Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Funkcija koljena

Go down 
+8
Sunshine
my_love
Lilika
Denc
wendy
Mia
Nikec
Magdalena
12 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:20

eh, da razjasnimo to...Smile...jedni mi vele da se MORAM držat koljenima, a trenerica da se nesmijem držat koljenima...Laughing....ja sam našla neku svoju teoriju nakon kaj sam pričala s Piom o tome...Wink....al najprije vi recite kak vi jašete, kak su vas učili....Wink...i tak, raspišite se malo...Smile....
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:22

Mene su učili da se koljenima treba držati...

A koju si ti teoriju zaključila?
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:27

Meni su učili isto da se držiš s koljenima....ajde mi objasni kak bi se držala kad bi morala jahat bez uzengija ili npr skakat bez uzengija...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:31

Ovak..Laughing
leda ravno, linija :ramena-kuk.peta-
peta dolje, prsti prema konju, ruke ofc mirno
a sad ono sto tebe zanima: koljenima se naravno drzis, listovi ugl. pristisnuti ali taj pritisak mjenjas ovisno o komandi.
koja je to tvoja teorija? a i zanima me ova teorija da se ne drzis koljenima....nego kojim se onda vragom drzis? hvatas zubima zrak? kak onda bez sedla?
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:33

a gle, nije možda teorija točna, al iz Piinog objašnjavanja...izvukla sam njezinu poantu i ona je potvrdila...Wink...

kolko ja znam, trbušni mišići uviek moraju biti opušteni (pogotovo u sjedećem kasu, galopu)...da bi lakše mogli pratiti konja u kretanju...a ak se držiš koljenima, ak ih stišćeš prema sedlu, trbušni mišići ti se napnu (kak da kažem), više nisu opušteni...a samim time gubiš neki ritam praćenja konja...i to mi je zasad najlogičnije...Wink...

možda se neki ne slažu s tim, al nek, to je moje mišljenje...ak se dogodi nekaj, kaj bude promijenilo tu "teoriju", svakak vam napišem...
mia, neznam, nisam probala...a dosta toga ovisi i o situaciji....
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:38

Hm....al reci mi cime se onda drzis? javi mi se kad ti se konj zrita, propne ili okrene u galopu za 180 stupnjeva....
Pa mi javi cime si se drzala Wink
mene zanima ta teorija ako ju znas, molim te?Smile
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:45

ne kužim ni ja...ćim se držiš kad jašeš bez uzengija...ili tak nekaj npr...al oke ajde...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:46

ovo sto si ti napisla je u principu tocno, ali to ne znaci da se ne drzis koljenima Wink
jer ti se jednostavo moras drzat koljenima ali nemoras toliko jako da ukocis trbusne misice..Oni i dalje mogu ostati dovoljno opusteni i fleksibilni da mozes pratit konja. pogotovo kad jos razjacas noge i naucis odvojit gornji dio dijela od donjeg. Dakle da ne ovise jedan o drugom, pa se mozes drzat koljenima, a ujedno bez problema pratiti konja.
A vi recite sta hocete Smile
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:53

wendy je napisao/la:
Hm....al reci mi cime se onda drzis? javi mi se kad ti se konj zrita, propne ili okrene u galopu za 180 stupnjeva....
Pa mi javi cime si se drzala Wink
mene zanima ta teorija ako ju znas, molim te?Smile

khm, uporište na prste, list je priljubljen uz konja, a koljeno isto tak...al nije da se držim s njim....bez brige, dogodilo mi se to...jednom sam pala, al drugi put nisam...Funkcija koljena 86067...
a gledajte...nemojte sad - kojim se vragom držiš...bla, bla...imamo različita mišljenja...i kaj...nikom ništ...ak ja ikad dođem u situaciju da budem morala promijeniti mišljenje, oke...promijenila budem ga...Wink...al zasad ne...
i nisam rekla da su mi koljena pol metra od sedla...naravno da su priljubljena uz sedlo...ko i listovi uz konja...

ajde mi onda objasnite....ak nije dobro da se ne držim koljenima...otkud bi onda trenerica to izvukla...???....i Pia, i ostali...??
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:54

Isto kao Maja.Naravno da se trebaš držati kolenima,ali ne sada da stegneš najjače što možeš i da se ne odvajaš,ko indijanac.Ali ti opet kolena nesmeju biti labava,jer em ćeš pasti ako ti se konj uplaši,ritne,propne,em ne možeš tako jahati da se ne držiš kolenima,pašćeš,a i noge će ti svuda bežati.Treba naći granicu u svemu,ne treba preterivati,ali kolenima se držiš,i ona moraju uvek da stoje "pričvršćena" uz sedlo.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 22:56

pa oke...moja nisu skroz stisnuta uz sedlo...al kad sam ja pokušala na treningu tak jahati, trenerica mi je rekla nek se ne držim koljenima...jer mi noga gubi pravilan položaj...al oke, vidim da ste vi u pravu....ko i uviek......tak da, oke, nema veze.... Neutral
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:02

Joj,Mags, sto se odma uvrijedi..... ja kazem da je to moje misljenje koje ja prakticiram...
Ak je Spoma rekla da se ne drzis, onda nju slusaj Wink
i nitko nije rekao da trebas promjeniti misljenje, sam rekla da se u principu slazem sa tobom
Kako je Denc rekla, treba naci granicu....
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:05

Magdoo Funkcija koljena 477762 Jooj.Ma rekla je maja sve umesto mene pa nemoram ja Razz
Ne znači a ti zbog nas trebaš da menjaš mišljenje,i meni su svašta govorili različiti ljudi za koje sam mislila da su dobri konjari,i nakraju sam iz prakse sama našla svoju teoriju i kako je meni najbolje da jašem,a to ne znači da je tebi tako.I ako ti je tako rekla trenerica,jaši tako.Nemoj tako olako da menjaš svoje mišljenje hugic
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:06

pa da, vi kažete svoje mišljenje, ja kažem svoje...i onda dobim - čim se vragom onda držiš...i shvatim to kao neku ironiju, il nekaj...Wink....
(mislim, sorry kaj sam uzela baš tvoj primjer Smile)...

e pa onda ja još tražim tu granicu...Wink....ili ne...ko bi znal...a gle, meni dosta toga ovisi o slučaju...kad se to dogodi, kak se dogodi...i to sve...
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:08

Ma nema veze,baš te briga,furaj svoje!!Ne slažete se vi uvek sa mojim mišljenjem,pa ja opet isto ,možda će mi se to obiti o glavu,možda ne,sama ću shvatiti kroz još iskustava da li sam u pravu ( to važi i za tebe Smile )
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:09

__
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:12

Upravo tako, onda ces vidjet kak ces i kaj ces.
Ona ironija il kak si to vec shvatila nije isla tebe, samo me zanimaju razmisljanja tih ljudi...mozda sam malo eksplozivno napisala taj post al kaj ces kad sam bila takva kad sam to procitala Laughing Wink
samo polako i nemoj se bedirat zbog 'gluposti'...Wink
radi kak ti Spoma kaze dok se sama ne snades Wink
polakice, tek si krenula


Zadnja promjena: wendy; ned 28 pro 2008 - 23:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptyned 28 pro 2008 - 23:14

eh da...nema veze... hugic ...i ja ponekad "eksplodiram"...Laughing...
i slažem se s drugim dijelom tvojeg posta...Smile..
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 12:15

ja... ovoga.. da... xD... ja se nikad ne držim s koljenima...mislim.. isto ono kai je i magda napisala... nisu mi pol metra od konja.. tj. sedla.. al bogme nisu ni skroz uz sedlo... uvek ima mesta između koljena i sedla..

kod mene slučaj.. svaki put.. kad bi ja stisnula koljeno uz sedlo.. list mi gubi pravilan položaj.. tak da to izbjegavam.. a to mi se događalo.. kad bi se ja prestrašila...

kad mi se konj rita... nikad.. niiiiiikad se ne držim koljenima.. samo stanem na uzengije.. ko u polusjedečem galopu.. i uvek ostanem gore..

znala sam par puta kod kin.. ja imam problema s opuštanjem pri sjedečem kasu.. a kin ima dosta... erm... no.. nezz kak da velim.. al ugl.. dosta te odbacuje iz sedla.. i recimo.. kad bi ja jahala sjedeči kas na njoj.. i taman bi se opustila sve super.. mene bi opet ona odbacila malo u zrak.. i ja sam se automatski stisnula s koljenima da ne đusnem (no.. znam da zvuči glupo al nea veze.. xD) i odma bi taj sjedeči kas izgledal koma.. i opet.. kad bi ja maknula koljena sa sedla.. sve super...

mislim... neznam.. meni su svii govorili da se ne stiskam s koljenima...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 12:34

e da, ja isto stanem na uzengije kad se rita il izvodi nekaj...Wink...
lilika, isto su nas učili...hehe...Smile...
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 13:10

Magdalena je napisao/la:
pa oke...moja nisu skroz stisnuta uz sedlo...al kad sam ja pokušala na treningu tak jahati, trenerica mi je rekla nek se ne držim koljenima...jer mi noga gubi pravilan položaj...al oke, vidim da ste vi u pravu....ko i uviek......tak da, oke, nema veze.... Neutral

A ti se isto ljutip ono... Rolling Eyes pitala si nas mi smo ti rekli i kaj sad...kaj si očekivala...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 13:20

očekivala sam da velite svoje mišljenje, a ne da i "popljujete" moje...i ne moraš odma kolutat očima...znam da niste doslovno popljuvali to kaj sam napisala, al se po vašim postovima vidlo da u vama ima neka doza čuđenja...ja ne kužim kak, s kojim se vragom držiš...i slično...uostalom, vi radite po svom, a mi (ja) po svom...i nikom ništ.....Wink....

mora svađa krenut svugdje......
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 13:23

ja ću kolutat ak mi se koluta...
Pa reagirali smo tak kak smo reagirali jer nam nije jasno al oke...jaši kak te volja boli me briga...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 13:31

oke... Funkcija koljena 458795
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Emptypon 29 pro 2008 - 13:33

mene su ucili, jos me uce Laughing
da se koljenima drzis, i odguravas kad se treba dignut na preponu, u kasu.. Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Funkcija koljena Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena Empty

[Vrh] Go down
 
Funkcija koljena
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o jahanju-
Forum(o)Bir: