bavis sportom koliko vidim i sto bi ti da ti konj stane? dala mu secera i pitala dali zeli preskocit ili cete zaobic.
meni je to licimjerno Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 68583

pocela sam se bavit..tek je par treninga iza mene..tako da nemogu govorit..s ovim konjem kojim sam skakala ,bio je ok-e,jednom je zaobiso..a to jer sam ja kriva bila,i isli ispocetka i ljepo skocili..
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:19

pa onda se nemoj sazaljevat na onaj video. sve je to isto, udarac je udarac. nemislim na tebe, opcenito. Sad
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:20

nikad nije konj kriv jer neide u galop,jer ne preskoci preponu i slicno.meni je trenerica 100 puta rekla,ti si kriva jer ga ne vodis,jer ga ne tjeras.nemoze on znat sta ti zelis ako ga ne vodis ili ne potjeras.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 22:27

suki je napisao/la:
pa onda se nemoj sazaljevat na onaj video. sve je to isto, udarac je udarac. nemislim na tebe, opcenito. Sad

sve ok Wink
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyuto 23 pro 2008 - 23:03

Slažem se s Maurom. Nikad nije konj kriv, nego jahač.
Da je ova cura znala jahat kak spada, ne da si nebi nos razbila nego joj konj ni nebi stal. Meni se, ko i svima ostalima, znalo događat da konj pred preponom stane ili skrene. Pravi jahač treba znati "slušati" konja i pravovremeno reagirati, ako skužiš da ti se konj izvlači, hoće skrenut, stati, onda treba reagirati prije nego on to i napravi, a ne kad je već kasno. Ako se to ne uspije, ide se na preponu opet, spreman ovaj put reagirati na vrijeme. A ne da se konja mlati dok stoji pred preponom. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 9:23

Da...a često ste mogli vidjet na onim većim visinama da kada konj stane ovi ga izlemaju i idu ponovo na preponu i konj super skoči.Da konj neće skakat on ne bi niti jednu preponu skočio a to kaj je on stao to je on očito mislio da neće moć skočit ili mu distanca nije bila dobra ili kak već. A oni misle batine su riješenje al opet je bio kriv jahač...
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 19:06

sad bas vidim da neko govori da ga je lupila po glavi?
pa lupila ga je po plecki..
a nevjerujem da nikad niko nije udario konja bicom po vratu, ili nesto slicno..
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 19:18

Nikec je napisao/la:
potpisujem suki....

ili npr. u školama jahanja...a nagledala sam se takvih stvari... konj se zboh nećega uznemiri ili je već umoran od rada, odmah " opali ga s korbačem...stisni...bubni s listovim.." . I tako su mnogi treneri krivi što pogrešno uče djecu...
Ja nisam po 3 mjeseca jahala jer sam odbijala konja nalemat korbačem...eh...

A gle, ti konji u školama jahanja su ionako polumrtvi. I neke stvarno ne idu drugačije, moš se odma ubit bez korbača.

Ne branim ja sad ljude koji mlate konje, ali ako netko zna kako koristiti korbač mislim da je to bolje neko se mučit s konjem do kraja sata i on s tobom. Osim toga, šta da ti trener drugo kaže kad je on na zemlji a ti si gore? Mislim , valjda nekog vraga znaju, pa zato su treneri.

I također mislim da je bolje koristiti korbač nego mamuze. Mamuzama stvarno možeš puno štete nanjeti konju, a korbačem ga ne možeš ni ogrebati.
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 19:26

^^^
drito to.. Smile
istina je sta...
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 21:21

Meni je Goca jednom rekla, kad sam jahala Cartaga, da je bolje malo (ali stvarno malo) pecnuti ga korbačem nego ga cijeli sat bubat s listovima.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 21:23

Sunshine je napisao/la:
Nikec je napisao/la:
potpisujem suki....

ili npr. u školama jahanja...a nagledala sam se takvih stvari... konj se zboh nećega uznemiri ili je već umoran od rada, odmah " opali ga s korbačem...stisni...bubni s listovim.." . I tako su mnogi treneri krivi što pogrešno uče djecu...
Ja nisam po 3 mjeseca jahala jer sam odbijala konja nalemat korbačem...eh...

A gle, ti konji u školama jahanja su ionako polumrtvi. I neke stvarno ne idu drugačije, moš se odma ubit bez korbača.

Ne branim ja sad ljude koji mlate konje, ali ako netko zna kako koristiti korbač mislim da je to bolje neko se mučit s konjem do kraja sata i on s tobom. Osim toga, šta da ti trener drugo kaže kad je on na zemlji a ti si gore? Mislim , valjda nekog vraga znaju, pa zato su treneri.

I također mislim da je bolje koristiti korbač nego mamuze. Mamuzama stvarno možeš puno štete nanjeti konju, a korbačem ga ne možeš ni ogrebati.

__
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptysri 24 pro 2008 - 21:35

Sunčica,ne govorim ti ja o tome...
Nego o tome kako odmah,od početka,bez mućenja s listovima, odmah uče djecu na korbač..i na njega gledaju kao nužno sredstvo za jahanje...a to je žalosno.
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Emptyčet 25 pro 2008 - 18:54

Equinox je napisao/la:
Meni je Goca jednom rekla, kad sam jahala Cartaga, da je bolje malo (ali stvarno malo) pecnuti ga korbačem nego ga cijeli sat bubat s listovima.

Pa no...to ja pričam od početka. Malo ga klepiš i mir, a ne skakat po njemu cijeli sat ako on ne reagira opće.

@Nika

Ne znam ja kaj si ti vidjela, ali na našem hipodromu to nije tako.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Bič/mamuze - razmišljanja
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Oprema-
Forum(o)Bir: