Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Starost konja pri kupnji

Go down 
+8
maja_horses
wendy
Mia
Denc
Magdalena
Pero
BeRtA
Ai La
12 posters
Autor/icaPoruka
Ai La
3. year of riding
3. year of riding
Ai La


Female
Broj postova : 572
Age : 30
Location : °° NJIŠTIM UOKOLO = ) = ) = ) °°
Registration date : 29.05.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 16:33

Evo mislim da je ovo tema o kojoj se nije pričalo do sada.. Very Happy
Pri kupnji vlastitog konja, koja bi po vama bila najbolja dob?
ja osobno za sebe.. mislim da bih voljela ili kupiti mladog konja, 5, 6 godina.. ili ždrijebe što mi je prioritet.. željela bih sa ždrijebetom raditi od malenih nogu, naučiti ga svemu što mislim da je najbolje i načinu jahanja koji se meni sviđa, primjeniti svoje metode i učiniti od mladog konja uz puno truda, muke, rada, padova, uspona, prijateljstva, povjerenja i ljubavi, savršenog konja kakvog sam oduvijek željela.. zagrljaj
Vi?
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 16:36

isto mladog...makar ponekad je bolje uzet starijeg..pogotovo ako si pocetnik...al ovisi Smile...
[Vrh] Go down
Pero
1. year of riding
1. year of riding
Pero


Male
Broj postova : 63
Age : 34
Registration date : 03.12.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 16:42

Velika mi je želja imati mladog konja kojeg bi si sam ujaho i sredio onako kako meni odgovara,ali za to treba dosta znanja,pa bi vjerojatno kupio ozbiljnog konja koji bi mene naučio neke stvari,jer imam 16 godina i imam cijeli život pred sobom i imam vremena za ujahivanje i zajebavanje s mladim konjima..
A i kad kupim ozbiljnog konja mogu kasnije kupit neko ždrijebe(ili u slučaju kupnje ozbiljne kobile,dobiti ždrijebe) i pareleno uz ozbiljnog konja raditi s tim mlađim,i naravno to sve uz pomoć prijatelja sa više znanja i iskustva...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 16:44

a nezznam...od nekih (većine) sam čula da je za početnike bolje neki stariji i iskusniji konj...koji tebe uči...i sve to...Smile...a od par ljudi sam čula da je nekaj najljepše dok ti imaš ždrijebe i možeš raditi s njim kak ti želiš, način rada koji se tebi sviđa....Starost konja pri kupnji 767576...i imate povjerenje, neki lijepi odnos ispočetka...Smile...i to mi se jako sviđa...a sad...pošto sam ja početnik...a vjerojatno, da kupujem nekog sportskog konja i da se mislim baviti sportom, uzela bi nekog starijeg od 7 godina....nezznam dal je to dovoljno, al tak mislim da bi bilo oke, da nije mlađi....Smile....a za rekreativno jahanje...heh...a nezznam...kad bi tak bilo, mislim da bi bolje bilo uzeti ždrijebe, il tak nekaj....Smile...da ispočetka radim s njim kak hoću...po svojim načelima...itd. Smile....hehe....sad vi dalje...Starost konja pri kupnji 477762....
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 16:57

al ak si pocetnik nemozes sam ujahat konja..kaj ne?
[Vrh] Go down
Ai La
3. year of riding
3. year of riding
Ai La


Female
Broj postova : 572
Age : 30
Location : °° NJIŠTIM UOKOLO = ) = ) = ) °°
Registration date : 29.05.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 17:02

Pero je napisao/la:

A i kad kupim ozbiljnog konja mogu kasnije kupit neko ždrijebe(ili u slučaju kupnje ozbiljne kobile,dobiti ždrijebe) i pareleno uz ozbiljnog konja raditi s tim mlađim,i naravno to sve uz pomoć prijatelja sa više znanja i iskustva...

to je bila ideja moga tate kada sam ja bila u počecima.. kupiti stariju kobilu ( 16, 17 god.. ).. da uz nju učim nekoliko godina.. i kasnije nađemo dobrog pastuha, pripustimo ju i kada dobijemo ždrijebe, odgajamo ga kako mi želimo.. ja sam bila oduševljena s idejom jer bi to an početku bilo i financijski jeftinije jer je stariji konj ipak jeftiniji.. ali kada dođe ždrijebe, nemaš više jednog konja, nego 2.. tada bi trebalo prodati staru kobilu jer nebismo bili u financijskoj a niti u vremenskoj mogućnosti za brigu oko 2 konja.. a ja znam da ja ne bih imala srca odvojiti se od konja koji mi je toliko toga dao, a uostalom tko bi kupio konja od 20 god? ne želim ni pomišljati u što Shocked .. tako da sam brzoooo odustala od te ideje..
al u drugačijim uvjetima, ako imaš mogućnosti za dva konja.. Pero, super ideja Very Happy
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 17:02

berta.....naravno da ne...Smile...hehe, krivo sam se izrazila....Starost konja pri kupnji 625526...ko i inače, ne...??....Starost konja pri kupnji 86067....
no, da nebi pomislili da bi ja sama ujahivala konja...ne, nebi sigurno....najvjerojatnije bi pitala Ines iz kluba....Smile....jer je ona ujahala Cobru i još par konja....Smile...kolko sam čula....Smile....i tak....Starost konja pri kupnji 762858...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 17:05

aha...pa ok-e onda Wink
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 18:39

Zanimljiva tema clap .

ja ne znam,ja bih ipak volela ždrebe.da ga niko pre mene ne njaka itd,da ga ja prevorim u dobrog i pametnog konja.A drugo ždrebad su mi tako slatka.Vole da se igraju,i još su mali i sve...A ja to volim.Isto,možda ga ni ne bih ujahala kad bih imala svog konja.Možda bi sa njima radila po Parelliju ili nekom drugom.Znam znam znam,blablab kada kupuješ prvog konja treba da bude starij,itd,znam.Ali,primer,Karla i Mia.Iksy im je prvi konj i koliko vidim,super se snalaze.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 19:15

Kao prvo...super tema Wink

hehe...da..svi nam kažu da nismo pogriješili što smo ga uzeli jer je stvaarno super ii prezadovoljne smo njim jer u toj dobi ima svakakvih ludih Laughing on je odličan Smile

Po meni je isto ovak doro imat konja kojeg nitko ne jaše ii da se konj navikne na tebe...npr. Xanthus se na nas već je ii ide za nama i sve,njišti za nama...istina,super se snalazimo...a i opet oko nas su ljudi koji znaju s konjima tako da nam je super Smile ...evo da nemam Xanthya ,bi kupila konja za terene od ovak 6,7 god. a da za prepone kupujem onda oko 9 jer ipak da konj mene uči skakat a ne ja njega...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 19:16

e samo nekaj...nebi to trebalo biti u Općenito o konjima, a ne tu...??...Starost konja pri kupnji 625526...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptypet 13 vel 2009 - 19:35

Ja bi si kupila 'gotovu' kobilu od cca 7 godina i kasnije ako bi za to imala mogucnosti bi ju pripustila i radila sa zdrebetom kak ja hocu.
Ali opet, da kupujem svog konja, jako bi razmislila od kupnji Lady koja ima 11 god, al opet kazem, pripustila bi ju.
Inace, ne bi htjela konja starijeg od 7-8 god.
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptyuto 10 oľu 2009 - 8:05

ja cu si vjerojatno kupit kobilu staru 12 god (jer sam pocetnik), ali nekak mi je najdraze 8,9 god
[Vrh] Go down
Ai La
3. year of riding
3. year of riding
Ai La


Female
Broj postova : 572
Age : 30
Location : °° NJIŠTIM UOKOLO = ) = ) = ) °°
Registration date : 29.05.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptyuto 10 oľu 2009 - 17:19

ali godine nisu presudne.. ima konja koji su i sa 15 godina živahni i ludi.. imam uno takvih primjera na mom ranchu.. meditacija
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptyuto 10 oľu 2009 - 17:36

super tema.
recimo vecina misli kak je super kupit zdrijebe i slozit ga po svom.al svi znamo kak smo nestrpljivi ovo ono. pa se kod onih koji manje znaju desi i prerano ujahivanje.drugi mozda prodaju zdrijebe jer ko ce cekat tri godine, neki pak od tog zdrijebeta koji je neoblikovana masa kako iznutra tako i izvana stvorili cudoviste od konja.a rijetki bi bas cekali da konj stasa kak spada. lako je ako imas konja starijeg pa jasis i paralelno se bavis mladim konjem, al imat samo mladog konja, treba uzdrzavat, uz to ako zelis jahat dodatno placas. nije svakom "isplativo".
a sto se tice sportskih konja za pocetnike. najbolje kupit zrelijeg necu rec starijeg konja. od recimo 10-12 godina, sto uopce nije staro. ako je konj imao zivot kakav bi trebao onda su to najbolje godine. jos ako je konj iskusan sto se tice sportskog stajalista nema vam boljeg ucitelja. jos ako ga je neki super jahac imao i evo sad prodao jer kupuje mladog konja. taj konj od 10-12 godina vas moze AKTIVNO sluzit jos sigurno najmanje 5-6 godina.dok cete vi stasat u prave jahace, iskusnije , i bit spremni na mlađeg konja. Wink
a za rekreativno jahanje, dobro ujahan petogodac-sestogodac..Wink
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptysri 11 oľu 2009 - 10:36

Ai La je napisao/la:
ali godine nisu presudne.. ima konja koji su i sa 15 godina živahni i ludi.. imam uno takvih primjera na mom ranchu.. meditacija

istina, sve ovisi o svemu.. al manja je vjerovatnost da ce konj sa 15 godina bit vise zivlji nego konj sa 6-7 godina Surprised
[Vrh] Go down
fiona
1. year of riding
1. year of riding
fiona


Female
Broj postova : 115
Location : Istra
Opomene : Jedna
Registration date : 31.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptysri 11 oľu 2009 - 11:18

suki je napisao/la:
super tema.
recimo vecina misli kak je super kupit zdrijebe i slozit ga po svom.al svi znamo kak smo nestrpljivi ovo ono. pa se kod onih koji manje znaju desi i prerano ujahivanje.drugi mozda prodaju zdrijebe jer ko ce cekat tri godine, neki pak od tog zdrijebeta koji je neoblikovana masa kako iznutra tako i izvana stvorili cudoviste od konja.a rijetki bi bas cekali da konj stasa kak spada. lako je ako imas konja starijeg pa jasis i paralelno se bavis mladim konjem, al imat samo mladog konja, treba uzdrzavat, uz to ako zelis jahat dodatno placas. nije svakom "isplativo".
a sto se tice sportskih konja za pocetnike. najbolje kupit zrelijeg necu rec starijeg konja. od recimo 10-12 godina, sto uopce nije staro. ako je konj imao zivot kakav bi trebao onda su to najbolje godine. jos ako je konj iskusan sto se tice sportskog stajalista nema vam boljeg ucitelja. jos ako ga je neki super jahac imao i evo sad prodao jer kupuje mladog konja. taj konj od 10-12 godina vas moze AKTIVNO sluzit jos sigurno najmanje 5-6 godina.dok cete vi stasat u prave jahace, iskusnije , i bit spremni na mlađeg konja. Wink
a za rekreativno jahanje, dobro ujahan petogodac-sestogodac..Wink

Slažem se sa svime. jako lijepo napisano! stolica
Samo sto to vecina ljudi ne razumije.
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptyčet 12 oľu 2009 - 15:56

I ja potpisujem Smile
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptyčet 12 oľu 2009 - 18:28

Obrisan mi je post. Razz
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Emptyčet 12 oľu 2009 - 18:30

nije, samo je premješten u razgovore Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Starost konja pri kupnji Empty
PostajNaslov: Re: Starost konja pri kupnji   Starost konja pri kupnji Empty

[Vrh] Go down
 
Starost konja pri kupnji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Starost konja
» Kupovina konja
» Padovi s konja
» Fotografi konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o jahanju-
Forum(o)Bir: