Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Ptice!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Ptice! Empty
PostajNaslov: Ptice!   Ptice! Emptyčet 25 oľu 2010 - 10:02

dakleeem! trebam pomoc! :O
ptica mi opet leze jaja a nije se parila? D: i i i navodno je frendici tak umrla ptica, tj. navodno od toga jer joj se navodno jaje raspuklo unutra ... il tak nekaj? o.O
ugl. frckava (il tkogod zna nekaj o tome), kaj da radim? ^^'''
[Vrh] Go down
http://google.hr
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Ptice! Empty
PostajNaslov: Re: Ptice!   Ptice! Emptyčet 25 oľu 2010 - 18:05

Ja s time nisam imala problema.
Ptica ti leže jaja koja su u biti šuplja, ali to je njihova normalna pojava. Kakvu papigu imaš?
Ja imam nimfu već više od 10 godina. Vidiš. već sam i zaboravila tu foru sa jajima. U počeku sam joj ih ostavljala i ono, uspaničila bi se kada bi joj recimo čistila krletku i onda pomaknula jaja u drugi čošak. Kad bi ušla u krletku zbunjeno je gledala gdje su njeni ''mališani''.
Nakon već 4,5 lijeganja šupljih jaja sam joj ih znala baciti nakon par dana. Bilo mi je žao gledati ju jadnu kako se muči i pati i pazi na to, a bespotrebo.
Da se jaje raspukne u njoj, prvi put čujem.
Recimo, možeš imati problem, kada ženka sjedi na jajima, zapravo sjedi jako dugo, ne miče se, ne obavlja nuždu. U normalnim uvjetima nuždu obavljaju svakih 20-ak minuta. Iako se ona sama brine za to i dovoljno je da svakih par sati obavi što treba. U pravilu, dok joj preko noći probava radi normalno, preko dana je u stanju skupljati to sve i po nekoliko sati dok leži jajima. E sad, ako ipak ima neki problem, pa ne pazi na to, može se dogoditi da joj ispadnu crijeva. Njih u biti samo gurneš unutra. Ako su crijeva ispala i nisu se zaprljala, onda je pravilno vratiti ih nazad, eventualno ih prije isprati destiliranom vodom. Jer ako ih se ostavi, to sigurno dovodi do smrti. Bitno je samo odmah reagirati.
Sad, od čega dolazi do toga, nisam baš sigurna. Vjerovatno od općeg stanja životinjice, opskrbljenosti svim bitnim vitaminima, mineralima i aminokiselinama.

Uglavom, oko jaja se ne bi trebala brinuti, neće se ništa izleći Laughing, niti bi to trebalo loše ujtecati na tvoju papigicu, ne daj bože da ugine. Samo pojava majčinskog insinkta Laughing
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Ptice! Empty
PostajNaslov: Re: Ptice!   Ptice! Emptysub 27 oľu 2010 - 14:46

E hvala majooo! :* ja isto imam nimfu. Smile
Ma znam da su jaja suplja i to sam sam se brinula da ju to moze izmorit tak jako da ugine >_> i prije su mi govorili nekaj tipa da joj ne stavljam pjesak ili bilo sto na dno krletke tak da joj to nebi pobudio taj osjecaj radjanja [omg, ovo cudno zvuci o.O] i jesam, i opet je legla jaja i tak i onda mi je sad ta neka cura rekla da je njezinoj ptici se jaje raspuknulo u njoj i ono. ... Dobro, nema veze I guess. ^^"
Hvala punooo. :3
[Vrh] Go down
http://google.hr
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Ptice! Empty
PostajNaslov: Re: Ptice!   Ptice! Emptysub 27 oľu 2010 - 15:07

Nema na čemu Wink Ptice! 477762
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ptice! Empty
PostajNaslov: Re: Ptice!   Ptice! Empty

[Vrh] Go down
 
Ptice!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTALI LJEPOTANI :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: