Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Bič/mamuze - razmišljanja

Go down 
+17
wendy
Equinox
Klamzy
suki
Curly
ivce
potkova
Lilika
Denc
Mia
Sunshine
BeRtA
Maura
Magdalena
atta
Nikec
my_love
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 18:55

a da, ja sam imala bič kad sam jahala Apolla u manježu...al ga nisam koristila..samo mi je smetal...al mi je rekla Marta nk ga imam ak nebude htel krenuti...Smile...al je bil super, pa nisam trebala koristiti...Smile...

aaa...grančice...hehe...Laughing...lilika...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:14

EDIT: slike su bile,cist da se vide,sad su maknute..pusa


Zadnja promjena: BeRtA; uto 16 pro 2008 - 13:07; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:19

tnx...Smile...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:21

hehe..jel dobro vidis il treba neka bolja slika? ja fkt bolju,di se bolje vidi nisam mogla nac.. sry Neutral
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:22

oke, super se vidi..Wink...
tnx...Smile...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:22

budem sutra makla,nek ostane do onda.. Wink..
[Vrh] Go down
potkova
2. year of riding
2. year of riding
potkova


Female
Broj postova : 350
Age : 27
Location : u štali kod kobile
Registration date : 11.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:39

dobro tu su neke slike. ali vidjela sam ja da je imo u umagu jedan od furie . (pa šta?) ako nije naštetio konju.
nekem konju trebaju nekem ne trebaš ni ni list dat a kamoli mamuze .
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 19:42

Ne koristim niti jedno niti drugo
Bič sam imala svega 2puta u rukama, mamuze sam vidjela samo na slici Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 625526
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 20:53

potkova je napisao/la:
dobro tu su neke slike. ali vidjela sam ja da je imo u umagu jedan od furie . (pa šta?) ako nije naštetio konju.
nekem konju trebaju nekem ne trebaš ni ni list dat a kamoli mamuze
.

neznam stvarno..a ovaj drugi dio recenice se slazem..je da,gl. trener(Robert Halmi) je imao na Koometu,sad u Sv.Petru,tek sam vidjela..


Zadnja promjena: BeRtA; uto 17 oľu 2009 - 18:31; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptypon 15 pro 2008 - 22:35

S mamuzama sam jahala jednom u životu, bič imam stalno ali ga koristim isključivo kao dodatni poticaj dok zatreba, nikad ko kaznu. I nikad ne udaram svom snagom, dovoljno je samo malo pecnuti konja, većina shvati kaj to znači.

Ono kaj mene užasava je masa jahača na preponskim turnirima koji usred parkura konja namlate jer neće preskočit preponu, a suci ne reagiraju. Rolling Eyes To treba diskvalificirat, skinut s konja i namlatiti tim istim bičem kojim su oni konja, ak se mene pita.
Još me više razočaralo ponašanje nekih jahača na našem turniru. Državno prvenstvo Hrvatske, i dvije favoritkinje (nećemo sad o imenima) koje su jahale pastuhe su ih u pauzama između utakmicama tako mlatile da je meni došlo da plačem. Halo, radi se o pastuhu, normalno da ima dana kad je nabrijan (isto ko i drugi konji uostalom), pogotovo dok su kobile u blizini. Curica od 14 godina, namlatila ponija (pastuha) zato jer joj se glupiral. Otišla je s njim u ispust (u kojem su bile prikolice i montažni boksovi), zaustavila ga i mlatila jedno dobrih 5 minuta. Druga jahačica, dok je vidite na konju kak izvodi program, izgleda tolko prokleto samouvjereno i savršeno, konj ide ko violina, u zagrijavalištu ga je mlatila svaki put dok je zarzal. Mislim, konj se glasa, koji bed ono, ajmo ga kaznit odmah. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 7:15

Ja na takve ne bi naslonila bicikl Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 625526
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 12:44

uzass.. Rolling Eyes ..
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 12:50

Ma debosi.

I to su sve sportski konji kojima vjerovatno i ne treba ni bič ni mamuze , osim ako ih se nauči na to.

A ne ko ove naše školske ragetine...

( Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 404390 )
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 13:28

nisam vidla slike al oke...
nije grijeh imat mamuze ni bic, al trebaju se pravilno koristit Wink
[Vrh] Go down
potkova
2. year of riding
2. year of riding
potkova


Female
Broj postova : 350
Age : 27
Location : u štali kod kobile
Registration date : 11.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 17:18

Evo sad vam je my love potvrdila kako ja jasem s mamuzom i bicem. Tako da, mozete pobrisat postove u "moji medeni". Ja sam protiv onih oštrih mamuza, a bič mi je sasvim ok . Ali kada vidim kako mlate konja onda bi ja toga omlatila pa nek nauči lekciju. (nadam se da sam se popravila u pisanju)
edit: jesi,popravila si se,super.Ja sam samo dodala malo negde zareze i velika slova Laughing sry xD Morala sam Razz
Denc
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 17:35

Ali mene još uvijek zanima čemu i jedno i drugo.
Samo kaj mi niko to neće objasniti..
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 17:39

pa sta fali ako neko ima i jedno i drugo.
osjeca se moza sigurnije, neznam. nevidim nista lose.
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 17:43

Curly je napisao/la:
Ali mene još uvijek zanima čemu i jedno i drugo.
Samo kaj mi niko to neće objasniti..
Ma..kao bič njoj donosi sreću (ne vidim tu sreće za konja,al ok).Pa znaš(potkovo ne govorim o tebi),da bi mogla prvo konja lepo nabodavanjem poterati mamuzama,pa ga raspaliti bičem za kaznu.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
potkova
2. year of riding
2. year of riding
potkova


Female
Broj postova : 350
Age : 27
Location : u štali kod kobile
Registration date : 11.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 18:04

Denc je napisao/la:
Curly je napisao/la:
Ali mene još uvijek zanima čemu i jedno i drugo.
Samo kaj mi niko to neće objasniti..
Ma..kao bič njoj donosi sreću (ne vidim tu sreće za konja,al ok).Pa znaš(potkovo ne govorim o tebi),da bi mogla prvo konja lepo nabodavanjem poterati mamuzama,pa ga raspaliti bičem za kaznu.


da i to neki rade smrcc. ali ja Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 187382
[Vrh] Go down
potkova
2. year of riding
2. year of riding
potkova


Female
Broj postova : 350
Age : 27
Location : u štali kod kobile
Registration date : 11.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 18:05

kako sam ja samo glupa kome se ja tu opravdavam ja znam da volim svoje konjice i to je to Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 452658
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 18:18

Jooj, niko ne tvrdi da ih ne voliš, niti da im nanosiš bol, niti da ne znaš jahati i brinuti se za njih.
Ja sam ono pitanje postavila čisto informativno, više sebe radi, jer sam mislila da bum možda i naučila nekaj novo. Ako ti misliš da je to okej, i imaš razloge zakaj koristiš i bič i mamuze, onda to podijeli s nama da i mi znamo. To je sve kaj sam ja htela..

Al okej, očito ništ od toga, već dan i pol čekam odgovor kojeg nema..
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 19:55

A bubi...

Nađi život. Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 86067
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 19:57

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 952797 Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 952797
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 21:34

Curly je napisao/la:
S mamuzama sam jahala jednom u životu, bič imam stalno ali ga koristim isključivo kao dodatni poticaj dok zatreba, nikad ko kaznu. I nikad ne udaram svom snagom, dovoljno je samo malo pecnuti konja, većina shvati kaj to znači.

Ono kaj mene užasava je masa jahača na preponskim turnirima koji usred parkura konja namlate jer neće preskočit preponu, a suci ne reagiraju. Rolling Eyes To treba diskvalificirat, skinut s konja i namlatiti tim istim bičem kojim su oni konja, ak se mene pita.
Još me više razočaralo ponašanje nekih jahača na našem turniru. Državno prvenstvo Hrvatske, i dvije favoritkinje (nećemo sad o imenima) koje su jahale pastuhe su ih u pauzama između utakmicama tako mlatile da je meni došlo da plačem. Halo, radi se o pastuhu, normalno da ima dana kad je nabrijan (isto ko i drugi konji uostalom), pogotovo dok su kobile u blizini. Curica od 14 godina, namlatila ponija (pastuha) zato jer joj se glupiral. Otišla je s njim u ispust (u kojem su bile prikolice i montažni boksovi), zaustavila ga i mlatila jedno dobrih 5 minuta. Druga jahačica, dok je vidite na konju kak izvodi program, izgleda tolko prokleto samouvjereno i savršeno, konj ide ko violina, u zagrijavalištu ga je mlatila svaki put dok je zarzal. Mislim, konj se glasa, koji bed ono, ajmo ga kaznit odmah. Rolling Eyes

ODVRATNO!!!!
ja tvrdim da konj moze savrseno slusat bez ikakvih batina i kazni!
Xanthusa nisam do sad niti jednom lupila ni kaznila, a slusa savrseno!
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Emptyuto 16 pro 2008 - 21:38

al opet se nemoze usporedjivat rekreativni konj/ljubimac i neki sportski konj profesionalac, naravno da ce se iz njega izvlacit maximum i mora savrseno reagirat na sve komande i one naj manje.
a stvar kod rekreativnog konja, ides po terenima, netreba nista pretjerano znat, dovoljno da krene i stane otprilike kad ti zazelis.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Bič/mamuze - razmišljanja
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Oprema-
Forum(o)Bir: