Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Bič/mamuze - razmišljanja

Go down 
+17
wendy
Equinox
Klamzy
suki
Curly
ivce
potkova
Lilika
Denc
Mia
Sunshine
BeRtA
Maura
Magdalena
atta
Nikec
my_love
21 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 16:45

ovako dakle, znaci Laughing , kao sto je vec neko napisao na ovom forumu bic nije za lupanje, mamuze nisu za bos konja...
bic je uvijek dobro imat, u svakoj sitauaciji, a mamuze se koriste za POJACANJE jahacevih naredbi LISTOM, nogama ... na mnogim konja se doslovno vidi rupa, al to onda nije pravilno koristenje mamuze... kao kad neki npr. stave mamuze da konja u rebra bodu, e za to se moze raspravljat, a ne o tome kad se stavi mamuza valje dole na petu Wink ... stvarno neznam sta sta ima toliko ljudi protiv mamuza, a i pravu, visoku dresuru je tesko radit bez mamuza (naravno, moze se, al tesko)
ako se ne treba nosit mamuze ne treba ih bzvz stavljat.. u preponama se x puta kod mladih konja (koji jos nisu sigurni) stave mamuze kako bismo im dali impuls prije prepone.. Wink
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:02

Bič nije za lupanje, ali ih 90% onih koji jasu s njim se upravo zbog toga koristi...
E pa zato treba zabrniti visoku dresuru Bič/mamuze - razmišljanja 86067
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:04

Laughing

pa to je istina, al bic nije svrha toga
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:06

je pa nije,a li ga vecina tako koristi... konj se zrita-hop korbačem po dupetu za kaznu... konj neće u galop(čitaj "jahać" ga ne moze potjerat) - opa korbačem po guzici.... nagledala sam se toga, a samo malo onih koji pravilno koriste...
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:13

ne, ne ,ne, ne i NE!

protiv biceva i mamuza, definitivno!
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:15

i ja isto...mamuze mi se nikak ne sviđaju...jer sam viđala onak rupice na konjima poslije jahanja...kak ih bodu mamuzama...a bič, a dalo bi se raspravljati....al čemu pomagala...heh...
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:16

također

A najbolje mi je vidjet da npr. neki jahač opali svog konja korbačem,za kaznu Rolling Eyes , i onda poslije mu dode :" A mucica moja,kak te vooolimm!" Ma joj onda bi ga opalila s tim...ufff


Zadnja promjena: Nikec; pon 15 pro 2008 - 17:22; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:18

ja sam mozda dva puta u godinu dana koristila bic za prijelaz u galop.
opal ponekad voli radit gluposti,ma koliko god dalavla list i prebacila tezinu i davala signale na zvalu ne zeli ici na krug.pa mi trenerica kaze da ga pecem korbacem.ne da ga lupim tako da vidi zvjezde nego da pecnem da zna da to nesmije.i onda cijeli trening radi bez problema.a to se dogodi jednom u 6-7 jahanja.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:19

nika...znam, i meni je to užas...il na onim videeima na youtubeu...i svugdje...konj neće u galop, il neće preskočit preponu i jahač onda.....doslovno ga pretuče bičem po guzici...jao, ja bi njega tak tukla...
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:23

jedna cura koja nezna jahati s mamuzama je na opalu napravila ranu,veliku.jer ga je stalno masirala s njima.morala je donjeti kremu da to zacijeli ali naravno nije.donjela je tek nakon sto je rana zacijelila,i za kaznu je morala raditi dresuru,svaki vikend pomagat na farmi i vise nesmije jahat s mamuzama.
moja trenerica je milijon puta jahala s jakim mamuzama i nikad se nista nije vidjelo na konju.
ja ne zelim jahati s mamuzama,cak mi i bic ide na zivce... Rolling Eyes samo mi smeta...pa ga ponekad bacim pa kazem da mi je ''ispao''
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:26

Magdalena je napisao/la:
i ja isto...mamuze mi se nikak ne sviđaju...jer sam viđala onak rupice na konjima poslije jahanja...kak ih bodu mamuzama...a bič, a dalo bi se raspravljati....al čemu pomagala...heh...

mags,pa i u vasem klubu vidim da Ines i jos neki koriste mamuze... Wink ..

nama trener nikako neda mamuze,reko je da se moramo naucit tjerat konja listovima..jedino bic u kojim situacijama,ak je konjic onak malo ljen,jer nije dost radio,pa samo dok se probudi..a ak se vec stavljaju mamuze,stavljaju se one plasticne,jedino trener nosi one zeljezne(celicne) ili kakve god..makar ja to nisam vidila na njemu..i naravno ak se koristi bic nema mamuza,a ak se koriste mamuze nema bica..ili jedno ili drugo..zajedno nikako..
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:29

podnosim kad neko imam mazue, al kad ih zna koristit.. a ne kad vidim sve one rane Sad
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:31

pa da, nisam ja rekla da ne koriste...mislim, ak baš hoćeš Ines ko primjer...ona jaše jako dobro, i zna koristiti mamuze...Wink...i nisam na konju kojeg je ona jahala vidla rupice, btw...Smile...

a ovo ispod...a kad idu na turnire...?!...isto ne koriste mamuze...?!
jer rijetko koji jahač na nekim većim turnirima nema mamuze...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:35

ne koriste..mogu ti dat slike ak bas oces Wink

nisam rekla da Ines nezna jasit,samo sam se nje sjetila pa navela ko primjer(nhf) Wink..
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:40

kakav nhf...radi toga...?!...ma ne živciram se ja tak lako...Wink...
pa oke, ja sam navela primjer...

može, daj slike...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:44

sam neznam di da stavim Laughing ...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:48

pa...stavi tu, pa premjestim ak bude trebalo...Wink...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:53

ok..stavit cu,al cu kasnije maknut Wink...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 17:54

dobro, nema problema...Wink...
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 18:14

To treba na dečkima koristit, na konjima nikako. XD XD
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 18:20

haha...dobra dobra!!!
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 18:21

kaj dobra..Laughing...odlična...Bič/mamuze - razmišljanja 86067...
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 18:23

Laughing
Ja isto ne volim.I znam dosta ljudi koji ih pravilno koriste,ali mi se svejedno uopšte ne sviđa.Ja to ne bih uradila ni da..ni da ne znam šta,nikad to ne bih nosila!!Bič..Ja ga izbegavam što više mogu.Radi trenera imam ponekad,ali stvarno ne koristim da bi udarila konja da krene ili za kaznu.Koristim samo ponekada u "dresuri" ako se to tako može nazvati...(znači sa mladim konjima kada pravim krugove malo ga DOTAKNEM,ili isto za to da mi da nogu kada sam na njemu)
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 18:28

Wink

Ja sam neko vrijeme jahala jednog savršenog konjića i nisam primila korbač skoro pola godine.

Sad jašem jednu malu i lijenu i nju treba tu i tamo malo pecnut. Ali ekipica, radite preveliku strku oko toga. Konji imaju visok prag boli i njima to malo niš ne znači. A za konjska usta i za mene je bolje da odmah na početku sata shvati da ne smije radit ono što on hoće čak i ako treba dobit jednom po dupetu nego da se mučimo cijeli sat.

Moje mišljenje, prihvatite ga ili ne, ali nikad nisam lupala konja korbačem zbog kazne i smatram da je to jadno.
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Emptypon 15 pro 2008 - 18:53

ja nikad nisam koristila ni jedno ni drugo...

zapravo..mamuze nisam.. a bič.. ili ti ga grančicu na terenu kad me leo zajeb**a.. pa samo primem u ruku da vidi kao i da krene..

meni je isto grozno videt te rane na konjima..

ili kad konj neče preskočit preponu pa ga udari 3 puta po guzici.. a posle- joj.. cici-mici.. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bič/mamuze - razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja Empty

[Vrh] Go down
 
Bič/mamuze - razmišljanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Oprema-
Forum(o)Bir: