Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Bič/mamuze - razmišljanja

Go down 
+17
wendy
Equinox
Klamzy
suki
Curly
ivce
potkova
Lilika
Denc
Mia
Sunshine
BeRtA
Maura
Magdalena
atta
Nikec
my_love
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptyčet 25 pro 2008 - 18:56

nije ni kod nas tak u školi jahanja...Wink...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptyčet 25 pro 2008 - 19:53

suki je napisao/la:
BeRtA je napisao/la:
nebi,al ga ziher nebi tak izlupala..jer em ja nebi htjela,em mi trener nebi dopustio..tak da..

a sto ako moras? Sad
Nikad ne moras Wink ako neces, nemoras. Tko te na to moze natjerat..?
Sto se tice korbaca i mamuza.. Nemojte me sad gledat ko da sam neznam sta, jer nisam.
Ugl, ja svaki trening, ako jasim Lady, jasim sa korbacem. Jer prvih 15-ak min nakon hoda, po njoj mozes nabijat listovima ako hoces koliko te volja. Ona ce samo mrtvo hodat. Pecnes ju jednom korbacem i ona krene u kas, ja korbac mogu odma bacit, vise mi ne treba. Ali nakon mjesec dana takvog jahanja ona meni ide u kas bez problema, dok ju drugi ljudi, ukljucujuci trenera, nmogu potjerat u kas bez korbaca.

Sa mamuzama sam jahala 1 u zivotu i to je cisto zlo.
Ako nemas mirne noge i ne znas ih dobro dzrat, ti nemas sta ni pomislit na njih. Jer sat vremena bubat konja sa mamuzama, pa taj vise ne bude krenuo da kleknes pod njega. Konj sa takvim nacinom rada moze samo otupjet.. Neutral
I onda opet dolazimo do onoga kako je taj konj lijen, kako taj konj nista nece, i sta se dogodi: Onda ga bubamo korbacem...Pa i na to otupi dok ga ne kupi neka dobra dusa koja pocne lijepo ispocetka raditi i bazira se na radu sa zemlje Wink Jer uz puno truda i volje, konja da vrlo lako nauciti nekim stvarima koje bi definitivno izbacile ikakva pomocna zla iz upotrebe..
pozdrav
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptyčet 25 pro 2008 - 20:00

cekaj, ako tebi vlasnik konja ujedno i tvoj trener kaze upotrjebi korbac ili da ti mamuze da s njima jasis njegovog konja, pa naravno da ces ga morat slusat sta ti kaze jer njegov je konj nemozes ti jasit kako ti zelis , vec kako vlasnik zeli ili trener.
ak konj stane i neznam sta radi, a on ti vice da ga pokrenes, neces ga ti pogladit po glavi i nastavit se setat. hm malo mi je to glupo.
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptyčet 25 pro 2008 - 20:28

Pa da, hocu. Ako se meni ne svida to sto mi je rekao da bubam konja, lijepo cu sic i prepustit mu konja. Ne razumijem koji problem.
Koliko sam to puta vec napravila.

EDIT: tj. nisam sisla sa konja, jednostavno sam odbila naraviti sto mi je trener ili tko vec rekao..
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptypet 26 pro 2008 - 16:49

opet cu rec, sve je ok, ako se pravilno koristi, a treneru se necu oduprijet, njegov je konj i on zna najbolje za mene i konja.. Wink
ako imas mirnu nogu, slobodno, al slobodno mozes ic jahat sa mamuzama.. i ako ih znas koristit,naravno... Smile
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptypet 26 pro 2008 - 18:36

Nestao mi je post.

Samo da kažem da se slažem s wendy. XD
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 17:46

slike
Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Riding34-4

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Riding31-3

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Rexboot7

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Polizde3

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Riding38a


Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Riding40a
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 17:58

odurno.... Neutral
to je bila jedina misao koja mi je prohujala mozgom kad sam gledala ove slike
[Vrh] Go down
Pero
1. year of riding
1. year of riding
Pero


Male
Broj postova : 63
Age : 34
Registration date : 03.12.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 18:28

Cool...
To su pravi jahaći,pa ne hrane konja bzveze..treba se na nekom izživit....
Samo naprijed,treba ubiti Boga u njemu....
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 18:31

Ovaj sa predzadnje slike si zabrijao da je Lucky Luke...
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 20:14

haha..makar je drugacije jahanje sa mamuzama na western sedlu i engleskom, tj. western jahanje i englesko.. Wink

ugl. ne svidja mis ekod tih mamuze jer su ostre i previsoko stavljene,to svakako...!
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 21:03

Potpisujem Maju.
Grozno,da zaplačeš. Sad Sad
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysub 27 pro 2008 - 21:18

užas...pogotovo ove western mamuze, kak se već zovu...Sad...
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysri 24 lip 2009 - 10:31

Da,te western mamuze su grozne... Sad

Ja sam definitivno protiv svega toga,i rade cu konja x puta listovima natjeran nego jednom bičem...ja koristim bič(citaj: drzim ga u ruci ) samo kad jedan konj nece u kas pa mi trenerica da u ruke bic ...on odma zna da mora bit dobar i onda je konj savršen...pokažes mu grancicu veliku jedva 10 cm (koja ne boli), on je vec u kasu... Very Happy
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysri 24 lip 2009 - 10:35

Konja manje boli kad ga jednom pecneš bičem nego kad ga 10 puta lupiš u rebra, vjeruj mi Wink
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysri 24 lip 2009 - 10:38

Potpisujem Petru Smile
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysri 24 lip 2009 - 10:39

Ma ja ne lupam u rebra,ja konja JEDVA natjeram u kas jer ga ni ne lupim dovoljno....preslaba sam Wink znam da više boli...
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptysri 24 lip 2009 - 21:19

Konje se ne lupa, nego pritišće. Noga vam tehnički treba čitavo vrijeme biti prislonjena uz konja, samo se mijenja količina pritiska. A i sam pritisak puno bolje djeluje od udarca, samo kaj je ljudima lakše bubnut nego stegnut mišiće i pritisnut.
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptyčet 25 lip 2009 - 9:22

Ma krivo sam se izrazila kad sam rekla ''lupit'',mislila sam dat komandu za kretanje,pritisnut ga... Wink
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptypet 8 tra 2011 - 19:38

Ja sam također protiv mamuza i bičeva ali ako nema druge onda... Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 68583
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptypet 8 tra 2011 - 19:58

Bas sad gledam neka svoja stara razmisljanja,nazalost,tokom novih iskustava shvatila sam da je ponekad i jedno i drugo zaista neophodno.Tu prvenstveno mislim na mlade konje,ili one koji su bili pogresno ujahani,pa ne reaguju na komande kako treba.
Ako se pravilno koriste,od velike su pomoci.Kod nas je bio dosao jedan konj,Lord,koji bukvalno nije znao da skrene,nisi mogao da ga poteras,itd. Radila sam sa njim skoro svaki dan,pola godine-godinu dana,sa mamuzama i bicem...Nisu ga mogli prpeoznati kad je bio vracen Wink A od mene je dobio batina samo jednom,i to kada je stvarno prevrsio svaku granicu,i to nisu bile neke batine,nego bukvalno sam ga malo jednom lupila bicem.Eto,cist dokaz koliko mogu biti korisni ove stvarcice.Konj je posle cak i dobio mnogo vise elana,neverovatno pozitivna promena,cak smo i skakali...Prodan je za nekih 5000 e,a meni su ga na pocetku nudili za 1000,u fazonu "samo ga nosi..." Ni jednom nije imao nikakve oziljke ili slicne tragove od bica ili mamuze.. Bas kao sto se kaze,kad se pravilno koristi bic=produzna ruka. Bic se NIKAKO ne koristi za teranje!
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptyned 10 tra 2011 - 20:33

Slažem se!Mamuze i bičevi su napravljeni s nekom namjenom.Da ne pomažu ljudima u
jahanju po meni bi bili neki način kažnjavanja ili bespotrebno bodenje konja s time.Jedna konj u našem klubu se jaše i jedan cura koristi mamuze.Dovoljno je samo da ga dotakne njima i on vec zna dok ih druga ne koristi.
[Vrh] Go down
Lejla
1. year of riding
1. year of riding
Lejla


Female
Broj postova : 5
Location : na ledima konja
Registration date : 15.11.2013

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptypet 15 stu 2013 - 4:04

Sunshine je napisao/la:
Wink

Sad jašem jednu malu i lijenu i nju treba tu i tamo malo pecnut. Ali ekipica, radite preveliku strku oko toga. Konji imaju visok prag boli i njima to malo niš ne znači.
Konji imaju mali prag boli, odnosno jako su senzitivni.
Konj osjeti kada mu muha sjedne na leda, odn. kozu, osjeti je i pokusava je maknut stepanjem tog djela. Konji koji imaju "visok prag boli" su otupjeli zbog jahacevog nemara i neznanja.
[Vrh] Go down
Lejla
1. year of riding
1. year of riding
Lejla


Female
Broj postova : 5
Location : na ledima konja
Registration date : 15.11.2013

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Emptypet 15 stu 2013 - 4:14

Klamzy je napisao/la:
suki je napisao/la:
a stvar kod rekreativnog konja, ides po terenima, netreba nista pretjerano znat, dovoljno da krene i stane otprilike kad ti zazelis.
hahaha
a ti si zadnji put bila na terenu prije .... ??
na magarcu?

Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 900458nv3Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 900458nv3Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 900458nv3

nemoj se ljutit, al morala sam

Rekreativni konj netreba znat radit piruete, al malo puno pretjerujes, svaki konj treba znat puno vise od: kreni, stani. Za mene je puno veci izazov teren nego dresura, i mislim da je jednako tesko istrenirat dobrog dresurnog/preponskog i terenskog konja.
I jos je veci izazov trenirat bez biča i mamuza  Wink
tocno to. Sportski konj je naucen na pjesak, i ogradicu. Dok rekreativni konj mora bit naucen, na blatovu, vodu asvalt, sumu, ptice, i sve ostale zivotinjice i cari koje krije terensko jahanje. Dakle povjerenje mora biti obostrano. Dok u spotru, jako rijetko to vidam.




Isto tako hocu rec, da su mamuze korektivno sredstvo, koje bi se trebalo korisiti jako rijetko(za korekcije), isto tako i korbac(osim tamo gdje sluzi kao "produzena ruka"). Konj sam po sebi mora imati volju za ici naprijed. Ako konj nema volju za time, negdje je problem. Moze biti u zdravlju, psihi, bilocemu. Konja se jasi listovima, tj cjelim tjelom, a ne mamuzama ili bicem, a kamoli dizginima. Dizgini su tu samo za smer glave i tjt. Sad sam malo otisla u druge vode, ali hocu rec da je glupost da se konji nemogu jasiti bez mamuza ili bica. totalna glupost Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 933848 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bič/mamuze - razmišljanja   Bič/mamuze - razmišljanja - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Bič/mamuze - razmišljanja
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Oprema-
Forum(o)Bir: