Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Klaus Ferdinand Hempfling

Go down 
+4
Picek
wendy
Magdalena
Melita
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 14:01

Ne znam da li ste kad čuli za njega, ali meni je tip fantastičan. On uglavnom radi sa mladim španjolskim konjima po principu imitacije. Konj imitira pokrete i ponašanje vođe svog krda. Dakle, ako se vođa krda odjednom uplaši i počne bježati, ostali dio krda ga prati, a ako stane, i ostali stanu. Njegovu knjigu "Dancing with horses" sam pročitala i ona mi je otvorila potpuno novi vid rada s konjima. Konj počne imitirati vaše pokrete i vrlo brzo razumije znakove koje mu šaljete i to naravno sve na slobodno. Tek kada je komunikacija na slobodno dobro utvrđena, radi se sa lonžom. Objašnjava položaj čovjeka kod lonžiranja, s tim da on lonžu veže za pareo (oko vrata), tako da može slobodno raditi na obje strane. Sve ono što objašnjava stvarno nalikuje plesu. Tu su i neke vježbe za poboljšavanje mišića jahača. Kao krajnji rezultat dobije konja kojeg jaši prikupljenog u naslonu sa skroz popuštenim dizginima, a na filmu koji sam skinula s neta jaši bez uzde i sedla po terenima i u društvu drugih konja.


http://www.hempfling.com/



Ovo je njegova web stranica, a sada je aktualno 10% popusta za sve koji se jave da žele kupiti 7 DVD-ova. Za sada se ne zna cijena, ali to nije uvijet da DVD-ove zaista moraš kupiti. DVD-ovi izlaze u listopadu. Ja sam im se javila i dobila odgovor, a već su mi poslali i neke linkove. Potražit ću prvo filmove s neta, pa ako ih nađem, stavim linkove.
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 16:01

[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 16:59

ni ja nisam čula za ovo...

a mogu samo reći ovo...Shocked...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 18:56

https://www.youtube.com/watch?v=yCFbzUlDEJA&feature=related

Melita, ovo je fenomenalno.....uopce nisam znala za tipa, a jako mi se svida.... Very Happy
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 20:03

meni ne Neutral
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 20:15

zakaj?
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptypet 29 kol 2008 - 20:41

zato jer...oke...lepo je to za videti...kao i ono sto nevzorov radi...recimo...ali..to je sve na isti fazon...ajde mu daj nekog konja kog prvi put vidi,ma bas ce mu on tu plesati i tako skakutati pod njim...naucio ga je...mogu i ja konja nauciti da leti,pa cu postati poznat...al to nije metoda...to je samo...eto tako...da bude drugaciji od drugih...ovo je moje misljenje samo.. Wink
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 7:39

Kako je leep taj konj kojeg jaše
A moje mišljenje o ovom...Ne znam...Delom se slažem sa Dariom ali delom mi je baš super kako oni idu za njim. xD
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 8:12

I meni je isto super...i jako lepo za videti...jer..drugacije je nekako..i..cak...fascinantno...al opet...to nije vestina,vec naucen konj -.-'
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 9:33

Picek je napisao/la:
zato jer...oke...lepo je to za videti...kao i ono sto nevzorov radi...recimo...ali..to je sve na isti fazon...ajde mu daj nekog konja kog prvi put vidi,ma bas ce mu on tu plesati i tako skakutati pod njim...naucio ga je...mogu i ja konja nauciti da leti,pa cu postati poznat...al to nije metoda...to je samo...eto tako...da bude drugaciji od drugih...ovo je moje misljenje samo.. Wink

Ružno je što tako pišeš o nekome, a nisi ni znao za njega, a kamoli pročitao nešto o njemu. Žao mi je što ne mogu naći linkove od filmova! On svakom konju pristupa kao individualcu, a osim toga radi (na tim filmovima) i s konjima koje je prvi puta vidio i to se dobro vidi na filmu. To su obično "problematični" konji. S jednim je počeo raditi, a konj se samo propinjao i ritao i nitko mu nije mogao prići, a kamoli ga podragati. Nakon nekog vremena (nije bilo prekida na filmu), uspio je smiriti konja, prići mu i maziti ga, a nakon toga, konj je slobodno hodao za njim i nije se od njega htio udaljiti.

I naravno da konj kojeg prvi puta vidi neće "plesati i tako skakutati pod njim", jer postoji put do kojeg se to postiže, a to sigurno nije preko noći. A krajnji cilj je (kao što sam već napisala) postići prikupljenog, izbalansiranog konja, kojeg ćeš voditi znakovima svog tijela, a ne samo potezanjem dizgina.
[Vrh] Go down
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 14:18

Picek je napisao/la:
zato jer...oke...lepo je to za videti...kao i ono sto nevzorov radi...recimo...ali..to je sve na isti fazon...ajde mu daj nekog konja kog prvi put vidi,ma bas ce mu on tu plesati i tako skakutati pod njim...naucio ga je...mogu i ja konja nauciti da leti,pa cu postati poznat...al to nije metoda...to je samo...eto tako...da bude drugaciji od drugih...ovo je moje misljenje samo.. Wink
slažem se s tobom picek! Wink
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 14:49

Melita,
Jesam znao sam za njega,pa lik je poznat kao i monty roberts,nevzorov i ostali... o.o i gledao sam neke njegove emisije..bile su na animal planetu u jednoj emisiji sa konjima...al vidi....cula si za saptaca konjima,evansovu knjigu(oke moze i film ako si videla) nom...mislim da znas o kome pricam...to je fascinantno za videti...al opet...sve je to na isti fazon...ja podrzavam pat parellija recimo i to mi je super sto on radi,kao i ophodjenje prema konjima...svako ima svoje misljenje i ono sto ga privlaci..ja ne sputavam tvoje misljenje niti nacin na koji Hempfling radi sa konjima Wink
kojeg ćeš voditi znakovima svog tijela, a ne samo potezanjem dizgina.
Ni ne vodi se konj potezanjem dizgina vec radom nogu Neutral
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 16:32

Poštujem ja svačije mišljenje i uopće mi nije do prepirke.
Na žalost, jako mnogo ljudi još uvijek misli da se konja zaustavlja dizginima Neutral

Svaka metoda rada ovih ljudi koje si spomenuo razlikuje se u nekim nijansama. Bitan je cilj koji sa metodom postižeš. Bitno je ono što želiš postići sa svojim konjem.

U knjizi Dancing with horses objašnjava sve korake koje prolazi do tog cilja. Dakle, nema nikakvih tajni kao kod Nevzorova. U radu svih tih "naturalaca" ne vidim ništa negativno, jedino što su drugačiji od "standardnog" načina rada s konjima. Tko voli, nek izvoli, a tko ne, nek i dalje radi po svom.
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:05

Smile oke slazem se sa ovim tvojim postom...
i najgore mi je to..sto..i u skoli jahanja i u svakom(skoro) klubu...uvek se objasnjava kako konja povuces pa ce se on zaustaviti....a konj se zaustavlja prikupljanjem i uopsteno sedistem... Neutral
Ne znam da li si to vec napisala ali...ti imas tu knjigu ili?i..da li se ta knjiga moze nabaviti u pdf verziji negde na netu(ako mozda znas)? Smile
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:25

Knjigu imam iskopiranu, ali ju mislim kupiti bez obzira, vjerojatno preko Amazona, a možda se zaletim u Algoritam, pa pitam koliko bi me koštalo da preko njih naručim. Sada je preko Amazona neka akcija, ako se kupe obje njegove knjige, dobiš neki popust.

Da, ljudi koji su prošli samo školu jahanja i misle da znaju sve o konjima (a ima takvih puno), ostat će pri tome da se konj tjera samo nogama, a zaustavlja rukama. Kada malo počneš čačkati po literaturi i što više čitam, to više vidim koliko malo o konjima znam. Da ne velim da tu bez prakse čovjek nemre niš napraviti. Sto konja = sto ćudi, pa tako i sto metoda.
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:39

Kada malo počneš čačkati po literaturi i što više čitam, to više vidim koliko malo o konjima znam

tacno tako.. Smile
pre je i meni sve bilo crno belo sto ti kazes konj se tera nogama,a zaustavlja rukama..al sta mogu kad..dodje neko za koga mislim da zna vise od mene i kaze mi tako i sta cu..radi tako onda...i evo..sada..sto vise pricam s tobom sve vise pocinje da mi se svidja hempfling...svidja mi se..jer...drugaciji je... Smile ali ne na nacin na koji je nevzorov drugaciji Neutral

hm...algoritam imas na netu pa mozes pogledati cenu Smile
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:46

Probala sam se regati na Algoritam, ali mi nije uspjelo iz neznam kakvog razloga. Ali, ako odem u grad, što bi moglo biti uskoro, otići ću direktno tamo, pa ću pitati.
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:48

hm ne znam...ja sam regan na algoritmu i proverio sam sada i nezeli da mi nadje tu knjigu kada ukucam Dancing with horses u search bar... Neutral
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:49

Možda ju ne mogu naručiti?!
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 17:55

hm....pa moguce...

zelis li da te registrujem?
pa ti mozes pretraziti taj site... i verovatno ces naci jer ja sam trazio pre nego sto sam se ulogovao Wink
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 18:39

Probat ću opet sama (pa valjda nisam takav tuplek Very Happy )!

U svakom slučaju, ako što saznam, javim.
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 18:50

Very Happy aj nadam se da ces uspeti..i da ce ti uspeti da narucis tu knjigu Smile
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysub 30 kol 2008 - 20:13

Melita je napisao/la:

Da, ljudi koji su prošli samo školu jahanja i misle da znaju sve o konjima (a ima takvih puno), ostat će pri tome da se konj tjera samo nogama, a zaustavlja rukama. Kada malo počneš čačkati po literaturi i što više čitam, to više vidim koliko malo o konjima znam..

Ili jos bolje, tjeras korbacem...Ne biste vjerovali kad vam dode klinjo i kaze, kakve noge, pa nece konj reagirat na to..Jedva me osjeti..I onda mi sjedne na kobilu koja se inace boji korbaca i opali je ko ludak iz sve snage...(Inace, kad na toj kobili uopce primis korbac u ruke, ona krene u galop)...Mala ako nije izgalopirala 10 puta cijeli manjez full galopom, onda nije niti jedan...
Dakle, dragi moji, ako niste znali,konja tjeramo korbacem, a zaustavljamo ga cukanjam, natezanjam, povlacenjem dizgina iz sve snage da im se celjust raspadne.... cini se da sam malo off.... Klaus Ferdinand Hempfling 625526

Sto se tice knjige, pretpostavljam na engleskom je? Ili se netko mozda potrudio napisati i prijevod?
Eng mi je najmanji problem, ali eto, pitam...razmisljam da si ju nabavim...Sve mi se vise svida pomisao na to... Very Happy
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptyned 31 kol 2008 - 7:16

Je na engleskom je Wink
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Emptysri 3 ruj 2008 - 16:17

[Vrh] Go down
Sponsored content





Klaus Ferdinand Hempfling Empty
PostajNaslov: Re: Klaus Ferdinand Hempfling   Klaus Ferdinand Hempfling Empty

[Vrh] Go down
 
Klaus Ferdinand Hempfling
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: