Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Vaše osobno mišljenje o dresuri

Go down 
+17
Picek
atta
Lilika
khan
Maura
call me
Magdalena
ivce
wendy
my_love
cile
Mia
Curly
BeRtA
Denc
Nikec
Emma
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 27 svi 2008 - 17:50

pa,..oke Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 477762
važno da se odma dereš Laughing
ma nea veze,...
nesmemo biti off
ček šta da kažem,..
da ja obožavam dresuru jahala sam chery i ona uvek lepo drži glavu u naslonu i bila je malo nemirna i išla je onako lepo skroz skroz u mestu cupkala i dizala noge Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 556783
awww Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 556783
a danas je taaako lepo išla ispruženi kas!aww :srcee.
ček otvorim new topic Wink
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 27 svi 2008 - 19:53

oke...meni se dresura sviđa....al samo do tih granica normale...kak curly kaže...


Zadnja promjena: Magdalena; pet 24 lis 2008 - 19:16; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptysri 28 svi 2008 - 8:26

ja bi dala berti ban na 100 dana, jer je dvolicna, prvo se ispricava i govori da bu dobra, onda se dere na foprumu cim joj nes ne pase, pa se opet ispricava, daj se mala odluci, jesi gadura ili andeo loodi

a sada dresura, mmm, svida mi se, i oni konji veliki i meki u pokretu, pogotov mi se svida uz glazbu.

cini mi se jako tesko to sve nauciti i izvoditi, ne bi to radila,
al bi gleala clap
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptysri 28 svi 2008 - 12:44

call me kao prvo ono nije bila dernjava nego sam slucajno stisla caps lock..a i uostalom cisto me zaboli kaj ti mislis..
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptysri 28 svi 2008 - 12:49

dresura mi je prekrasna,zanimljiva i uzvisena.jako je kompicirana,ja bi se htjela baviti dresurom ali jako je teska i zahtjevna i trazi veliko strpljenje i iskustvo.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptysri 28 svi 2008 - 13:58

a to se dobiva samo trudom i voljom...
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 24 lip 2008 - 7:21

*Luna* je napisao/la:
dresura mi je prekrasna,zanimljiva i uzvisena.jako je kompicirana,ja bi se htjela baviti dresurom ali jako je teska i zahtjevna i trazi veliko strpljenje i iskustvo.

Točno to. Je dresuru lijepo gledati i sve to. Ali to i sama izvesti meni je gotovo nepojmljivo. Uvijek kad' sam se zamišljala u budućnosti na konju, nisam se zamišljala kako izvodim neke dresurne figure. Ja se za to baš ne zanimam (u smislu treniranja toga) ali uvijek obožavam gledati kako to drugi izvode zaljubljeni
Točno to kai je rekla zovi. Glatka je, gipka to mi je najbolje Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 404390
[Vrh] Go down
http://google.hr
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 8:58

hm...dresura..ja ju ne volim...konji to lijepo izvode i svaka čast ljudima koji su ih to sve naučili,ali ja ju ne volim....na neki način to mi je mučenje....ne želim nikoga vrijeđati...tko voli nek izvoli....jedino od konjičkog sporta mi se sviđa galopko&preponsko jahanje...jer konji ipak vole trčati i preskakati ( kako koji )....tamo su konji puni andrenalina,željom da stignu prvi i onako napeti...a u dresuri u pogledu konja se točno vidi da ne uživaju...još kad ih jahači onako bodu mamuzama i kad imaju one tvrde žvale...to mi je užas....šta nije ljepše vidjeti konja kako slobodno se igra na pašnjaku ili kako on i jahač trče livadama i šumama nego prisiljavanje konja na "ples"..jasno mi je da su neki konji stvoreni za to i da su ljudi to iskoristili,ali meni će dresura zauvijek biti MUČENJE....
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 9:28

a moram ja biti off

al...

kai galopske trke nisu mučenje??? pogledaj kolko ih mlate sa bičevima...
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 9:52

pa nisam rekla da nisu mučenje,al vjerujem da su konji rađe tamo nego na dresuri...a i ima utrka gdje jahači ne koriste bičeve...
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 10:45

Ne kuzim te. Kazes da je samo dresura mucenje konja. A mislis da je konjima lako preskakat prepone od 2 metra, da oni to vole? i da vole trcat dok ih oni debili bicuju ko lude??

Ne vidi se samo kod dresurnih konja u pogledu da ne uzivaju, pogledaj si malo bolje svoje nadraze konjicke "sportove" pa ces vidjet.

U ni jednom sportu konji ne uzivaju, jer ih na sve to sto rade prisiljavaju bol i udarci pa to rade iz straha. A u strahu nema uzivancije!
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 11:40

Nika je napisao/la:
Ustvari hoću....Nemam se zašto sramiti svoga mišljenja ili sl.
Ja osobno smatram dresuru jednim bolnim,mučeničkim...ne mogu reći sportom...nego natjeravanjem konja...Ali ne u svim slučajevima..
Užasno mi je vidjeti konja s onako ljutim žvalama u ustima,onako žalosnim pogledom i glavom prislonjenom na vrat dok onako neprirodno cupka...
Meni je to...Ne znam...Nije mi lijepo....
Nemam ništa protiv ljudi koji rade dresuru ili sl. Ali mislim da pokoji put nisu ni svjesni koliku bol nanose konju...Mislim da pravi konjev prijatelj i zaljubljenik u njih nikada ne bih radio takvo što..
Svaka čast onim malobrojnim izuzetcima koji pokušavaju prikupiti konja i svladati dresurne fogure samo uz pomoć dobre volje,ljubavi i strpljenja,a ne korbača,bičeva,mamuza i sto vrsti željeza u konjevim ustima...
Lijepo je vidjeti sklad konja i jahaća..Onome tko nema pojma o konjima se to čini nešto predivno...Ali kada se malo zagledaš dublje u dresuru...Ima mnogoooooo više tamnih nego dobrih strana...Iskreno...Ja niti jednu dobru ne vidim...
Sama dresura je,kao i samo jahanje,veoma širok pojam,pa mislim da bih sada mogla još jaaako puno pričati i razglabati,ali mislim da nema potrebe...Mislim da shvaćete što sam htjela reći....
...ja ostajem kod svega što sam rekla Wink A kod ovog poduplanog potpuno...
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 12:00

ovaj topic je otvoren kako bis iznio svoje mišljenje,ja sam ga iznjela i na to imam pravo,a to što se vi ne slažete s njim to nema veze s ovim topicem....i neću se svađat s vama

BRAVO NIKA,oni koji zbilja volje konje ne tjerajuih na nešto što ne vole....
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 12:04

Tako je Khanica(mogu te tak zvat,jer ti ne znam pravo ime Embarassed Laughing ).
Svatko ga ima pravo iznjeta,pa makar neki mislili da ono nije točno....
Hvala zagrljaj
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 12:06

Nika je napisao/la:
Tako je Khanica(mogu te tak zvat,jer ti ne znam pravo ime Embarassed Laughing ).
Svatko ga ima pravo iznjeta,pa makar neki mislili da ono nije točno....
Hvala zagrljaj

pravo ime mi je Eva,al možep se me zvat Khanica,inače me zovu plavuša ili Ewchy hugic hugic
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 12:32

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Andaluser

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Barbarowd7

pogledaj dresuru i galopsko...ovaj na dresuri je jadan sav ukočen,zategnute su mu žvale,samo što ne "liže" vrat,a pogledaj galoper kako mu se u očima vidi da mu je dobro....jedino što se slažem s attom je to da su svi konjički sportovi mučenje,ali ja sam izdvojila preponsko i galopsko jer je puno manje nego u dresuri....
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 20:07

Meni je početna dresura ok-e,mislim svaki konj bi trebao znat bar osnovu dresure...
Prepone su mi isto ok-e,ne volim kad skaču one visine 1,70 pa na dalje...
Galopske baš ni ne volim,u tom konji sigurno ne uživaju kao niti u preponama i u dresuri,ali ih u dresuri bar ne mlate tolko ko kak ih ovi ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=5-8z5U-o4O4&feature=related

Eto to je moje mišljenje Smile
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 20:09

po ovom videu se slažem s mijom...Wink....
al inače...gle, svi sportovi su za konje neka vrsta mučenja...jer oni to rade pod prisilom....a i potpisujem miu da je početna dresura oke i da bi svaki konj trebal znati osnovu....Wink....
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 21:00

hm..neki konji su jednostavno talent za preponei vole ih.. jedna kobila u klubu.. sama ide skakt stacionatu od nekih 60 cm. i radi sa voljom tako di nije to mučejne
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 21:14

Malo off... Wink
Ali....Magdalena,što misliš pod osnove...Meni tvoje mišljenje nije jasno? Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 477762
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 21:42

pa svako ima pravo na svje mišljenje...ovo i je za to....a video je zbilja strašan...užas....al na utrkama gdje sam ja bila,jahači nisu koristili bič,nego su samo tjerali konje glasom....
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 21:46

a i video prikazuje pad...a to se može dogoditi bilo kad,jahao ti prepone,galopsko ili rekreativno...
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptyuto 1 srp 2008 - 23:28

khan je napisao/la:
Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Andaluser

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Barbarowd7

pogledaj dresuru i galopsko...ovaj na dresuri je jadan sav ukočen,zategnute su mu žvale,samo što ne "liže" vrat,a pogledaj galoper kako mu se u očima vidi da mu je dobro....jedino što se slažem s attom je to da su svi konjički sportovi mučenje,ali ja sam izdvojila preponsko i galopsko jer je puno manje nego u dresuri....

pa da...ali vidi...galoper galopira i galopira i galopira dok se ne potrosi....dresurni konj odradi svoje,i trenira...ali ima odmor...i..ako je vec tako...da su galoperi sretniji...da im je bolje...objasni mi onda molim te zasto galoperi i kasaci zavrse svoju karijeru u ranoj mladosti,dok dresurni konji vrede i dalje?
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptysri 2 srp 2008 - 7:36

Nika je napisao/la:
Malo off... Wink
Ali....Magdalena,što misliš pod osnove...Meni tvoje mišljenje nije jasno? Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 477762

heh...pa ja sam se složila s mijom..Wink....a mislim da svaki konj koji je ujahan zna osnove dresure....Wink....a da bi se postigli neki bolji rezultati (ako vlasnik konja to želi) onda se, naravno,. mora puuuno trenirati.....jer znamo da dresura nije laka.....Wink......
kužiš sad..?!....Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 477762....
možda i nisam u pravu (ko i inače)...al to je moje mišljenje....Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 477762...
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Emptysri 2 srp 2008 - 7:57

Da,ljube,ma kužim zagrljaj
Ali ne kužim što mislite pod osnove...Naslon ili što? Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Vaše osobno mišljenje o dresuri
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Videi o dresuri
» Favoriti u dresuri

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Vrste jahanja :: Dresurno jahanje-
Forum(o)Bir: