Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Pomoćno remenje

Go down 
+11
wendy
Magdalena
carmen...
Sweetie
Maura
Haflinger
cile
Denc
Nikec
BeRtA
my_love
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyned 3 kol 2008 - 8:54

**Maura** je napisao/la:
Dency je napisao/la:
my_love je napisao/la:
da znam da pomocne drze konja u naslonu , X puta sam jahala saa njima... sa njima trebas radit pravilno i moras znat jahat... pa zato...
da
i teže je držati,pošto moraš držati i vajroter i kajas u jednoj ruci xD
sta je to? Laughing
vajroter-izvezice
kajas-dizgini awek Very Happy
p.s. emi zagrljaj
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyned 3 kol 2008 - 10:11

Magdalena je napisao/la:


mi ih zovemo ausbinderi...Wink....normalno....ja s tim jašem u školi jahanja....

mi ih isto zovemo ausbinderi..mada ja ne jasem s tim,i nikad nisam jahala..jedino sam par puta s martinglom...ali inace...samo dizgini....iovako sam uvek na terenu skoro...i volim da bude sto prirodnije... Pomoćno remenje - Page 2 625526
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyned 3 kol 2008 - 18:50

lijepo....Pomoćno remenje - Page 2 477762.....slažem se s tobom..Wink...
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyčet 6 stu 2008 - 22:49

Ja sam čula da vajroter(izvezice) nisu dobre jer stvaraju tj. može se dobiti tzv 'prividan naslon',znači da mu je samo glava u položaju kao kod naslona,a ona 2 pršljana što trebaju da se opuste nisu opušteni samim tim ni celo telo tj. kičma.Kod nas koriste nešto..ne znam kako se zove,to se zakači i za žvale i tamo kod glave gde se nalaze ti pršljenovi i onda valjda za kolan ili gde već,i to onda kao pravi neki trougao i dobije se pravilan naslon jer ne "vuče" samo za žvale.Zna neko o čemu pričam?
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 7 stu 2008 - 7:42

Da, ali to opet NIJE pravi naslon.. Naslon koliko god ti konju pomocnog remenja i izvezica i cega god stavila, ucinak toga moras popratiti svojim radom, da konj ne bi navlacio, visio na zvali etc. A to opet moras popratit svojim radom listova i sjedista da aktiviras straznji trup..Wink
Puno je rada do naslona, ovo je samo polozaj glave. Koji moze unistiti konja ako on ne radi straznjim trupom, jer se onda oslanja na zvalu i izmedu ostaloga to je jako stetno za leda konja.
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 7 stu 2008 - 11:04

Ma jooj daj pola njih ne rade pravilan naslon....
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 7 stu 2008 - 18:56

Maja-znaam.Naravno da nemože oprema da bez jahačevog rada dati pšravilan učinak.Ali svejedno,kada je konj 'tvrd' na ustima onda je lakše sa tim trouglom ili kaj je već
Mia-yy
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
fiona
1. year of riding
1. year of riding
fiona


Female
Broj postova : 115
Location : Istra
Opomene : Jedna
Registration date : 31.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptysri 25 vel 2009 - 18:25

BeRtA je napisao/la:
ja jesam i martingal i izvezice...martingal na mom konjicu a izvezice kod zoltana na jednoj kobilici


kod zoltana si mogla jasit jedino na ausbindere, a na izvezice iliti pomoćni dizgin. apsolutno nikome ne dava u ruke! da nebi bilo zabune.
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptysri 25 vel 2009 - 19:02

aha..onda zabuna..sori..
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptysri 25 vel 2009 - 20:02

kojem tvom konjicu? Suspect
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyčet 26 vel 2009 - 13:46

ma editirala..mislila na Bleka..kao moj..da bar moj..heh..al of..
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 17:53

cemu sluze ausbinderi na dizginima? i to provuceni kroz noge?
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 18:33

glume ulogu martingala,pretpostavljam....

inaće, Pomoćno remenje - Page 2 556783 Smile
meni je Piky baš simpa Very Happy
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 18:36

Mags, imam nekih slika Pikija, samo moram potrazit pa stavim Wink

Suki - izveznice..
Idu kroz kolan i kopce se na zvalu, a sluze tome da Lady spusti glavu i podigne leda, te ih bolje aktivira jer je prije imala problema sa njima pa se nije neko vrijeme jahala, a lonzirala se sa izveznicama i sad se i jasi s njima.

A na dizgine iz zakopcimo kad zavrsim sa treningom da se opusti.
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 18:40

još ja gledam...."Pa sta nisu to izveznice? Suspect pa sta onda rade na dizginama?"

Laughing

A što joj je bilo s leđima?
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 18:46

Hehe, da...
Ma i pocetnike ne dozivljava iovak ionak, a sa izveznicama je u svom 9. nebu kad je netko na njoj ko ne zna jahat Rolling Eyes

Tak ova cura kaj je na njoj, uopce joj nije htjela ic. Sam se u mene zabijala i htjela se mazit Laughing
curka na kraju odustala

Sa ledima, ah... Ma ni ne znam vise tocno jel to ima neki svoj naziv, al spustila su joj se, i greben joj je bio jako jako izrazen.. I boljela su je leda i tako.
Ugl, sad je sve ok, al ne zelimo da se to ponovi.
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 23:07

wendy je napisao/la:
Mags, imam nekih slika Pikija, samo moram potrazit pa stavim Wink

Suki - izveznice..
Idu kroz kolan i kopce se na zvalu, a sluze tome da Lady spusti glavu i podigne leda, te ih bolje aktivira jer je prije imala problema sa njima pa se nije neko vrijeme jahala, a lonzirala se sa izveznicama i sad se i jasi s njima.

A na dizgine iz zakopcimo kad zavrsim sa treningom da se opusti.

Ne znam kaj su vama rekli, ali u mojem svijetu su ovo ausbinderi a ne izveznice. Pomoćno remenje - Page 2 759778
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 23:12

Vec sam sa jednom ekipom pokusavala dokucit te nazive al svako ima svoje Neutral
ne znam, vi kak hocete, meni su to izveznice..
ak su ovo ausbinderi, kaj su izveznice?
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 23:22

Izveznice se kopčaju na kolan, provlače kroz žvale i drže u rukama zajedno s dizginima, a ausbinderi se kopčaju na žvalu i kolan (s donje strane ili bočno).

Izveznice
Pomoćno remenje - Page 2 P1010127

Ausbinderi (to bi bilo i ovo kaj je na Lady, iste takve kakve vi imate smo i mi koristili za Vezuva sam kaj nemam sliku na kojoj se vide)
Pomoćno remenje - Page 2 Aus


P.S. Budemo premjestili ovo.
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 23:29

E tak sam ja i mislila.
Samo kaj su ausbinderi bili opet drugacije definirani i nitko nije znao kud bi smjestio te ausbindere kaj ja koristim na Lady. Smile
hvala Very Happy

a cek, se mogu ausbinderi ( po svojoj definiciji) provlacit kroz kolan?
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 23:53

Pa ne da se mogu nego se moraju, ne kužim. Kud buš ih provlačila ak ne kroz kolan. Pomoćno remenje - Page 2 759778 Mi smo ausbindere uvijek kopčali na kolutove žvala i stavljali na kolan, ali uglavnom ne s donje strane kak je imala Lady nego bočno, znači ispod uzengijskih remena, iznad onog dijela na podsedlici kroz koji se provlači kolan, tak da se ne skližu prema dolje.
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptypet 27 oľu 2009 - 23:55

Mah, da..to sam mislila, bočno, dolje..
dakle nema veze..
mi ih uvijek ovako dolje kopcimo
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptysub 28 oľu 2009 - 0:02

A valjda se i to može, mi smo neko vrijeme imali ausbindere koji su bili jednostruki, provlačilo se dolje kroz kolan i onda se nekih 5 centimetara prije žvale račval na dva dijela da se mogu skopčat svaki na svoj kolut. Iako mislim da je funkcija manje više ista, bez obzira na to di se kopča i provlači.
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyned 5 tra 2009 - 17:33

Curly je napisao/la:
Izveznice se kopčaju na kolan, provlače kroz žvale i drže u rukama zajedno s dizginima, a ausbinderi se kopčaju na žvalu i kolan (s donje strane ili bočno).

Izveznice
Pomoćno remenje - Page 2 P1010127

ovo nisu izvezincee! ovo su pomocne uzde.kolko je meni pricala jedna iskusna cura iz kluba ,ovo kaj ti nazivas izveznicama (tj pomocnim uzdama),to je samo za iskusne jahace jer konju moze napravit veliku stetu ako ih koristi jahac koji nije bas iskusan. neznam curly ko je tebi reko da su ovo izveznice Suspect Neutral

p.s-sorry maja tek sad sam ovo vidila Wink
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Emptyned 5 tra 2009 - 18:04

Ovo su izveznicama nazivali apsolutno svi konjari s kojima sam ja imala prilike raditi, od trenera pa do drugih jahača.. Isto tak piše i na pegasusu btw. Ovo kaj je na slici su, po svemu kaj sam ja dosad čula i naučila, izveznice (izvezice) iliti šlaufcigl.
Da nisu bezopasne i mogu izazvat probleme u rukama neiskusnog jahača, s tim se slažem, ali ja ih nisam nikad koristila zato jer se meni to tak sprdnulo nego zato jer su mi tak treneri rekli, koji su očito smatrali da mogu s tim jahati.

Ne znam Berta, kaj su onda izveznice, ako nisu ovo? Da nije ta tvoja cura slučajno pobrkala pojmove, možda se kod vas jednostavno izveznice nazivaju pomoćnim dizginima? Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pomoćno remenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pomoćno remenje   Pomoćno remenje - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Pomoćno remenje
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Oprema-
Forum(o)Bir: