Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Problem sa kopitama

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Problem sa kopitama Empty
PostajNaslov: Problem sa kopitama   Problem sa kopitama Emptypet 6 svi 2011 - 5:43

Citat :
D. Veče,da se predstavim Borislav, nisam uspeo da pročitam sve postove o kopitama, kupili smo kobilu poni devojčici za rođendan, to je bilo u Septembru ili u 9 mesecu. Pošto kao i svaki konj voli da pase kod nas ima svu slobodu i kreće se po celom dvorištu, zimus dok je bio sneg kod nas nije izlazila iz štale, primetio sam nedavno da malo slabije korača kao da nabada ili da ima šrule ili dašcice na prednjim nogama, kopita su joj dosta bila izrasla pa sam pomislio da je to u pitanju. Otišli smo kod kovča koji joj je samo malo obrezao kopita. Posle mesec dana ponovo sam je odneo kod kovača i ponovo joj je malo obrezao sva četiri kopita, ja sam mu tada rekao da ima nekih problema pri hodu, on je rekao da ima žuljeve na prednjim kopitima o da će to vremenom samo nestati ali da se treba svakih 5-6 nedelja obrezivati.Do sada je već 3 puta bila na obrezivanju ali ne vidim ništa da joj je bolje mislim malo jeste, zimus je dugo ležala, teško se ustajala, sva se valja i prevrće dok ne ustane, nekad joj i ja pomognem žao mi je da se tako pati, pošto sad ima trave ona je ponovo u dvorištu i pase po ceo dan, naravno dobija i zob, kukuruz, nekad malo i pojede koncentrata za pipe ali malo, sama se posluži, dobija i detelinu suvu, ali ne trči i naravno ne jašu je deca jer ne može da hoda već ide kao da je vezanih prednjih nogu. Primetio sam da malo kao da joj ulazi kopita pri koračanju u nutra jedno prema drugom, Juče sam joj to unutra malo čisto nekim krivim nožem za kopita ali polako pošto je oštar a ja nemam iskustva sa tim alatom. Primetio sam nešto kao gnoj u desnoj kopiti prednjoj. ne znam šta da radim pa bih vas zamolio za pisanu pomoć, nadam se da nije ništa strašno i da će brzo potrčati kao i kad je došla, hvala vam unapred, Borislav...


Zadnja promjena: Denc; pet 6 svi 2011 - 8:41; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Problem sa kopitama Empty
PostajNaslov: Re: Problem sa kopitama   Problem sa kopitama Emptypet 6 svi 2011 - 7:43

Dobar dan.


Kao prvo,dobro dosli na forum.
Napravila sam Vam vlastitu temu kako bismo brze dosli do resenja.

Kako izgleda kopito konja? Ima li jos nekih promena sem gnoja (boja,miris)?Da li dozvoljava da joj se podigne noga,da li se pri kretanju oslanja na pete ili mozda odbija da se krece?Probajte malo da je pregledate,da vidite gde je boli( gde se opire na pritisak),da bi znali da li je bolest kopita ili nesto drugo.


U svakom slucaju,trebali biste odmah da posetite veterinara,on zna najbolje kako i sta.Cak i ako se preko foruma utvrdi sta je sa konjem,on mora da dobije pravilno lecenje.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
borislav
1. year of riding
1. year of riding



Male
Broj postova : 1
Location : Stepanovićevo
Registration date : 05.05.2011

Problem sa kopitama Empty
PostajNaslov: Re: Problem sa kopitama   Problem sa kopitama Emptyuto 10 svi 2011 - 10:47

baš jutros sam joj malo čistio popita, kleštima sam poravnavao ivice, kad sam joj stisnuo Žabicu desne noge primetio sam u samom srcu Žabice malo gnoja, na sam pokret moje ruke ka prednjim kopitima hoće da me upozori tako što hvata zubima moju ruku, malo se kao oslanja na pete pri okretu levo i desno upsoravahod, ne voljno korača, a da potrči nikako, odbija, čitao sam u nekim Vašim temama da se sipa ( modra galica) ne razumem šta je to, da nije možda plavi kamen vinogradarski? Fotografisao bi ja ali ne mogu da postavim fotografije nešto neće...Nisam obavestio veterinara pošto ovaj naš mesni i nema baš iskustva sa konjima, a ne mogu da pronađem ni jednog u blizini, zato sam se Vama i obratio. Nadam se da nije ništa strašno i da ćete mi dati neko rešenje pošto čitam i vidim da ste svi dosta upućeni u konjarstvo, u napred zahvalan.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Problem sa kopitama Empty
PostajNaslov: Re: Problem sa kopitama   Problem sa kopitama Empty

[Vrh] Go down
 
Problem sa kopitama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Zdravlje konja-
Forum(o)Bir: