Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Proporcije konjskog tijela

Go down 
+3
Sweetie
Teychee
Picek
7 posters
Autor/icaPoruka
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptysri 30 srp 2008 - 19:58

Mislim...bzvz mi je to sto vidi konja koji podseca na shira...mada shire totalka drugacije izgleda...i odma kaze to nije poni....inace...poni je svaki konj koji nije visi od 153 cm u grebenu Wink tako da...ko zna...slikica je lepa Wink


Zadnja promjena: Picek; sub 16 kol 2008 - 19:48; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Teychee
3. year of riding
3. year of riding
Teychee


Female
Broj postova : 536
Age : 27
Location : ...još je lepši beli Zagreb grad... (:
Registration date : 27.12.2007

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptyčet 31 srp 2008 - 17:30

Picek je napisao/la:
Smile nema veze zagrljaj

mislim...bzvz mi je to sto vidi konja koji podseca na shira...mada shire totalka drugacije izgleda...i odma kaze to nije poni....inace...poni je svaki konj koji nije visi od 153 cm u grebenu Wink tako da...ko zna...slikica je lepa Wink

šta bi onda niži arap trebao biti poni?????? Suspect Suspect Suspect
[Vrh] Go down
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptyčet 31 srp 2008 - 22:28

Teychee je napisao/la:
Picek je napisao/la:
Smile nema veze zagrljaj

mislim...bzvz mi je to sto vidi konja koji podseca na shira...mada shire totalka drugacije izgleda...i odma kaze to nije poni....inace...poni je svaki konj koji nije visi od 153 cm u grebenu Wink tako da...ko zna...slikica je lepa Wink

šta bi onda niži arap trebao biti poni?????? Suspect Suspect Suspect

i btw... ja sam napisala 'to je shire ili gipsy vanner ili nešto tako' Rolling Eyes

swe su slikice supach!


vidite....po pravilu je do 153 cm poni...to je neko utvrdjeno pravilo..i normalno je da arap koji je recimo 150 nece biti poni...to je istina....ali neki konji...ne znam...engl. polukrvnjak(no oke..tu nema slucajeva da je nizi..sem ako je s ponikom pomesano) ili tako neki....samo punokrvni konji se ne ubrajaju u to!no..nemojte pomesati pojam punokrvan i cistokrvan...i da...kao sto je neka odredjenica da je evo npr. hanoveranac visok izmedju 160 i 170 cm,ali ima izuzetaka..tako je odredjeno i u svim literaturama zapisano da su poniji svi do 153 Wink
i da...isto tako si mogla reci..to je lipicaner,arap ili bosanski brdski...ovo ti nea veze sa shirom Wink
[Vrh] Go down
Haflinger
4. year of riding
4. year of riding
Haflinger


Female
Broj postova : 1228
Age : 31
Location : Over the hills and far away
Registration date : 14.03.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptypet 1 kol 2008 - 0:37

to smo več negdje raspravljali, ponoji su do 157, tak bar piše u knjigama
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com/index.htm
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptypet 1 kol 2008 - 12:51

Uhm. Malo mi je glupo to određivanje konj / poni samo po visini.. Stvar je i u građi konja, u proporcijama.. Znam da je off, al kad smo već počeli o tome.. Razz

Ovo je podjela koja se meni više sviđa.

Proporcije konjskog tijela Pony_c10

Ovo je poni, znači. Odnos proporcija je sljedeći:
- dužina tijela E - F duža je od visine A - C
- dubina tijela (e ne znam, prevodim s engleskog) A - D jednaka je ili može biti malo veća od dužine nogu D - C
- dužina glave H - I jednaka je dužini A - E, i dužini leđa A - G
Slika nije baš najvjernija kaj se odnosa tiče, to sam ja sad nabrzaka napravila. Bitno je samo da vidite koja je koja dužina. Proporcije konjskog tijela 625526

I baš zbog tih proporcija se niži arap i dalje svrstava pod konja, dok su recimo polo poniji viši al se i dalje svrstavaju pod ponije.
Kod konja i hladnokrvnjaka su ti odnosi drugačiji (ako baš hoćete napišem i to.. ili da se napravi topic o tome? Nek adminice odluče Wink)
[Vrh] Go down
Sweetie
2. year of riding
2. year of riding
Sweetie


Female
Broj postova : 314
Age : 33
Registration date : 29.07.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptypet 1 kol 2008 - 13:01

eeeee curly ovo mi se dopada....mnogo mi je jasnije sada,i mnogo logicnije zvuci...ja mislim da bi bilo dobro da se napravi novi topic bas o tome,jer zanima me i ovo za hladnokrvnjake i konje....i cekaj...ako su ove proporcije onda je poni,a ako je drugacije onda nije poni ili sta? Proporcije konjskog tijela 625526
[Vrh] Go down
carmen...
3. year of riding
3. year of riding
carmen...


Female
Broj postova : 710
Age : 29
Location : kod carmen i caspera
Registration date : 11.03.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptypet 1 kol 2008 - 13:24

i meni se dopada ovo...zanimljivo je i logicnije Very Happy
tnx curly sto si to napisala,razjasnila si neke stvari zagrljaj
moze i od mene da se otvori topic o tome,bas zbog toga o hladokrvnjacima Wink
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptypet 1 kol 2008 - 14:07

Sweetie je napisao/la:
ako su ove proporcije onda je poni,a ako je drugacije onda nije poni ili sta? Proporcije konjskog tijela 625526

Pa strogo gledano, da. Ovaj primjer koji sam već navela, recimo.
Arapi su uglavnom niži konji, i naravno da bude onda i arapa koji su po visini niži od 153 (ili 157) cm. Ali oni još uvijek imaju proporcije konja, znači da je dužina A - C duža od E - F, D - C može biti duža od A - D, A - G također može biti duža od H - I, al je H - I kraća od A - E;
dok recimo polo poniji mogu biti viši od tih 150 i kolko već centimetara, al su im odnosi proporcija ko kod ponija, a kod hladnokrvnjaka je opet drugačije. Wink
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Emptyuto 14 tra 2009 - 17:44

Mislim da ove ide tu negde.Čisto informativno,ili za one koje zanima,znači razlike između različitih rasa.Ovo je bilo u tabeli,pa zato ovako pišem(prepisujem).Naravno rađeno je po nekom proseku.

Važnije telesne mere pojedinih rasa

Arapski konj Engleski Puno. Kasač Hladnokrvnjak Štetland pony
VG(cm) 151,6 162,0 159,3 164,7 101,2
DT(cm) 150,6 162,0 162,3 180,0 109,8
VK(cm) 150,9 161,3 158,7 166,0 101,7
DG(cm) 59,3 62,3 63,5 69,8 44,8
DG1(%) 39,2 38,4 39,7 42,4 44,3

VG-visina grebena DT-dužina trupa VK-visina krsta DG-dužina glave DG1-dužina galve kao procent visine grebena

Sorry ako nije pregledno,pokušala sam sa razmakom i onda bude super,ali se enšto s*ebe.Nadam se da boje pomažu.Imam takvu istu tablicu i za masu,pa stavim
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sponsored content





Proporcije konjskog tijela Empty
PostajNaslov: Re: Proporcije konjskog tijela   Proporcije konjskog tijela Empty

[Vrh] Go down
 
Proporcije konjskog tijela
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: