Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Internet napasnici

Go down 
+6
BeRtA
Magdalena
ivce
Equinox
call me
goodghost
10 posters
Autor/icaPoruka
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 9:48

S obzirom da su se ovdje počele dešavati neke "loše" stvari, mislim da ovaj topić neće nikome štetiti. Već, svi mi možemo iz njega nešto naučiti.
Zašto ovaj topić? Mislila sam da neće biti potrebe za nečim ovakvim, ali na žalost, ispostavilo se da sam bila u krivu.
Mi ovdje imamo neke koji se lažno predstavljaju, da ih ne moram imenovati (oni će sami sebe prepoznati), i učiniti ono što je za njih najbolje.
Opisani su u ovom članku:

Što je važno znati o Internetu i chat room-u?

Putem Interneta možemo komunicirati s velikim brojem ljudi, možemo se povezati s djecom i odraslim ljudima iz različitih gradova i sela, pa čak i vrlo udaljenih dijelova svijeta anonimnost, koju je nemoguće postići u bilo kojoj drugoj vrsti komunikacije. Osobito privlačna mladima je anonimnost koju Internet pruža, a koju je nemoguće postići u nekoj drugoj vrsti komunikacije. Ova anonimnost oslobađa i potiče ljude na drukčiju komunikaciju nego što bi to činili u osobnim kontaktima, što zaći da se svatko može predstaviti kako želi i biti što želi. Ponekad se odrasli ljudi koji često nemaju prijateljske namjere mogu predstavljati kao djeca. Važno je imati na umu da o on-line prijateljima znaš samo onoliko koliko su oni rekli o sebi.

Ponekad odrasle osobe mogu samo promatrati tj. biti "u sobi" i pratiti razgovor koji vode djeca, ne uključujući se aktivno. Na taj način dobivaju informacije o djetetu i njegovim interesima. Kad osoba koja ima neprijateljske namjere započne razgovor s djetetom u, najčešće počinje s općenitim pitanjima, jer svi drugi u mogu vidjeti poruke. Zatim može predložiti privatni forum za razgovor, što omogućava većina programa. U toj točki pedofil će pokušati utvrditi koliko je sigurno razgovarati s djetetom postavljajući pitanja poput: "Jesi li sam/a doma?", "Tko još upotrebljava računalo kod tebe?", "U kojoj ti je sobi računalo?". Ako dijete kaže da je samo kod kuće, da je računalo u njegovoj sobi i da ga samo ono koristi, pedofil će nastaviti razgovor te će kroz seriju pitanja nastojati zadobiti djetetovo povjerenje

Razgovor o seksualnosti počinje nakon što je pedofil uspostavio povjerenje pretvarajući se da je prijatelj djetetu i razgovarajući o svakodnevnim stvarima, kao što su škola, izlasci, muzika, hobiji i interesi. Kako bi uvjerio dijete da je to normalno i da "svatko to radi", pedofil može djetetu elektronskom poštom poslati fotografije koje pokazuju druge ljude ili djecu uključene u takve aktivnosti. Nakon što pošalje sliku pedofil može pokušati povećati stupanj povjerenja između njega i djeteta tražeći dijete da izbriše te slike jer "će imati problema ako netko drugi vidi te slike". Također može reći djetetu da mu/joj vjeruje da će to čuvati kao tajnu, odnosno tražiti dijete da nikad nikom ne govori o tim razgovorima. Kako se ovaj tip razgovora nastavlja i stupanj povjerenja raste, pedofil će tražiti dijete da se s njim susretne.
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 9:49

Kako sigurno koristiti internet


- Nikad nikome ne otkrivaj svoju lozinku (password)

- Nikad nemoj davati informacije o pravom identitetu (ime, prezime, ime i prezime roditelja, broj telefona, kućnu adresu, radno mjesto roditelja, naziv škole, broj kreditne kartice roditelja) ni u chat-roomu, niti e-mailom nekom koga osobno ne poznaješ. Bez obzira na to koliko simpatično netko djelovao preko Interneta, ta osoba je ipak stranac, koji može biti i odrasla osoba, a pretvarati se da je dijete.

- Nikad ne prihvaćaj besplatni poklon u zamjenu za adresu ili neku drugu informaciju bez dozvole roditelja

- Nikad ne šalji fotografiju ili opis sebe niti članova obitelji. Nikad se ne zna što će druga osoba učiniti sa slikama. Uz malo vještine i s osnovnim grafičkim programima moguće su razne fotomontaže.

- Nikad ne nastavljaj razgovor zbog kojeg se osjećaš nelagodno ili koji postaje previše osoban. Jednostavno prekini razgovor, zatvori stranicu ili prijeđi na drugu stranicu na Internetu i reci roditeljima što se dogodilo.

- Nikad ne odgovaraj na poruke u elektronskoj pošti koje su nepristojne, sugestivne ili se zbog njih osjećaš nelagodno. Reci roditeljima ako ti se to dogodi. Važno je znati da nije djetetova greška ako dobiju takve poruke. Poruka nije došla zbog toga što su oni nešto pogrešno učinili.

- Ako želiš upoznati on-line prijatelja ili prijateljicu, nemoj odlaziti sam na prvi susret. Prisjeti se da o on-line prijateljima znaš samo onoliko koliko su oni rekli o sebi. Roditelji moraju znati za to i dobro je da roditelji na prvi susret idu s tobom.

- Mjesto susreta treba biti javno, a ako je taj prijatelj dijete, on također treba dovesti roditelja. Na taj način se svi osjećaju sigurno. Uostalom, ako je ta druga osoba zaista zainteresirana za stvaranje prijateljstva, roditeljska pratnja joj neće predstavljati problem.
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 10:01

goodghost je napisao/la:

Mi ovdje imamo neke koji se lažno predstavljaju, da ih ne moram imenovati (oni će sami sebe prepoznati), i učiniti ono što je za njih najbolje.

mene bas zanima koji Internet napasnici 759778


a ovaj topic ti je super ideja, ima jako puno zamki na internetu i odlicno si ga se sjetila otvoriti, ne bi bilo lose da ga svaki forum ima!!
[Vrh] Go down
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 10:12

što se tiće onoga pod navodnicima, ovako je bolje. Bit će zanimljivo pratiti razvoj situacije.
tnx na pohvalama
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 11:05

Ja samo ponekad odem na chat, kad nemam niš pametnije za radit. Tamo sami pedofili. Svaki drugi na kojeg naiđem pita me jesam za sex i oću se nać s njim. Da da, oću ne Rolling Eyes
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 12:15

slažem se s goodghost Wink
super tema iz koje neki mogu izvuć nešt pametno... Wink
a što se tiče osoba koje se nisu predstavile to zbrisat i :hello:
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysri 26 oľu 2008 - 22:06

supeerr...tema...

al..to je fkt istina...užas kaj se sve događa na netu...

No
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptyčet 27 oľu 2008 - 7:54

goodghost :bravo: ..ovo ce svima nama jako pomoci...
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptyčet 27 oľu 2008 - 13:09

Ma...

Kaj se chata tiče , ispsuješ mu sve po spisku i kreteni odma odmagle.
Ili jednostavno zatvoriš prozor ili ignoriraš.
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptypet 28 oľu 2008 - 22:14

na nekim chatovima se pocela stvarati nacionalna mrznja.
svi jedni drugima seru da su ustase,komunisti,glupi srbi da sve treba pobiti....
(oprostite na rijecniku i ovi koji zive u subotici nek se nu uvrijede)
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysub 29 oľu 2008 - 6:51

........ ti koji na chat-ovima nude odmah sex i sl. to nisu pedofili, to su budale. Pedofila najčešće ne možeš prepoznat. Upoznaš ga kad je već prekasno.
Zato pamet u glavu
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysub 29 oľu 2008 - 6:59

Savjeti roditeljima


pažljivo slušajte dijete kada vam želi reći kako se osjeća i ne prekidajte ga
ohrabrujte dijete da ispriča svoju priču
izbjegavajte reakciju osude, šoka ili razočarenja
treba vjerovati da dijete govori istinu sve dok se ne utvrdi suprotno
dajte djetetu podršku kada to očekuje
treba paziti na osobe koje daruju vaše dijete poklonima iako za to nema nekog povoda
vodite računa tko i zašto snima vaše ili tuđe dijete
saznajte što više o osobama koje vam čuvaju djecu
naučite dijete da je ispravno odbiti sve za što misli da je loše
objasnite djeci razliku između dobrih i loših tajni
vodite računa o seksualnom odgoju vašega djeteta
naučite dijete da ga nitko ne smije dirati po spolnom organu
poučite dijete kako da se brani u slučaju opasnosti
ne ostavljajte dijete tamo gdje ne želi biti
ne ostavljajte dijete samo sa sumnjivim osobama
uputite dijete o informacijama koje se ne smiju davati putem Interneta
nadzirite dijete dok se služi Internetom

Savjeti djeci


imaš pravo reći što ti se događa
povjeri se odrasloj osobi koja ti je draga i u koju imaš povjerenja
ako te odrasla soba ili starije dijete želi dodirivati na način koji tebe uznemiruje ili ti je neugodno, ili želi da ti njih diraš, reci "NE"
zlostavljanje nije tvoja krivnja
zlostavljanje se može dogoditi bilo gdje i bilo kada, a zlostavljač može biti svatko
neprimjereno se mogu ponašati i tebi bliske osobe
o svakom izlasku, o tome gdje ideš i kada ćeš se vratiti, obavijesti odraslu osobu koja se brine o tebi
nikada ne primaj slatkiše ili poklone od nepoznatih osoba, bez obzira kako se oni prijateljski ponašali ili izgledali
ako te netko prisiljava da činiš stvari koje ne želiš, možeš glasno vikati, udarati ga i braniti se ili učiniti bilo što da pobjegneš
obratite pozornost na osobe koje vas bez vašega pristanka snimaju na plaži i o tome se povjerite roditeljima
kažnjiv je spolni odnošaj s djetetom mlađim od 14 godina
kažnjivo je s maloljetnom osobom koja nije navršila 16 godina živjeti u zajednici koja po svome sadržaju odgovara bračnoj zajednici odraslog muškarca i žene
nisi kriv za neprimjereno ponašanje odraslih osoba
nemoj organizirati susrete s nekim s kim si se upoznao putem interneta
nikad ne odgovaraj na e-mail ili SMS poruke koje su nepristojne, sugestivne ili se zbog njih osjećaš nelagodno
ne otkrivaj svoju lozinku, jer postoji mogućnost seksualnog zlostavljanja preko Interneta
ne otkrivaj informacije o svom pravom identitetu i o identitetu roditelja, svojoj adresi, školi koju pohađaš
nikad ne nastavljaj razgovor zbog kojeg se osjećaš nelagodno ili koji postaje previše osoban
nikad ne šalji fotografiju niti opis sebe ili članova obitelji

Kome se obratiti za pomoć
roditelju ili drugoj osobi od povjerenja
policiji
centru socijalne skrbi
liječniku
razredniku ili drugoj osobi u školi
državnom odvjetniku
pravobraniteljici za djecu
vladinim i nevladinim udrugama

Ukoliko prepoznaš neke od navedenih znakova i ne znaš kome se obratiti za pomoć i zaštitu, znaj da postoje stručne osobe koje ti mogu pomoći, jer mi smo tu radi tebe.

Pomognite djeci i ne okrećite glavu, jer šutnjom postajete sudionici u zlostavljanju.
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysub 29 oľu 2008 - 10:39

zbog tih nekih osoba ja ne idem na chatove jer nisam mogla podnjeti da mi neko ''govori'' da bi me rado puko itd.jedno idem na chat ovaj od foruma i to je to. -,-
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysub 29 oľu 2008 - 10:57

samo jednom sam otišla na chat i nikad više...
hrpa idiota na jednom mjestu.. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysub 29 oľu 2008 - 11:34

haha.. ja odem tamo.. i onda njih još zezam.. a budale sve povjerovaju.... looooooool
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptysub 29 oľu 2008 - 13:25

ja sam isto bila jednom...uuužas....grozno...i nikad više... :bljak: ....
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptypon 31 oľu 2008 - 17:20

ja pođem, kad mi koji frend dođe, inače bas i ne idem, jer nemam sta naučit, a i glupo je.... A kao što je goodghost napisao/la tamo ima svakakvih ljudi koji se vecinom lažno predstavlaju..
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Emptypon 31 oľu 2008 - 17:34

napisala... Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Internet napasnici Empty
PostajNaslov: Re: Internet napasnici   Internet napasnici Empty

[Vrh] Go down
 
Internet napasnici
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Roditelji i internet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: