Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Alexander Nevzorov

Go down 
+17
ivce
Magdalena
Mia
black pearl
atta
BeRtA
Kana Kadina
cile
Melita
wendy
Emma
Nikec
Curly
Teychee
call me
Klamzy
Denc
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 11:57

"Znači [ako sam ja sve skontala], Nevzorov misli da ako zaista voliš konja ga nebi trebao jahati?"
Uff...Jahanjem konju nanosiš bol i štetiš njegovu zdravlju... Pa onda sama procijeni Smile
Ali mislim da bi Rahela mogla tu puno više napisati,jer ja stojim kod onoga da se ne želim upuštati u rasprave... Wink
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 11:59

Štetiš i svom zdravlju ako jedeš bombone Wink
I dalje mislim da ako si ti dobar prema konju da njemu nije teško trpiti tvoj teret, možda to nemu šteti, ali ipak, sve i svašta šteti ljudima/životinjama/biljkama.
[Vrh] Go down
http://google.hr
Kana Kadina
1. year of riding
1. year of riding



Broj postova : 7
Registration date : 28.07.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 13:21

Emma je napisao/la:
Štetiš i svom zdravlju ako jedeš bombone Wink
I dalje mislim da ako si ti dobar prema konju da njemu nije teško trpiti tvoj teret, možda to nemu šteti, ali ipak, sve i svašta šteti ljudima/životinjama/biljkama.

da ali tu stetu sam sebi prouzrocujes, kad to radis drugom bicu ipak je malo drukcije, zar ne?

upravo radim na prijevodu teksta o stetnosti jahanja pa stavim ak hocete Smile
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 13:49

Ja potpisujem Niku od rijeci do rijeci!! hugic hugic Rahela i ja ti kazem, stvarno SVAKA CAST!! I znas jer sam ti napisala da ti zelim sve najbolje jer si super osoba!! Ja sad nisam jahala 1 mj. i ne fali mi upoce,iako obozavam jahati!! Mozda cu ja za koju godinu sa svojim konjem to radit(NHE)! Ja jasem jer to volim,a puno puta smo mi(koji jasemo) nesvijesni da svojim uzitkom mozda(vjerojatno) stetimo tom bicu(konju)! Al nasa je zelja i ono sto mi zelimo jace od onog sta radimo(stetu u 99% slucajeva),sto ne kazem da je dobro,to je uzasno,al ipak u tom jahanju ima i neceg dobrog!! Ovo je moje misljenje i nadam se da me nece nitko popljuvat! Very Happy Very Happy Wink
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 15:45

To je istina [ odnosi se na Rahelino ]. Ali mislim, to je biće djelomično tvoje, uzdržavaš ga, voliš ga, i najvažnije provodiš sa njime puno vremena. U tom slučaju konj se prepušta tebi, i vjeruje ti. Ja se neću odreći jahanja jer se upravo onda osjećam najbliže sa konjem, ne dok se mazimo, nego dok jašemo, ja mu moram dati komande, on ih mora dobro napraviti. Tim.
Berta, ja te nueću popljuvati Wink
Ja se ne kanim odreći jahanja, za mene je to užitak, a mislim da i Sari ne smeta dok me nosi sve dok ju ja ne cupkam, ili radim neka sranja.
[Vrh] Go down
http://google.hr
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 17:39

Okej, svaka čast, zbilja, svima koji se imaju snage i volje odreći jahanja zbog svojih uvjerenja, ja otvoreno priznajem da to nebi mogla jer ne vjerujem u isto ko i oni.
Konji su jedne od najinteligentnijih životinja. Imaju masu u prosjeku 500 kg (recimo). Vjerujte mi, da nema konja koji bi svojevoljno podnosil nanošenje boli. I to konstantno, svaki put dok se na njega stavi uzde i sedlo.

Možda to ima neke trajne posljedice, ali za Boga miloga. Ako se mi za svog konja brinemo, znači i da smo svjesni toga da mu štetimo na neki način, i da budemo pazili da ima odgovarajuću opremu, da ga nigde ništ ne žulja i ne steže. Ako žvalu doživljavate ko mučenje, postoji BB. Mamuze i bič niko ne veli da morate koristit, isto tak. Čim primijetimo da se nekaj događa, veterinari na svu sreću isto dežuraju ko i doktori, uvijek je barem neko dostupan. Ako konju pružamo najbolju njegu koju možemo, zakaj ga nebi jahali?
Sjećam se izjave svog profesora iz kemije i biologije, da je praktički sve (no, ne doslovno) kaj mi konzumiramo na ovaj ili onaj način kancerogeno. I hrana, i voda, pa i zrak nam je onečišćen. I štetan. S obzirom da ja odustajanje od jahanja doživljavam ko lagani ekstrem (jer sumnjam da se neke ozbiljnije posljedice uopće uočavaju prije nego konj navrši nekih 20tak godina - pod uvjetom da se za njega dobro brinemo), onda ajmo bit ekstremni. Ajmo konja odvest nekud u planine di je svježi, čisti zrak, čiste izvorske vode ima i više nego dovoljno, hranu bumo proizvodili sami, sve organski, da naš konj dobije samo najbolje..

Ne pratim spike o NHE, priznajem, ali prema onom kak sam ja to dosad doživela, smisao je da se za konja radi sve najbolje. E pa, ja sam upravo objasnila da se to ne radi.

Bez uvrede svima koji to podržavaju, ja isto mislim da je krasno to sve, al da mislim odustat od jahanja, ne mislim. Jer ne vidim smisao. Konj kojeg budem ja jahala, i brinula se o njemu kak spada, bude garant živel jednako dugo i sretno ko i onaj kojeg se ne jaše. Da je to tolki bed, nebi se konji dali maltretirati. U to ja vjerujem. Eto.
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 18:37

Bravo curly!
I...Draga Rahela,ja nisam rekla da se nemože raditi sa konjem od 11 god već sa ovim konjem od 11 god...Znaš zašto?Zato što je sva iznjakana,zato što se do pre 1-2god. svaki dan se jahala po 5 sati dnevno,i zato što sad nemože niti r edovno da šeta.Zato što su svi mogući na njoj naučili da jašeu,nju su uzimali kad treba otići na teren,za početnike,za dresuru pa ajde da na njoj probomo da preskačemo a niko od njih nezna da skače... i sve ostalo....i sad nemože da ide i nit je jašem nit ću je jahati jer ne želim da je opterećujem.Ti,izvoli radi po svom dragom NHE-u,a ja ostajem kod jahanja u kojem moja kobila uživa isto koliko i ja.i kao što je Curlu rekla,šta je molim te njemu od 500kg nositi mene od 40??ma daaaaaaaaaaaaj
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 28 srp 2008 - 18:46

I hrana, i voda, pa i zrak nam je onečišćen. I
štetan. S obzirom da ja odustajanje od jahanja doživljavam ko lagani
ekstrem (jer sumnjam da se neke ozbiljnije posljedice uopće uočavaju
prije nego konj navrši nekih 20tak godina - pod uvjetom da se za njega
dobro brinemo), onda ajmo bit ekstremni. Ajmo konja odvest nekud u
planine di je svježi, čisti zrak, čiste izvorske vode ima i više nego
dovoljno, hranu bumo proizvodili sami, sve organski, da naš konj dobije
samo najbolje..

Točno to. Ništa nije ovdje više najbolje. Zrak je onečišćen, voda. Pa ipak, daješ konju vodu, čime mu štetiš jer nije izvorska, vodiš ga na hipodorom koji se smjestio odmah do autoputa pa je logički i tamo onečišćen zrak..
Curly je car __
[Vrh] Go down
http://google.hr
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 29 srp 2008 - 14:13

Okej, sad mi je neugodno eee. Embarassed

Samo hoću naglasiti da ja osobno nemam ništ protiv NHE i ljudi koji se tim bave, i ne napadam nikoga (da se nebi opet nekaj krivo shvatilo). Ovo je jednostavno moj stav, i mislim da se nema smisla prepirati ko je u pravu a ko nije, jer svako ima svoje razloge zakaj u nekaj vjeruje i ne vjeruje, i nemoguće je to drugima nametnuti.

Svaka čast svima koji su se voljni i sposobni odreći jahanja zbog dobrobiti konja, ali isto tak svaka čast onima koji ih jašu al se isto tak za njih jako, jako dobro brinu. Wink
Bolje da konja ima neko ko bu ga jahal svaki dan al bu mu pružil i hranu, i smještaj, i potrebnu pomoć u slučaju da se nekaj dogodi, nego neko ko ga nebu jahal al bu ga imal samo zbog pokazivanja i podizanja vlastitog društvenog statusa a da se za njega ne zna ili neće adekvatno brinuti.
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 29 srp 2008 - 21:09

Kana Kadina je napisao/la:
cile je napisao/la:
ma svi mi za sebe mislimo da smo samo mi upravu pa tako i Nevzorov.... ovo sam vec napisao na jednom forumu ali cu opet: jedino mi nije jasno to kako dodje sa konjem do ovog skakanja i ostalih stvari koje radi s njima????!!!! sigurno im ne sapne sta ce uraditi... mora ih na neki nacin zestoko natjerati jer konj radi ono sto nije u njegovoj prirodi....

super je sve kasnije pokazivati kad konj nauci, zasto on sam ne bi napravio neki dokumentarac kako to sve postize npr sa jednim konjem?!

ja bih volio da imam ovako "poslusnog" konja kojeg bi bez problema jahao bez icega, ali djaba....

kakva god se rasprava pokrenula (kao sto je bila rasprava na pegasusu.hr) ja prvi govorim da nemam namjeru da odustajem od jahanja!!!!

znaci ako ti nesto ne mozes bez bica onda nitko ne moze Laughing Shocked

evo malo clipova, sve bez nagrada, bica, dodirivanja, cordeoa (tek sam joj na snimanju stavila cordeo, di dize nogicu)

igramo se skrivaca



https://www.youtube.com/watch?v=_FSv1WwF874&feature=user


dize nogice

https://www.youtube.com/watch?v=XBI1FXLALRo&feature=user



i jedan zabavan, napada drugog konja jer je blozu meni
https://www.youtube.com/watch?v=jtevkjwD3N0

ako se odnosis prema konju s ljubavlju on ce na trepavicama sajat ak ti to hoces Wink

naravno da ja mogu dosta toga bez bica uraditi, cak sta vise rijetko ga i koristim (u krajnjem slucaju pri lonziranju i kad idem na teren - cisto za svaki slucaj)... i upravo to i ne bi radio sto radi Nevzor jer bi morao koristiti bic...

ja vise volim kad sam u boksu s konjem dok ga cistim, cesem a ujedno cese i on mene u znak zahvalnosti... ali takodjer volim i da jasem... btw s obzirom da se prema konju odnosim s ljubavlju i pored toga sto bi on zato zbog mene stajao na trepavicama - zasto me onda ne bi mogao nositi na sebi - to mu je lakse Wink ?!
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyčet 7 kol 2008 - 9:56

meni jedino nije jasno zasto vecina ljudi pljuje po nevzorovu, koj se trudi da izgradi jedan po meni savrsen odnos prema svojim konjima i koj im zeli sve najbolje, a po ne znam, ostalim trenerima sportskih konja koji rade xxx puta gore stvari od njega nista!
meni se osobno gade ti ljudi koji ne samo konje nego i ostale zivotinje udarcima i kaznama prisiljavaju na rad. Alexander Nevzorov - Page 2 541886

rahela tebi svaka cast!!!!! Wink
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyčet 7 kol 2008 - 10:16

ko da se ljudi nisu igrali sa konjima prije njegovog izmisljanja tople vode
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyčet 7 kol 2008 - 11:06

[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyčet 7 kol 2008 - 19:32

e baš to call...atta..ima takvih ljudi...ali nisu svi takvi
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypon 11 kol 2008 - 19:41

Vratih se s mora, pa sam u zaostatku. Nakon što sam pročitala sve propuštene postove, uvijek dođem do istog zaključka. Zašto se u topicu o Nevzorovu pišu stvari tipa: ja se nebum odrekla jahanja, meni je sve to bez veze ili ja mislim da je to super... Ovo bi trebao biti topic o tome što i kako on sa konjima radi, a ne da li je to dobro ili loše. Kome se ne sviđa njegova metoda neka jednostavno preskače ovaj topic i svi bumo sretni i zadovoljni. Drago mi je da se Kana pridružila, a volila bi da dođe i Child in time s Pegasusa, jer vidim da bi se ovdje mogla lijepo razviti tema o metodama njegovog rada. Znam da ne bi mogli pisati o onome što je u zatvorenom dijelu foruma, ali recimo, meni se sviđa njegova ideja o tome da se sa svakim konjem radi individualno na svoj način i da baš zato ne postoje striktna pravila kao kod Parellija tipa: stavi ruku sim, stisni toliko, pa malo jače, pa popusti... Najviše je stvar u tome da moramo sami mućnuti glavom kako konju objasniti da nas razumije što od njega hoćemo, a da to napravi bez prisile. Tako će kod jednog konja paliti jedno, a kod drugog nešto deseto. Na taj način razvijamo i svoje vijuge što je često ljudima dosta teško pokrenuti, jer im je lakše imati sve servirano na pladnju (npr. kada konj napravi ovo, ti moraš napraviti ono).
Dakle Kana, raspiši se malo o svojem napretku sa svojom kobilicom. Kako si došla do nekih stvari? To ionako neće paliti kod drugih konja, pa se ne moraš bojati da će te netko kopirati Wink

Što se tiče dotičnog teksta, uvijek sam za svaki vid novih informacija Very Happy
[Vrh] Go down
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 12 kol 2008 - 18:22

Teychee je napisao/la:
ja bi samo prokomentirala malo slike... neke slike na kojima se meni čini da konj ne radi dobrovoljno...


konj se čuli ko da ga oće ubit, propinje se jer mu je digo bič i ruku(zapovijed)
Alexander Nevzorov - Page 2 0210

konj se čuli, propinje se jer mu je stavio bič na plećku...
Alexander Nevzorov - Page 2 2910
konj se čuli, jer mu je također stavio bič na plećku i najvjerovatnije ga s njim i tjera
Alexander Nevzorov - Page 2 3010

konj se čuli...
Alexander Nevzorov - Page 2 4210

na ovoj slici, meni se čini ko da ga je konj krenuo napast, ugriz za ruku, i konj se čuli!a on ga je kenuo 'odgurnut' od sebe ili odskočit u stranu!!
Alexander Nevzorov - Page 2 Bite10

aj se ti javi kad bus ti to sve konja sama naucila, moš bit sam zavidna tom covjeku i niš više.

nisam uopce citala sve jer mi se neda, al nikako ne podrzavam one koji govore da je to mucenje. meni je to prekrasno i skidam kapu tom čovjeku kako vjeruje svojim konjima i oni njemu.

i btw: čuljenje nije uvijek loš znak !!!
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 12 kol 2008 - 18:31

Doria, potpisujem.
I htjela bih naglasiti, da ako se krećete protiv nejga žaliti onda vas treba biti sram, ima ljudi koji rade gadne stvari konju a vi ste se okomili na nejga jer vam nije drag.
[Vrh] Go down
http://google.hr
Teychee
3. year of riding
3. year of riding
Teychee


Female
Broj postova : 536
Age : 27
Location : ...još je lepši beli Zagreb grad... (:
Registration date : 27.12.2007

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 12 kol 2008 - 18:43

ja nemam niš protiv njega... samo sam komentirala slike! i nisam rekla da je to mučenje...
Sorry, Doria. ja nigdje to nisam napisala!

i Emma, nemoj govorit VI, jer tko vi? to mogu bit svi... ja se nisam okomila jer nikad nisam vidjela šta radi s konjima, samo sam vidjela slike, a slike mogu bit photoshopirane. Wink nemojte me odmah sad napast.... Smile
[Vrh] Go down
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 12 kol 2008 - 18:47

meni su slike i on i konji prekrasni i to je sve kaj moram rec.

svaka mu cast.
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 12 kol 2008 - 20:16

Kana, ajde malo napiši nam o tome (za one koji ne znaju) kako da dođu na njegov forum, kako se na forumu snaći (jer ima hrpetina podforuma i topica), što se mora napraviti da se uđe u zatvoreni dio foruma u kojem se uči (očito je da si aktivna tamo), koje su tvoje obaveze (mislim na stavljanje filmića, slika, vođenje dnevnika, koliko često...)???

Čini mi se da je sam početak učenja najteži. Prva igra u kojoj konj treba dignuti i dati predmet (loptu) ako se uspije izvesti po njegovim pravilima (ja ih baš ne znam sve, ali nešto sam čula od jedne cure koja isto radi po njegovoj metodi), razvija vijuge čovjeka, zainteresira konja za komunikaciju s nama, razvija se prijateljstvo, pažnja... Nakon te igre, konj već očekuje nešto drugo, lakše nam je objasniti mu što želimo, konj je otvoreniji za komunikaciju s nama. Tako sam barem ja to nekako shvatila.

Da li se radi više zadataka/igri istovremeno ili treba prvo naučiti jedno da bi se prešlo na drugo?

Ne očekujem pojašnjenje i pravila daljnjih igara, jer za to postoji zatvoreni dio foruma, ali sigurno tu ima još puuuno toga za reći od nekoga tko je tamo aktivan. Very Happy
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptyuto 12 kol 2008 - 21:27

Slažem se Melita hugic
I mislim da bi ovde trebali raspravljati upravo o onome o čemu Melita piše,a ne diviti mu se/pljuvati ga.Ali kad smo već tako počeli,ah da i ja izrazim svoje mišljenje.Oni koji po njemu pljuju,a ipak ih ima,da li bi oni isto to mogli napraviti sa konjem?Koristi korbač-pa šta.Možeš li ti isto to sa konjem ,pa evo ti korbač...Očigledno je da konje nešiba i ne zlostavlja,a i kao što je emči rekla pa kolko na ovom svetu ima ljudi koji zaista zlostavljaju konje,a vi se baš na njega okomili.A puno ljudi koristi i mamutze,i bič i tvrdu žvalu pa mu konj neće napraviti tako nešto.Ipak,mislim da jeto jedan čovek koji radi sa konjima sa puno ljubavi i strpljenja,a mi ga nemoramo voliti ili mu se diviti,ali ga bar trebamo poštovati.A što se tiče Melitinog posto,volela bih da Kana na to odgovorri,već je dugo nema na ovom forumu,ali nadam se brzom odgovoru.Ja ne nameravam da ne jašem,ali lepo je igrati se tako sa konjima i baš je fora.Sigurno je onda i konjiću lepo,ali konju i u jahanju može biti lepo u zavisnoti na koju metodu jašete.Ali volela bih se tako igrati sa konjem,pre ili posle jahanja,možda to kasnije preraste u nešto više,a možda ne.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Alexander Nevzorov - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Alexander Nevzorov   Alexander Nevzorov - Page 2 Emptypet 14 stu 2008 - 12:07

a ovo kao neka razlika...sport i ovo kaj on radi