Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Vaš vlastiti konj

Go down 
+20
Chrys
Lilika
maja_horses
wendy
atta
Irma
Sunshine
Nina
call me
Magdalena
Melita
carmen...
cile
Klamzy
black pearl
Emma
Denc
Nikec
Haflinger
my_love
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:46

A više nije tak jako al mora se još udebljat. Prvo je bila prasica (750 kg) kad smo ju tek kupili (dobilavala je kod priješnjeg vlasnika 10 mjerica zobi na dan) onda je išla na djetu,pa se opet malčice udebljala i sad ej mršava al se opet deblja. xD
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:47

onda je to stvar i prehrane..jer nemože se konj samo tako debljat i mršavit Vaš vlastiti konj - Page 4 625526
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:49

Pa i je stvar prehrane. Stvar je u tome da je sad došla zima. Znači prije zime je sve bilo ok. Dobivala je normalnu hranu. Onda kak je došla zima ona nije dobila baš neku zimsku dlaku (jer je prije prek zime bila cijelo vriejem u štali i onda se navikla da ne pušta dlaku) i trošila je svu energiju na griejnje tijela. Ovi joj nisu malo pojačali prehranu prek zime jer kao niš ne radi. I eto. :/
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:51

svako bi trebao znat da konj preko zime treba dobivat bolju prehranu Wink
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:53

Ah. Nehranim ju ja. Ona jke na pansionu. :/
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:55

probaj potražit neki drugi pansion :S
kad i sama vidiš kako je :/
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:57

Ma ja bi na Hipodrom al tata neda zbog društva. A ovo drugo mi je daleko makar sam u centru grada. :/
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 10:58

aha :/
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 12:17

na hipodromu ja ne bi drzala konja ni da mi placaju da ga drzim tamo!
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 12:40

da, drito^^
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 18:50

Nema boljeg mjesta ako hoćeš konja sportaša od hipa. Wink

Osim to što se bezobrazno deru što se cijene tiče, ali boxsevi u veliki, čiste se svakodnevno, konji imaju pristup ispustima di se mogu izdivljati i najveći plus ti je natkrivena hala.

I šta sad tu nije u redu? Ja ne kužim ko širi ta sranja o hipu i ko se s kim kači ali jedino možeš nešto znati o tome ako zapravo držiš konja tamo neko vrijeme.
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 18:57

Dobro, to je istina, ali konjima nije prirodno da 22 sata dnevno samo stoje u boksu, pa vidla si kaj je ona kobila danas radila, konji polude tako...
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 19:06

Oprosti, ali to je do vlasnika!

Ako je tebi stalo do tvog konja , onda ćeš dolazit svaki dan da bi radio s njim i da se ispuca. Onda konji ne polude. Vaš vlastiti konj - Page 4 Icon_wink

Pa znaš Gocinog Lorda, jer tebi on izgleda lud? A Flip, Toplice, Monty...? Ako ima odgovornog vlasnika onda će konju svugdje biti dobro.
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 19:11

Pa je, ali pazi, neki ljudi nisu u mogućnosti dolaziti svaki dan :/. Zato tu postoje pansioni i ljudi koji tamo rade i brinu o tvojem konju. Recimo, Sante je jednom prilikom rekla da je u mj dana zbog škole kobilu vidjela svega par puta. I kaj, sad će njoj kobila tamo strunut u boksu i 'poludit' ce.. Mislim da to nije u redu.
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 19:17

Ali u tome i je stvar! Ako si sportaš onda jesi svaki dan na hipu i radiš s konjem.

A uvijek možeš zamoliti nekoga da ti pusti konja u ispust.

Ali dobro, očito se nećemo složiti. Nema veze ionak.
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 19:21

Vaš vlastiti konj - Page 4 Icon_lol


ma dobro, al svejedno bi mi hipodrom bio zadnji izbor.
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 30 pro 2009 - 22:37

Ja se slažem sa Nikom,osim što nisam baš sigurna da su konji bar 5-6 sati dnevno u ispustu. Vaš vlastiti konj - Page 4 625526
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptyčet 31 pro 2009 - 12:28

To je do vlasnika, ima konja koji nikad nisu, samo ih odvedu na pašu na povodcu.
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 11 svi 2011 - 19:26

Emma je napisao/la:
Joj, može netko dolaziti konja svakodnevno samo je njemu lakše jer je konj nahranjen, jer je konj ili u ispustu ili u box-u i zato se nemora brinuti za to.
I da imaš jedan oštar tjedan, sa samim testovima, ako imaš pansion štalar će se brinuti za konja da dobije hranu, puštati ga u ispust itd. I zato ti ne moraš dolaziti i sve to raditi nego to dobro naučiti i doći preko vikenda i samo biti sa svoijm konjekom. Zato je lakše ljudima koji imaju konja u pansionu negoli da ga imaju ko Nika u dvorištu.



Možeš napr.ljeti učit pored konja i onda si s njime i učiš.
Slažem se da je konj velika odgovornost i iziskuje puno brige,novca i vremena te još puno toga.No ako to stvarno želimo
raditi i ako će mo biti spremni na sve zbog njega pa zašto ne!? Imam pse i to 4 i znam kolika je razlika između brige za konja i psa.Ja svoje pse ujutro nahranim,dam vode,očetkam,očistim mjesto gdje vrše pu-pu i prošetam navečer il kad mogu ak ne radim nešt drugo.Tako idem u konjički i ne mogu usporediti stvarii koje radim tamo za konje s onima koje radim kod kuće za pse.Jednostavno je neusporedivo.Nije mi mrsko čeprkat rukama po govnima od konja samo zato što znam da to radim za njega čak i ako on to možda ne razumije al opet...Sve što radim oko njega radim sa ljubavlju i mogla bi to raditi stalno..Većinu vremena tamo provedem i tamo sam koliko god mogu..Željela bi jednoga dana imat konja i to je razlog zašto sam krenula u konjički klub.I ne bi povela trenera sa sobom nikako.Razlog:

1.Sigurno bi mi rekao da taj konj nije za mene jer je mal,a svima smeta što ja želim haflića a ne nekog HT-a il već...
2.Rekao bi da konj nije za mene zbog nekog tamo razloga i tak...

Osobno znam što želim od konja i za što želim konja i kakvoga želim.Prvo mora da bude miran,kobila po mogučnosti,ujahana,a ak budem imala dovoljno iskustva možda i ždrjebe.Dobra s djecom,a upravo su takvi haflici i neki koji nije velik i jak je.

Sryte zbog sugog posta...
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptyčet 12 svi 2011 - 13:07

velika je greška to što nećeš sa sobom uzet trenera.baš suprotno trener zna što je najbolje za tebe i u kakvom je stanju konj ( ne mislim samo na vanjski izgled dal je mršav i sl. nego kopita, tetive, zubi.. ). neznam koliko iskustva imaš s konjima, ali po sebi znam da niti ja nisam još dovoljno iskusna za si uzet konja doma bez pomoći trenera.
odrasli konj je velika odgovornost, a bome ždrijebe koje ništa nezna još je pet puta veća.
haflingeri su mali i jaki konji i oni ne 'pristaju' ljudima koji su veliki.lakše bi bilo da si onda uzmeš nekog HT,T ( koji ne treba bit visok 170 i preko u grebenu ) i lijepo radiš snjim,a već ako želiš ždrijebe, možeš si i to priuštit nakon 1,2,3,10 godina kad vidiš kakva je odgovornost imat jednog konja koji je ujahan i koji zna još hrpu drugih stvari. Wink i tek onda ćeš vidjet dal si spremna za nešto više. nauči najprije sebe jako dobro, a tek onda idi dalje. ( i nemoj zaboravit da dolazi i škola, osnovna,srednja... i da nije lako sve držat pod kontrolom. past će ili konji ili škola, a u većini slučajeva je to škola,a to se nemije desit Wink ) ti sad rasteš i trebaš pametno razmislit šta bi uzela jer konja,nakon godine dana, kad prerasteš nemožeš samo zamjenit većim. Smile
eto, čisto tako ti govorim jer imam već polako nešto osobnog iskustva. samo pametno i gledaj u laganu budućnost Wink
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptyčet 12 svi 2011 - 19:23

Većina to ne kuži zašto ja ne želim npr. HT il neku drugu pasminu nego baš hoću haflingera.
Ne želim velikoga konja samo zato što je velik i iskreno ne sviđaju mi se veliki konji.Haflingeri su najbolji za početnike i svi koje sam pitala su mi ga preporučili ako budem jednom imala konja. Wink I nemoš prerast haflingera mislim možeš,a opet ima toliko ljudi koji jašu haflingere,a imaju preko 30 i više godina.I ak budem uzimala konja to će biti haflinger.
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptyčet 12 svi 2011 - 19:30

imaš hrpu mješanih pasmina koji su u grebenu od 150 nadalje a da nisu haflići.
mislim, radi ti šta želiš, ali samo ti govorim da dobro razmisliš.Wink
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptyčet 12 svi 2011 - 19:34

Znam da ih ima.Nije to da ne želim nijednog drugog konja samo zato
što je mješan i nije čistokrvan nego zato što mi haflić odgovara i pony je za sve uzraste.
I želim konja koji je dobar za početnike i koji nije visok,a ja želim konja koji je cca 145 cm.
[Vrh] Go down
Amalka
1. year of riding
1. year of riding
Amalka


Female
Broj postova : 57
Location : HR
Registration date : 12.05.2010

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 18 svi 2011 - 8:13

I posavke su ti ko i hafliči,moja je 140 u grebenu
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Emptysri 18 svi 2011 - 12:57

moje ruke su pune zuljeva koliko radim za svog konja... najlakse je onima ciji mamica i tatica izvade novcice svaki mj i plate pansion. ja se j**** ko zivotinja skoro svaki dan da bi ga mogla imati. i zato zivim za dan kad vise nece morat bit na pansionu, vec mi je i toga puna kapa!

[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš vlastiti konj   Vaš vlastiti konj - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Vaš vlastiti konj
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Prodaje se konj
» Sedlasti konj
» prodaje se konj
» Divlji konj
» Pony ili konj ?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: