Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Kupanje konja

Go down 
+11
carmen...
Sweetie
Magdalena
maja&fakin
call me
black pearl
my_love
Emma
t!n@
Lilika
Nikec
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypon 5 svi 2008 - 20:28

ja da sa samponom, ali lagano spuzvom
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptysri 4 lip 2008 - 18:12

a najbolje je poslije kada ga prođeš sa onim shineom kako se sjaji.. i kako su glatki tek onda..
i najbolje mi je sušit rep.. kad ga uhvatim u rep i onda vrtim...cc..smijeh...
[Vrh] Go down
maja&fakin
1. year of riding
1. year of riding
maja&fakin


Female
Broj postova : 177
Age : 36
Location : Varaždin
Registration date : 22.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptyčet 5 lip 2008 - 14:07

moj tata se kupao s fakinom prošli vik. kad dođem doma, stavim slike... Laughing
[Vrh] Go down
http://	facebook.com/majac1
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptysub 7 lip 2008 - 19:41

ajde maja..Wink...
a kad bu to..?!..Laughing...
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 10:57

Gost je napisao/la:
MaRe je napisao/la:
da ja velim
ak je dobro za čovjeka, dobro je i za konja Very Happy

a da ja velim
ti draga nemas blage veze o konjima. Rolling Eyes

Šamponi praktički ne dopiru skroz do kože konja, peremo samo dlaku,
tako da ne vidim kako bi šampon za ljude mogao naštetiti konju.
[Vrh] Go down
http://google.hr
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:20

Hm...Neki konji bi mogli imati alergijsku reakciju na njih,koliko ja znam... Mislim da se rep ne bi trebao prati s šamponom za ljude pogotovo ljeti. Jer tada većina konja ima svrbež,alergijsku reakciju na slinu mušica koje ih grizu...pa mislim da ne bi trebalo još to i pogoršavati. To je barem moje mišljenje.. A kada se konju pere griva cilj i je doprijeti do korijena dlake tj. do kože( da se otklone naslage i sl. prljavština) Wink
[Vrh] Go down
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:23

e evo bas je u novom broju konja(21) izaslo o kupanju konja..zanimljiv clanak...kupujete konje?
ako ne..budem vam nap o tome... Smile
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:24

Napiši, ja to tražim uvijek po kisocima, i skoro nikad ne nađem ~.~
[Vrh] Go down
http://google.hr
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:37

Ja sam neki dan svoju mezimicu kupala Very Happy :love2: I sebe usput Laughing
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:39

Mezimicu jedan, ili mezimicu dva? Laughing
Imaš slike? Very Happy
[Vrh] Go down
http://google.hr
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:44

haha super nika..ajde stavi slike ako imas Kupanje konja - Page 2 404390
ja cu moju kupati mozda koji dan....jer je leto pa da ne propustim priliku....inace smo se kupali juce u jezeru...svi cetvoro...to je bila uzivancija...samo smo bili mokri pa nismo mogli da fotkamo.... Smile

evo..sad cu vam prepisati to.. Wink Wink inace..extra casopis Smile zasto se,emma,ne pretplatis?
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 11:50

Pretplatila sam se i ne dolazi mi kako treba, bio mi je dolazio svaki drugi mjesec po dva ista broja, onda je došo jedan broj, pa drugi, pa uopće nije došao. To je sve smotano ~.~
[Vrh] Go down
http://google.hr
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 12:05

1 korak namakanje

Pre kupanja konju trebamo namociti celo telo(osim glave) cistom vodom.Pocinjemo od nogu kako bismo proverili odgovara li mu temperatura vode.Zatim namocimo plecku,vrat i grivu,pa onda ledja i sapi.Kupanje plasljivih konja je najbolje poceti koristeci kantu i spuzvu,a ne crevo za polivanje,da se konj ne uplasi mlaza vode.Konj ce se smiriti kad oseti da je posve mokar,a nije mu se dogodilo nikakvo zlo.

2 korak samponiranje

U kantu stavimo toplu vodu u koju ulijemo sampon,dobro promesamo i zapenimo.Kruznim pokretima spuzvom nanesemo pripremljenu otopinu na telo konja,trljajuci u smeru suprotnom od rasta dlake,kako bi sampon dosao do koze i uklonio necistocu.Konja pocnite samponirati od vrata i prednjih nogu,preko ledja i trbuha do sapi i straznjih nogu.Za deo ispod repa i izmedju straznjih nogu dobro je upotrebiti drugu spuzvu,kako bi se izbeglo sirenje bakterija i necistoce s tih delova tela.Na kraju umocite rep u preostalu vodu u kanti i dobro ga istrljajte,a ako je potrebno,na rep izravno izlijte jos malo sampona i temeljitog ga operite.

3 korak ispiranje

Nakon sto smo konja nasamponirali,treba ga dobro isprati cistom vodom.Opet pocinjemo od vrata i nastavljamo prema ledjima i sapima.Ako konja polivamo vodom iz creva mlaz usmerimo suprotno od njegove glave kako ga ne bismo uplasili. Ispiremo sve dok voda ne postane bistra i bez sampona.Posebnu paznju treba obratiti na ledja jer ostaci sampona mogu nadraziti kozu ispod sedla,te na trbuhu na kom se skuplja voda koja se cedi sa konja.Dobro treba isprati rep i deo izmedju zadnjih nogu.

4 korak susenje

Da bismo osusili konja,prvo upotrebimo ocedjivac,kako bismo iz dlake iscedili sto vise vode.Pratimo smer rata dlake,od glave prema sapima,pritiscuci ocedjivac lagano,da konju ne bude neugodno.Noge mu obrisemo spuzvom koja ce upiti vodu.Spuzvu povremeno ocedimo.Zatim rucnikom obrisemo konju celo telo,posebno pazljivo trbuh i noge.Tako cemo izbeci razvoj bakterija na vlaznoj kozi.Na kraju konja mozemo prosetati kako bi strujanje zraka dodatno osusilo,ili ga ostavimo na suncu nekoliko minuta.

5 korak pranje glave

Glavu konja peremo spuzvom,a ne polivamo je vodom iz creva!!!! Prvo namocimo deo glave oko uha,oka i obraze,te deo sa donje strane,a zatim nanesemo blagi sampon pazeci da ne udje konju u oci.Pazljivo isperemo i osusimo spuzvom.Spuzvom osusimo deo oko usta i nosnice,a zatim celu glavu obrisemo rucnikom.

6 korak zavrsni sjaj

kada je konj posve suv,namazemo mu telo losionom za kozu ili decijim uljem.Posebno je vazno namazati noge na kojima je koza zbog cestog pranja veoma suva,a losion ili ulje mozemo naneti u tankom sloju na celo telo.Dlaka ce se sjajiti a konj ce se bolje osecati jer mu posle kupanja koza nece biti suva i zategnuta.

NE ZABORAVIMO

kupanje steti kopitima jer ih isusuje,zbog cega mogu popucati.Kako bi smo sprecili pucanje kopita pre kupanja ih namazemo vazelinom ili petrolejskim zeleom.

nom i tu jos nesto malo pise ali to je nebitno..bzvz je... Wink
toliko od mene Wink
[Vrh] Go down
carmen...
3. year of riding
3. year of riding
carmen...


Female
Broj postova : 710
Age : 29
Location : kod carmen i caspera
Registration date : 11.03.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 12:42

super sweetie Very Happy
to iz casopisa konji? Smile
[Vrh] Go down
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 12:57

da,iz najnovijeg broja Wink Smile
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:12

e to sam ja jucer citala.
super calnak
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:15

e jelda? Very Happy
kupujes redovno konje ili?
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:21

ne,ovo je prvi broj koji sam kupila,ali sam ih citala na farmi ili kod frendice
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
...S.a.nj.A...
1. year of riding
1. year of riding
...S.a.nj.A...


Female
Broj postova : 49
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 23.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:25

ja ne bi radila korak 6-završni sjaj,nekako imam osjećaj da je čista voda dovoljna,a ne im još i ulje stavljat na onu prekrasnu prirodnu dlaku...neznam
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:28

ulje je super, zato jer jos "zagladi" dlaku, i jako je meka i glatka Wink
i baby ulje je dobro za rasčešljavanje i sjaj repa i grive


Zadnja promjena: my_love; pet 1 kol 2008 - 13:29; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:29

Ja nikada ne namažem cijeloga konja uljem...
Nego nekada grivu i rep Smile
A za sjaj....Kada se osiši onda još samo s ručnikom "ulaštim" Laughing i sjaji se Very Happy ( a za to je zaslužan i sampon Wink )
[Vrh] Go down
...S.a.nj.A...
1. year of riding
1. year of riding
...S.a.nj.A...


Female
Broj postova : 49
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 23.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:34

ja sam čula da baby ulje uništava konjsku masnoću na koži...neznam...al nikad do sad nisam ni isprobavala...
[Vrh] Go down
...S.a.nj.A...
1. year of riding
1. year of riding
...S.a.nj.A...


Female
Broj postova : 49
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 23.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:35

možda se može jednom na mjesec ili rijeđe koristit...
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:38

Naravno da nije dobro prečesto koristiti,kao niti druge preparate i kemikalije... Smile
[Vrh] Go down
...S.a.nj.A...
1. year of riding
1. year of riding
...S.a.nj.A...


Female
Broj postova : 49
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 23.07.2008

Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Emptypet 1 kol 2008 - 13:40

ja uvijek poslije treninga,kad se jako uznoji,obavezno,ali samo vodom ga istuširam da ode taj znoj,a dosad nisam još nikad koristila šampon...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupanje konja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje konja   Kupanje konja - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Kupanje konja
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kupanje s konjima
» Boje konja
» Agresija konja
» Padovi s konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: